Skocz do zawartości

Kupić następną czy przebudować obecną


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

Siedząc przy winie rozmyślania takie mi chodzą po głowie

 

Abstrahując zakup kampera zastanawiam się nad tym co lepiej - przebudować tą cepkę co mam? Czyli zamiast tylnej sypialni zrobić łóżko piętrowe. Czy poszukać czegoś z gotowym układem co nie będzie łatwe bo muszę wyszukać coś podobnego dla kolegi

 

Trzecia opcja jest też - stoi w salonie do wzięcia nówka z idealnym rozkładem i wagą - ale 50000 nie dam bo wolę kasę wydać na podróż albo na inne przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeglądając ogłoszenia też wpadł mi do głowy szatański pomysł zakupu cepki i przerobienie jej na piętrusa (naprawdę trudno trafić :( )

ale jak sobie przypomniałem jak zazwyczaj wyglądają takie przeróbki to odpuściłem. (a 2 lewych rąk nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia opcja odpada, sam tak sądzisz.

Kamper to sprawa osobista.

Nie wiem jaką masz przyczepę, dużą czy małą, rocznikowo już leciwą czy młódkę-za mało danych aby coś podpowiedzieć

Profil niepełny, trudno coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia opcja odpada, sam tak sądzisz.

Kamper to sprawa osobista.

Nie wiem jaką masz przyczepę, dużą czy małą, rocznikowo już leciwą czy młódkę-za mało danych aby coś podpowiedzieć

Profil niepełny, trudno coś doradzić.

hobby 420 z 1991 zdjęcia w moim ogłoszeniu, ale w skrócie to klasyka rozkładu z przodu sypialnia za drzwiami, potem kuchnia i szafa naprzeciwko a z tyłu łóżko wzdłuż i kibelek przy drzwiach w rogu

Jeśli nie cieknie i nie ma wad to przerobić :) polecam :miga: też robimy łóżko piętrowe.

niby jest wszystko ok ale przy okazji bym zmienił rocznik na młodszy, a może jak bym sprzedał hobbita to bym kampera w końcu kupił, eh takie wakacyjne rozmyślania

... przeglądając ogłoszenia też wpadł mi do głowy szatański pomysł zakupu cepki i przerobienie jej na piętrusa (naprawdę trudno trafić :( )

ale jak sobie przypomniałem jak zazwyczaj wyglądają takie przeróbki to odpuściłem. (a 2 lewych rąk nie mam)

Nie jest tak źle, robilem różne przeróbki i było super

 

 

Pokaż tą z salonu :-)

Wyszukać Weinsenberg czy jak to się pisze model 400 LK z piętrowym z tyłu, na tablecie nie mogę przekleic

 

 

Największą pokusą jest wymiana na nowszą, dłubanie też jest kuszące, kampera też brzmi ciekawie, szczególnie że jest fajny do wzięcia, cholercia, za dużo opcji

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyszukać Weinsenberg czy jak to się pisze model 400 LK z piętrowym z tyłu, na tablecie nie mogę przekleic

 

Mam taki układ obecnie. Pomyśl teraz gdzie upchnąć ciuchy dla tych 4 osób w tak małej przyczepie... Dlatego nie kupuj nowej w tym układzie bo wydasz sporo a nie do końca będziesz zadowolony  :skromny: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki układ obecnie. Pomyśl teraz gdzie upchnąć ciuchy dla tych 4 osób w tak małej przyczepie... Dlatego nie kupuj nowej w tym układzie bo wydasz sporo a nie do końca będziesz zadowolony  :skromny: .

Zakup nowej nie wchodzi w rachubę, to tylko taką ciekawostka. Chociaż jak ją ogladałem to wyszło że miejsca jest wystarczająco w szafie i górnych szafkach a pod dolnym łóżkiem wszedł by cały sprzęt kempingowy i mógłbym jeździć bez boxa

 

Ale to tylko teoretycznie bo jakbym miał 50 na wydanie to bym wziął kampera i przyczepę i w końcu bym był zaspokojony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba kupował coś nowego, tzn innego z oryginalną zabudową. 

