Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie pierwszej przyczepy


Tec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowy na tym forum, czytam je jakiegoś czasu i zamierzam kupić przyczepę 4 osobową max do 20 tyś z DMC do 1200kg.

Znalazłem Sun Rollera z 2006 roku, ale trochę zaniepokoiły mnie te dwa zdjęcia.

 

Zdjęcie z ogłoszenia:

post-19801-0-25693400-1439365919_thumb.jpg

widać wyciekające uszczelnienie spod górnej listwy

 

Zdjęcie którego nie było w ogłoszeniu, przysłane mms przez właściciela:

post-19801-0-38994500-1439365996_thumb.jpg

wg właściciela uszkodzenie manewrowe

 

Ze względu na odległość 350km umówiłem się na oględziny i ewentualny zakup na ten weekend, ale chciałbym zapytać bardziej doświadczonych forumowiczów, czy warto jechać te 350km na oględziny... :hmm:

Czy to uszkodzenia narożnika wymaga interwencji serwisu?

Wnętrze przyczepy na zdjęciach jest bez zarzutu.

Nie mam ciśnienia na szybki zakup przyczepy, mogę szukać dalej...

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wyciekanie uszczelniacza jest normalnym objawem. Jednym wycieka mniej a innym więcej. Nawet w nowych przyczepach też potrafi już wyciekać zwłaszcza jak postoi na słońcu :-)

 

Oczywiście sprawdź dokładnie te miejsca albo poproś o większe zdjęcia. Wtedy będzie można się przyjrzeć. Ale nie skreślaj z góry przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłoszenie nieaktualne już, ale link działa

http://otomoto.pl/oferta/fendt-san-roller-jak-nowa-bardzo-malo-uzywana-gotowa-do-jazdy-na-wakacje-ID6y84Kl.html#38260bd124


Bardziej od wycieku uszczelniacza martwi mnie ten narożnik.

350km to nie koniec świata, w sobotę obejrzę to z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatnie się rozeszło (widać po białym śladzie, który "wyszedł" spod uszczelki)

zauważ ze tabliczka znamionowa jest pogięta a listwa poniżej juz nie.

 

 

napewno ten narożnik trzeba będzie naprawić - nie liczyłbym że "kupie i od razu jade na wakacje"

jeśli listwy pod spodem nie są połamane jeszcze nie zgniły, to naprawa nie powinna być trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wczoraj na Otomoto drugie ogłoszenie tej przyczepy z czerwca, miała wtedy cenę o 500 większą.

Trochę dziwne, że nie znalazła nabywcy przez dwa miesiące i do tego w środku sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trzeba obejrzeć łączenie ściany bakisty z bokiem od wewnątrz z obu stron. Że względu oszczędnościowych i produkcji francuskiej brak jest poziomej listwy do samego przodu i dlatego takie uszkodzenie jest widoczne na blasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta łukowana listwa wskazuje na rozejście się bakisty od bocznej ścianki. Jak zauważono wcześniej widać ślad. Tak czy tak trzeba to poskręcać do kupy i uszczelnić bo woda znajdzie sobie miejsce. Nie bedzie to trudne lecz pracochłonne i zostanie ślad. Jeżeli blacha jest tylko pogięta lecz nie dziurawa - zostawił bym ja jak jest. Sprawdzenia wymaga też podłoga w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za fachowe opinie, których użyłem podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedającym.

Cena spadła o 2000 co zachęca mnie do wyjazdu w celu obejrzenia przyczepy.

Jeszcze raz wszystkim dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena spadła o 2000 co zachęca mnie do wyjazdu w celu obejrzenia przyczepy.

 

 

mnie raczej by zniechęciło - jak sprzedający opuszcza cenę na telefon to znaczy, że chce cie zwabić i jak już pojedziesz swoje km to musisz kupić jak zejdzie jeszcze tysiaka na miejscu  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tyle czasu się nie może sprzedać to wiedz, że coś się z nią dzieje :-)

 

ciekawe, że zdjęć uszkodzeń nie wstawił w ogłoszeniu - pewnie biedny zapracowany i zapomniał jeszcze o paru kwiatkach które wyjdą przy oglądaniu (albo są dobrze schowane przed niewprawnym okiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.