Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno te vikingi dadzą radę :-)

Podobnie jak większość o których napisano już tutaj prace dypomową.

Wybierz sobie wzór bierznika jaki się tobie podoba i oponę wyprodukowaną w europie i napewno bedzie dobrze (co nie znaczy że wszystkie chińsko tajwańskie są złe)

W przedziale 190-240zł kupisz matadora, baruma, savę, hankooka, fuldę i wiele azjatyckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdzie kupowałeś poniżej 190 za sztukę ?

w sklepie :) Ale było po sezonie letnim, pewnie mieli coś  na stocku - konkretnie 4tires.pl

Ale i teraz mają po 190 lato i po 193 zimówki :) Przed chwilą patrzyłem na stronie.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy DMC jest opona : GT Radial Maxmiler-x Steel Belted 106/104 N (czyli do 950kg) 195r14C. Widzę, że warte ok 230zł czyli raczej niska półka. Dawali takie na pierwszy montaż, dadzą radę przy MR ok 1600-1650kg ? czy mam się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie spoko i luzik. Parametry są podawane przy maksymalnych prędkościach o które w cepie trudno :) poza tym podane parametry zawsze są zaniżone, takich rzeczy nie podaje się na styk. Także masz zapas w wadze po 150kg na buta, druga rzecz prędkości dużo mniejszs a trzecia to margines błędu przy paramrtrach. Także luzik, śpij spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie spoko i luzik. Parametry są podawane przy maksymalnych prędkościach o które w cepie trudno :) poza tym podane parametry zawsze są zaniżone, takich rzeczy nie podaje się na styk. Także masz zapas w wadze po 150kg na buta, druga rzecz prędkości dużo mniejszs a trzecia to margines błędu przy paramrtrach. Także luzik, śpij spokojnie

 

heh, indeks prędkości N to 140kmh... nie doceniasz mnie :)  ale trochę uspokoiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jadąc 140 przy maksymalnym obcoążeniu 1900kg opona musi wytrzymać to co Cie spotka na drodze, pomijam rypnięcie w dziure że schowasz się po zderzak, ale poza tym to musi wytrzymac. Także jadąc o 1/3 wolniej, przy obciążeniu 15% mniejszym nic się nie wydarzy. Wiadomo, są wyjątki że nawet mercedes się popsuje. Ale to bym pominął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jadąc 140 przy maksymalnym obcoążeniu 1900kg opona musi wytrzymać to co Cie spotka na drodze, pomijam rypnięcie w dziure że schowasz się po zderzak, ale poza tym to musi wytrzymac. Także jadąc o 1/3 wolniej, przy obciążeniu 15% mniejszym nic się nie wydarzy. Wiadomo, są wyjątki że nawet mercedes się popsuje. Ale to bym pominął

 

heh, w zeszłym roku mercedes z przyczepą LMC popsuł się podczas wyładunku z promu w Chorwacji, stał na samym przodzie pokładu. Było wesoło jak niemiecki dziadek grzebał pod maską z obsługą promu i próbowali obudzić sprzęt :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.inopony.pl/opony,0,31955/gt-radial-kargomax-st-6000-185-80-r14-102-104-n-c.html

Cena już o 2 zł spadła

Tyle osób mi odradzało opony tej marki a wychodzi że na pierwszy montaż nie tylko jednej marki przyczep idą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.inopony.pl/opony,0,31955/gt-radial-kargomax-st-6000-185-80-r14-102-104-n-c.html

Cena już o 2 zł spadła

Tyle osób mi odradzało opony tej marki a wychodzi że na pierwszy montaż nie tylko jednej marki przyczep idą :D

Obecnie chyba do większości marek ładują te opony. Ja mam właśnie Kargomax ST-4000 185/7R 13C 93N. Dwa sezony już mają, zrobiły już co najmniej 10k km. Nic się z nimi nie dzieje.

 

 

Ale tylko na lato. Jechałem z nimi przy pogodzie około 2 stopnie, plucha i czasem śnieg. To wtedy są drewniane i przyczepa jak taczka szła :-D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000 do mojej 1500 dmc mają za małą nośność

No ja mówię o swojej cepie :-D Wiadomo, że musisz kupić opony pasujące do Twojej przyczepy.

 

Chodzi mi tylko o to, że sam jestem zadowolony z tych GT Radial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Hobby i Knaus montują takie na pierwszy montaż. GT Radial na 100%, nie jestem tylko pewien modelu.

Z tym było różnie, u mnie akurat były Sekurity Road 2003 - 185R14C 8PR M+S , były montowane też Matadory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.