Kiedyś miałem niewidóweczkę. Dołożyłem i lodówkę i inne oświetlenie. Został zrobiony generalny remont całości i wymienione zawieszenie. Niby wszystko było zrobione ale jednak ciągle coś trzeba było poprawiać.

Potem okazała się za mała wiec zakupiliśmy większa przyczepę... i życie stało się prostsze. Wykonane w fabryce od samego początku to jednak nie to co adaptacja istniejącego szkieletu. Jednak jak coś zastało zaprojektowane i wykonane od samego początku do końca spełnia swoją rolę lepiej niż samoróbki.

Zbliża się koniec sezonu. Jeszcze 2 miesiące i można zaczynać kombinować z poszukiwaniem czegoś co nam bardziej pasuje.

Dodam tylko, że wszystkie modyfikacje wykonywałem zawsze bardzo starannie i estetycznie i to że oryginały sprawowały się lepiej to nie  był problem niechlujnego i byle jakiego wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj w układzie z łóżkiem piętrowym z tyłu (w poprzek)

 

np coś jak hobby OnTour, 360 KB

http://www.hobby-caravan.de/caravans/ontour/modelle/

 

widziałem takie używana, chyba fend'a z 2000r

 

sam mam podobny układ z tym ze u mnie łóżko jest składane 

ma to plusy - są szafki na tylnej ścianie, i minusy - mało miejsca na pięterku

P2231378.JPG

 

na dole spanie ma ok 110cm szerokości więc na upartego 2os spią, oczywiście tylna sypialnia się zamyka


Ja bym chyba kupował coś nowego, tzn innego z oryginalną zabudową. 

Kiedyś miałem niewidóweczkę. Dołożyłem i lodówkę i inne oświetlenie. Został zrobiony generalny remont całości i wymienione zawieszenie. Niby wszystko było zrobione ale jednak ciągle coś trzeba było poprawiać.

Potem okazała się za mała wiec zakupiliśmy większa przyczepę... i życie stało się prostsze. Wykonane w fabryce od samego początku to jednak nie to co adaptacja istniejącego szkieletu. Jednak jak coś zastało zaprojektowane i wykonane od samego początku do końca spełnia swoją rolę lepiej niż samoróbki.

Zbliża się koniec sezonu. Jeszcze 2 miesiące i można zaczynać kombinować z poszukiwaniem czegoś co nam bardziej pasuje.

Dodam tylko, że wszystkie modyfikacje wykonywałem zawsze bardzo starannie i estetycznie i to że oryginały sprawowały się lepiej to nie  był problem niechlujnego i byle jakiego wykonania.

 

nie musi zmieniać całego układu, wystarczy dorobić łóżko piętrowe nad jednym z łóżek

w mojej oryginalnie jest łóżko składane i jakoś nie wygląda to jak rzemiosło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj w układzie z łóżkiem piętrowym z tyłu (w poprzek)

 

np coś jak hobby OnTour, 360 KB

http://www.hobby-caravan.de/caravans/ontour/modelle/

 

widziałem takie używana, chyba fend'a z 2000r

 

sam mam podobny układ z tym ze u mnie łóżko jest składane 

ma to plusy - są szafki na tylnej ścianie, i minusy - mało miejsca na pięterku

P2231378.JPG

 

na dole spanie ma ok 110cm szerokości więc na upartego 2os spią, oczywiście tylna sypialnia się zamyka

 

nie musi zmieniać całego układu, wystarczy dorobić łóżko piętrowe nad jednym z łóżek

w mojej oryginalnie jest łóżko składane i jakoś nie wygląda to jak rzemiosło 

Konrad_b

 

Podeślij proszę więcej zdjęć łózka piętrowego, jak wygląda w stanie złożonym, jak zrobione są mocowania itp.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej sprzedać, ciut dołożyć i mieć w oryginale zabudowę.

Nie wiem jak u Ciebie z majsterkowaniem, ja lubię trochę podłubać sobie, ale nie porywałbym się na coś takiego. Koszt dobrej sklejki i innych materiałów, obmiarowanie robót, docinanie łuków, skręcanie etc. Zaplecze porządne, hala lub coś, zwykły garaż 5na3m odpada. Do tego narzędzia profesjonalne, klejenie i żeby potem nie ważyło to 300kg :look:. Wydasz dwa lub trzy koła, a nie bedziesz zadowolony jak piszą koledzy.

