Skocz do zawartości

Kupić następną czy przebudować obecną


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba lepiej sprzedać, ciut dołożyć i mieć w oryginale zabudowę.

 

trochę mi wczoraj namieszał niemiaszek na kempingu - zagadał i od słowa do słowa pół wieczora przegadane 

facet serwisuje łodzie i kampery i przyczepy - przyjrzał się mojej budzie i pochwalił robotę Andrzeja , i ogólnie stan wszystkiego , sam bardzo lubi przyczepy z tamtych lat bo są dobrze zrobione i fajnie się je naprawia , sam przyjechał hobby z 90 roku tylko większą niż moja 

 

i wyszło że akurat hobby ma jedną zaletę - jest zbudowana ja normalny dom - buda niezależnie od wyposażenia, można wywalić wszystko ze środka i mieć wolną przestrzeń, wiąże się z tym tylko jedna niedogodność a mianowicie dosyć słabe mocowanie mebli do budy , ale to jest rozwiązane przez kołki molly i problem się nie pojawia ponownie 

 

więc jestem rozdarty - na niedzielę mam chętnego do oglądania wstępnie umówionego - jak weźmie to dobrze , jak nie weźmie to buda zostaje do przemeblowania 

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W niewiadówce zrobiłem takie piętro dla córki, że wytrzymało mnie czyli dobre 115 kg. Przecież nie mogłem dzieciaka położyć na nie testowanej pryczy :] .

 

Chris masz doświadczenie to buduj. Bardzo jestem ciekaw efektów. Niewiadóweczkę miałeś bardzo ładnie zrobioną więc myślę, że na Hobbicie zrobisz cuda.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie jednak że piętrus, przynajmniej w teorii ma jeden minus. Według producenta maksymalne obciążenie to 50 kg. U mnie od dwóch lat piętro to po prostu wielka półka, bo zadań noclegowych nie spełnia :(

 

U mnie góra 80kg, dół bez ograniczenia.

 

Podepnę się pod temat, czy jest w PL jakaś firma która potrafiłaby z łóżka 2 piętrowego zrobić 3 piętrowe ale tak żeby wyglądało jak oryginalna zabudowa. Mam teraz układ z tzw Kinderzimmerem (piętro i stoliczek rozkładany na łóżko) i to na razie wystarcza dla trójki dzieci ale myślę o tym żeby w kolejnej przyczepie wziąć układ z łóżkiem francuskim i piętrami. Ciężko trafić takie coś z łóżkiem 3 piętrowym więc pomyślałem o tym że może jest ktoś kto zrobi mi to tak jak w oryginale. Słyszeliście coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie góra 80kg, dół bez ograniczenia.

 

Podepnę się pod temat, czy jest w PL jakaś firma która potrafiłaby z łóżka 2 piętrowego zrobić 3 piętrowe ale tak żeby wyglądało jak oryginalna zabudowa. Mam teraz układ z tzw Kinderzimmerem (piętro i stoliczek rozkładany na łóżko) i to na razie wystarcza dla trójki dzieci ale myślę o tym żeby w kolejnej przyczepie wziąć układ z łóżkiem francuskim i piętrami. Ciężko trafić takie coś z łóżkiem 3 piętrowym więc pomyślałem o tym że może jest ktoś kto zrobi mi to tak jak w oryginale. Słyszeliście coś?

 

firma to niekoniecznie , każdy średnio zdolny stolarz ci przerobi jak chcesz , kwestia tylko odpowiedniego materiału na obicia i okleiny na mebelki - można czasem dostać płyty i sklejki z fabrycznę okleiną (np do mojej hobby można dostać wszystko) , reszta to kwestia zdolności stolarza i konstrukcji przyczepy {jak są elementy mocowane do ścian itd) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.