Skocz do zawartości

Ogniwo fotowoltaiczne (solar) montaż [Witus]


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinię. Generalnie taką listwę mogłem mieć taniej niż w podanym linku (chodziło bardziej o przykładowy kształt profilu), ale coraz bardziej się przekonuję do uchwytów oryginalnych.

 

Skoro masz możliwość tańszego zakupu, to ten profil możesz zastosować, ale pod warunkiem, że zdobędziesz odpowiednie do niego uchwyty, zapewniające wentylację, o której pisałem. Jest to bardzo ważna kwestia dla otrzymywanej mocy z panelu. Stosując takie rozwiązanie, weź pod uwagę rysunki, które zamieściłem.

Witam !

 

 

Krzysztofie, chodzi mi o wyjaśnienie ostatniego punktu -  nie jest dobrym pomysłem zasłanianie profilem, szczeliny chłodzącej na całej długości. Czy chodzi o mocowanie panela na całej długości krótszego boku?

 

Chodziło mi o dłuższy bok, o którym pisał Kol. michalnap (post #102).

Postaram się wyjaśnić to na rysunkach:

 

post-8228-0-55896300-1428441886_thumb.jpg

 

post-8228-0-57400800-1428441884_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zawsze jak odwiedzam przyczepę na kontrolerze świeci się światłem ciągłym dioda od ogniwa i pulsuje dioda od akumulatora (która wg instrukcji oznacza, że akumulator jest w pełni naładowany). Tak ma być ? Pytam bo wg miernika akumulator ma w tej chwili 14V.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z Siki. Ogolnikową, niewiele wnoszącą. Odesłali mnie do internetowego poradnika i napisali, że 252 to klej konstrukcyjny, przemysłowy, a 3N stosuje się w budownictwie. Także tego... Ogólnie nie wymienia, kleje tym co ma. We wtorek nakleiliśmy panel koledze, dziś u mnie.

 

Regulator... Witus, masz może polską instrukcję? Dziś będę podłączał i pewnie jak Ty będę miał mały problem z odpaleniem na kwasowy aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawiałeś?

http://www.modernhome.pl/product-pol-2232-Komplet-uchwytow-montazowych-naroznych-do-baterii-slonecznych-uchwyty-narozne.html

 

Jakbyś coś zamawiał dodatkowo działa zniżka "camperteam". Przesyłka na drugi dzień była u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

Przyszły akcesoria, wkrótce ostateczne poprawki.

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1428563493.950489.jpg

 

 

http://www.modernhome.pl/product-pol-2232-Komplet-uchwytow-montazowych-naroznych-do-baterii-slonecznych-uchwyty-narozne.html

 

Jakbyś coś zamawiał dodatkowo działa zniżka "camperteam". Przesyłka na drugi dzień była u mnie.

 

I to są te ?

 

Łapy Solara, o których wspomina Krzysztof wykonane super. