Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Celuj w to... 185R14C6PR = 3,8bar ...

 

 

najpopularniejszy rozmiar ... a markowe opony juz od 250 zeta... http://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-transpro-185-80-r14-102-r-c#134449729

 

a chinczyki - od 200 zeta http://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial-eco-van-2-185-80-r14-102-q-c#129115713

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gt radial kargomax ST 6000 zakładałem w lutym i nie narzekam. Też miałem trailermaxxx 195/70/14c i zapodałem 185r14c

Też miałem to goowno jako wkład fabryczny. Mało się nie zabiłem.

Nie chce mi się już kolejny raz to powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to goowno jako wkład fabryczny. Mało się nie zabiłem.

Nie chce mi się już kolejny raz to powtarzać.

Wsadzili Ci tańsze gówno :P na poprzedniej też miałem gt i mimo 2009 i 2011r nic z nimi nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się do wątku. Dwa lata temu byłem zmuszony do wymiany opon w przyczepie. Jedynym parametrem, którym się kierowałem był oczywiście rozmiar jak i indeks nośności. Zakupiłem opony Sava Perfecta 185/65R14 i indeksie 86. Moja przyczepka ma dmc1000kg więc wydawało mi się, że jest ok. Oryginale opony, niestety nie pamiętam nazwy i modelu, były chyba wzmacniane czyli miały oznaczenie C i co więcej max ciśnienie 3.5 bar. Nominalna wartość użytkowa wg opisu na przyczepie do 2.7 bar i tak pompowałem te nowe. Dopiero w poprzednim sezonie zauważyłem, że te nowe opony mają max ciśnienia 3 bary więc obniżyłem ciśnienie do 2.5 ale mam wrażenie, że przy takim ciśnieniu przyczepa lekko pływa. Zastanawiam się czy nie powinienem ich jednak wymienić bo pompowanie do 2.7 przy max 3 może przy wysokich temp. w lecie podnieść ciśnienie w oponie pow. max czego wolałbym uniknąć. Znalazłem takie opony:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/maxxis-cr-965-185-65-r14-93-n#135066138

wg poniższej informacji

http://www.tyre-choice.co.uk/Maxxis-CR965-Trailermaxx-Caravan-Tyres/

opona ma max ciśnienia 52psi co daje 3.585274 bara więc super. Opona jest dedykowana dla dostawczaków i przyczep. Czy ktoś miał może już z nią styczność? Jeżdżę na rowerze MTB i marka nie jest mi obca - bardzo dobre opony ale nie wiem jak w jest w przypadku samochodowych czy do przyczep. Z góry dziękuje za informacje.

Edytowane przez old (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po rozterkach. Bartek, wzięte te Goodyear które podlinkowałeś :).

Dzięki za pomoc. 

 

kolego old, z tego co się naczytałem to ciśnienie w oponie mierzy się "na zimno". Według mnie jeżeli dasz im np. 2,7bar na zimno i ciśnienie się podniesie to jest to już przekalkulowane przez producenta i nic się nie stanie (pomimo, że przekroczy max.bo to już producent przewidział). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzili Ci tańsze gówno :P na poprzedniej też miałem gt i mimo 2009 i 2011r nic z nimi nie było
Nie wsadzili, tylko podnieśli DMC cepy i zapomnieli o oponach. Dealer dał dupy. A opony, z tego co pamiętam w takich warunkach przejeździły 4 sezony Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, zobacz kalkulator rozmiaru opon :). Dziś mnie Bartek tego nauczył :D.

 

Jako zamiennik do twojej jest kilka innych.

Np takie jakie wziąłem ja będą 1,5% niższe od tych co masz.

1,5% przy tym rozmiarze to 3mm na stronę więc cepka będzie niżej zawieszona o te 3mm a to żadna różnica ;).

 

Ale to rada żółtodzioba co to dopiero liznął temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.