Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie pierwszej przyczepy


Tec

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwań ciąg dalszy....

http://otomoto.pl/oferta/home-car-racer-450-ID6y9DAN.html

dziwnie niskie DMC i odstająca listwa w toalecie

lub

http://otomoto.pl/oferta/sprite-super-490-ID6y9DzX.html

dziwnie niskie DMC i chyba wymieniona przednia klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pewnie była możliwość fabrycznego obniżenia DMC. Firmy podają w katalogach DMC nominalne, które można w określonych przedziałach obniżać. Moja przyczepa jest dobrym tego przykładem. Występowała od chyba 900 do 1300 DMC w zależności od życzenia klienta.

 

Teraz w nowych przyczepach też jest możliwość delikatnego obniżania DMC. Czyli jakaś przyczepa w katalogach ma określony max DMC na 1300 a wagę gotowego pojazdu do jazdy na poziomie 1000 kg to nic nie stoi na przeszkodzie aby klientowi zmniejszyć DMC kosztem ładowności.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz cepy po wypożyczalni. Nikt nie wie co się w nich dziać mogło. Prawda jest też taka, że ludzie jak wypożyczają to nie dbają jak o swoje. Dlatego te przyczepy są tak wymęczone i w takim stanie.

 

A sprzedawca nie chce zarobić? Kupuje nowsze przyczepy aby ludzie na placu oglądali ale nie wypożyczy :-D Jasne :-D

 

Tym się różnimy od zachodu. Mój brat wypożyczył przyczepę w Niemczech, bo taniej i większy wybór. Dostał przyczepę praktycznie nową, miała dwa wyjazdy. Niemiec mówił, że co roku wymienia cepy na nowe -czyli koniec sezonu a on wymienia całą flotę.

 

I mimo, że brat miał nową przyczepę to już było kilka szkód. Pęknięcie na oknie, urwane coś w kiblu, urwane coś przy drzwiach od śmietniczki itp

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegę poszukiwacza

Trafiłem do mieścinki Skoki za przyczepką o której wyżej mowa

Moje 20 minutowe oględziny może pomogą

1. stan z zewnątrz prawie bez zastrzeżeń oprócz dwóch wgniotów z boku - jeden na dole i dwa obok siebie trochę wyżej - mi osobiście to nie przeszkadzało

2. w środku były zaciek w kibelku z okna dachowego - to mi nie przypasowało przy tej cenie- ponoć zrobione ale widoczne - nie jakoś mocno ( żona zauważyła bo ja nie :oslabiony:  )

3. po prawej stronie nad łóżkiem górnym zniekształcenie płyty bocznej - bardzo dziwne ( wręcz defekt fabryczny ) ale wole napisać... właziłem na dach celem penetracji ale nic podejrzanego nie zaobserwowałem.

4. brak oryginalnego stolika w części "sypialnej 2-osobowej" - duży materac w całości ( ale poduchy pierwotna są w cenie - można dorobić stolik lub dwa żeby wyglądały na takie same )

5.luki bagażowe czyste, bez czegoś na czym można oko zawiesić i się zastanawiać.

6. sprzedawca miły ale w interesach mało nieuległy - zresztą patrząc na to co on miał, a co oglądałem to czułem się jak w salonie prawie nowych :]

Reasumując - gdybym nie wszedł do przyczepy obok to zastanawiałbym się nad kupnem właśnie tego egzemplarza.

Oczywiście o gustach i biustach nie można dyskutować :nono:

Moje doświadczenie jest niewielkie - miałem tylko przez parę lat kampera z zabudową franciszka.

Ale troch zobaczyłem, pomacałem, poznałem i nie tylko u siebie

Mam nadzieje że ten opis będzie w miarę pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.