Skocz do zawartości

Hobby 580 - demontaż lodówki


Istvan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam seredecznie koleżanki i kolegów.

Bardzo przepraszam jeśli powielam ten temat ale ja nigdzie na forum i w inet nie znalazłem odpowiedzi.

Od razu mówie, że jestem zupełnym nowicjuszem i będę ogromnie wdzięczny za podpowiedzi.

Od niedawna jestem szczęśliwym (dzisiaj dołączyłem do tego forum) posiadaczem przyczepy jak w temacie.

Niestety nie działa mi lodówka na gaz (przyczepa stoi na działce bez dostepu do 220V).

Kuchenka gazowa i ogrzewanie działa bez zarzutu.

Chce ja wymontować, przeczyścić i sprawdzic działanie na zewnątrz.

Iskrownik działa, ale podejrzewam zapchaną/zanieczyszczoną instalacje gazową.

Proszę podpowiedzcie - w miare szczegółowo - jak ja wymontować z tego miejsca i wciągnąć z przyczepy.

Gdzie są śruby, co zdjąć, co odkręcić.

Lodówka jest jak na zdjęciu:

 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc ...

 

 

Edytowane przez Istvan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mam - mam agregat prądotwórczy.

Pisząc wczesniej, że jestem posiadaczem "od niedawna" mam na myśli od zeszłego roku.

W zeszłym roku w okresie letnim lodóka na gazie chodziła cały czas.

Teraz po zimie ponownie chciałem ja uruchomic, ale:

- najpierw po uruchomieniu zauważyłem, że po paru minutach przestała działać ("odcina" gaz lub gaśnie z innego powodu)

- teraz juz nie widze iskry z iskrownika więc nie odpala

Na forach (głównie tutaj) wyczytałem, że powinno sie ją przeczyścić, "przedmuchać", itp

Chciałbym ją wyciągnąć i zrobic to porządnie + montaż dodatkowych wentylatorków jak sugerują bardziej doświadczeni koledzy.

 

Chodzi mi, czy muszę - a jesli tak to jak - zdejmować całą kuchenkę z góry ?

Czy mocowana jest śrubami bocznymi, czy może cos w podłodze pod spodem, ogólnie o takie informacje jeśli ktoś to już "wyciągał" z tekiej przyczepy.

 

Nie chciałby, żeby to się skończyło rozebranie połowy mebli jeśli sam się bez pytania za to zabiorę.

 

Jeszcze raz z góry dzięuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki i kolegów.

Może sie powtórzę (ale nie znalazłem opisu dla tej przyczepy) jednak opiszę jak udało mi sie "naprawić" lodówke Elektrolux ...

1. Wyciągnięcie lodówki z zabudowy

 

Moja lodówka była przykręcona czterema śrubami do zabudowy.

Po dwie z lewej i prawej strony (dwie koło zlewu i dwie w sypialni) pod zaślepkami.

Trzeba było jeszcze odkręcić/rozkręcić przewód doprowadzajacy gaz - i tu był ogromny problem !

Niestety łączenie przewodu gazowego jest nad lodówką, a pod kuchenka i w żaden spodób (od tyłu/od spodu) nie ma do niego dostępu.

Bez rozebrania kuchenki niema jak się do niego dostać.

Niestety nie wiem jak podejść do kuchenki - poradziłem sobie w inny sposób.

I tak była już zużyta (termopary uszkodzone, gwinty pordzewiałe) więc po "chamsku" ją zlikwidowałem.

Po naprawieniu lodówki montaż jest teraz bezproblemowy - i ponowny ewentualny demontaż - opuściłem klapę przykrywającą kuchenkę,

a na niej postawiłem nowiutką kuchenke turystyczna trzypanikową (koszt 140 PLN).

Minus tego rozwiazania to brak zabezpieczenia przed zgaszeniem płomienia w kuchence - ale może są inne modele z takim zabezpieczeniem.

 

2. Naprawa lodówki

Lodówka nie odpalała na gazie i nie dwała iskry z iskrownika.

Powód banalny ...

Do palnika lodówki zleciało tak dużo rdzy z rurki, że wyciągłem tego całą garść - więc iskra nie miała prawa działać pomimo tego, że iskrownik sprawny i gaz się nie palił

ponieważ całe "palenisko" było zarzucone rdzą.

Przeczysciłem całość, złożyłem do kupy i teraz lodóweczka śmiga aż miło. Chłodzi i mrozi bardzo dobrze nawet ustawiona na minimum.

 

Dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.