A hobby to klasyka, sam wiesz, nie ma co kaleczyć :nono:

A jeszcze jedno-jeśli chcesz sprzedać to pamiętaj o tym-czy chcesz sprzedać, czy chcesz sprzedawać, to raz, a dwa -towar jest tyle warty co klient za niego zapłaci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak u Ciebie z majsterkowaniem, ja lubię trochę podłubać sobie, ale nie porywałbym się na coś takiego. Koszt dobrej sklejki i innych materiałów, obmiarowanie robót, docinanie łuków, skręcanie etc. Zaplecze porządne, hala lub coś, zwykły garaż 5na3m odpada. Do tego narzędzia profesjonalne, klejenie i żeby potem nie ważyło to 300kg :look:. Wydasz dwa lub trzy koła, a nie bedziesz zadowolony jak piszą koledzy.

 

 

nie szalej z tą przebudową , nie mam zamiaru budować nowej przyczepy :]  , halę do budowy mam , narzędzi trochę również i pare lat bawię się w dłubanie w drewnie 

 

a to co mi nie pasuje to bym zdemontował (drzwi suwane, całe siedzeniospanie z tyłu ) zrobiłbym całkowicie nową konstrukcję łóżka , na dole klasyczna skrzynia ze schowkiem tyle, że minimalnie niższa  i na górze pięterko , bez ruszania górnych szafek , szerokość spania 80 cm (tak miałem w niewiadówce i było OK)

waga nie wyszła by większa niż zabudowa oryginalna bo cała konstrukcja pięterka to cztery nogi , dwie podłużne listwy i wypełnienie z listewek , dwa nowe materace to też waga równa starym 

 

a tak myśląc dalej nad przebudową to chętnie wywalił bym całą szafkę kuchenną i w to miejsce wstawiłbym lodówkę i szafkę z półkami - ani zlewu ani kuchenki nie używam więc w ramach demolki można by to też przerobić (i przy okazji odizolować całkowicie lodówkę od przyczepy żeby nie było połaczenia dla ciepłego powietrza )

 

do pełni szczęścia jeszcze dorobić klapy serwisowe do dostępu do wszystkich schowków pod łóżkami (mam tylko jedną) i dało by się mieszkać  :yay:

szukaj w układzie z łóżkiem piętrowym z tyłu (w poprzek)

 

nie musi zmieniać całego układu, wystarczy dorobić łóżko piętrowe nad jednym z łóżek

w mojej oryginalnie jest łóżko składane i jakoś nie wygląda to jak rzemiosło 

 

właśnie przeglądam ofertę używanych i słabo to widzę szczególnie że w kolejce czeka mój kolega na podobny wynalazek 

 

ja jednak bym przebudował wszystko od podstaw - zyskałbym miejsca trochę które teraz zajmuje rozłożone tylne łóżko i wygodny dostęp do luków pod dolnym spaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad_b

 

Podeślij proszę więcej zdjęć łózka piętrowego, jak wygląda w stanie złożonym, jak zrobione są mocowania itp.

 

Z góry dzięki.

popatrz na 

http://forum.karawaning.pl/topic/4788-nasza-hobby-430t/?p=124093

właśnie przeglądam ofertę używanych i słabo to widzę szczególnie że w kolejce czeka mój kolega na podobny wynalazek 

 

ja jednak bym przebudował wszystko od podstaw - zyskałbym miejsca trochę które teraz zajmuje rozłożone tylne łóżko i wygodny dostęp do luków pod dolnym spaniem 

 

nie ma tego za wiele, ja widziałem dwie, jedną francuską gdzie szafki zamieniają się w łóżko - słabe rozwiązanie 

druga to właśnie fendzik, ale wtedy był poza zasięgiem

 

i z przypadku trafiłem obecną hobby (z założenia miała być jak najmniejsza i wygodna dla 2+2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.