Skocz do zawartości

Zestaw powyżej 3,5T a winieta


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledzy wprowadzają cię w błąd.

Jeśli jedziesz z przyczepą kampingową na wczasy i zestaw przekracza 3,5 tony to w żadnym wypadku nie musisz mieć karty opłaty drogowej.

Komuś coś się wydaje i tak tworzy się plotka.

Ani wineta ani tacho cię nie obowiązuje.

Jedyna upierdliwość to to,że musisz zeszpecić zestaw tablicami oblaskowymi(jeśli zestaw przekracza 8 metrów łącznie).

Temat był już wałkowany a i tak ludzie piszą bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław69, jak zestaw przekracza 3.5 tony to zobowiązany jesteś do posiadania winietki .koliber1111, już o tym napisał .

 

J czy to będzie przyczepa towarowa , laweta ,campingowa i czy bedziesz miał w tym dniu urodziny jechał na wesele czy na wczasy to niczego nie zmienia.

 

Większa część kierowców wspomina , że przy zarobkowym przewozie jest obowiązek niestety nie.

Czasem można liczyć na ulgowe potraktowanie w czasie kontroli ale na to bym nie liczył. A brak winietki to koszt 3000 zł.w plecy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam firmę transportową i temat winiet mam obcykany.

sprawdziłem wszystkich krokodyli.i tych w centralnym urzędzie w wwie i tych wiejskich łapiących kierowqców po lasach.

nie mają prawa żądać winety dla pojazdów turystycznych ( tj solo+ppa lub camper powyżej 3,5 DMC).

Jeśli tak się zdarzy to koleś kwiczy na sprawie w sądzie.Wtedy buli za wszystko łącznie ze straconymi wakacjami.

Jeszcze w zeszłym roku panowała dość powszechna ciemnota w tym temacie wśród policji i inspektorów.W tym roku juz nie ma żadnych wątpliwości.

Sam schodzę właśnie z zestawu 12 to metrowego i kupują camperka o DMC 4000kg.

I nie zamierzam ani złotówki wyrzucić w błoto!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję w wyszukiwarce namierzyć Inspekcja Ruchu Drogowego w Warszawie.Tam jest specjalna komórka do wyjaśniania tematów :

"Czy koń na pewno nie jest wielbłądem?"

Poza tym proponuję zapytać po drodze napotkanych inspektorów.Jeśli któryś odpowie,że tak to proszę poprosić o jego numer służbowy i zadzwonić do centralnego inspektoratu.Tam gościa "wiedzącego inaczej"

bardzo szybko wyprostują.

Polska to nie Białoruś więc uważam,ża nie można dawać sobie wciskać ciemnoty tylko dlatego,że budżet jest w potrzebie. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław69, ja w żadym wypadku nie chciałem Ciebie zdenerwować aby tobą mocno podrzucało .Po to mamy tu forum aby wymieniać między sobą różne tematy. W ubiegłym roku na stacji benzynowej gdzieś na trasie rozmawiałem z ..krokodylami czy jak kto woli leśne gady " na temat tych 3.500 kg. i to właśnie mi powiedzieli co wcześniej koliber1111, napisał.Może mamy tu inną interpretację przepisu .

 

Jeżeli jest ktoś tym bardzo zainteresowany to można zwrócić się na piśmie do ITD z takim zapytaniem a napewno odpowiedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Proponuję ich zasypać pytaniami,żeby się im nauka utrwaliła.

Łatwiej wtedy Kowalskim żyć.

Z tym podrzucaniem to trochę koloryzuję.

Ale coż....jest bardziej medialnie.

Proponuję każdemu jak na co dzień spotka inspektorków ,stanąć i ich zapytać.

Z innej beczki.

PRZECIEŻ NIEKTÓRE WYDZIAŁY KOMUNIKACJI NIE WIEDZĄ CO TO JEST POJAZD KAMPINGOWY SPECJALNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Prawie 20 lat po zdechnięciu komuny! Takie coś w samym środku Europy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.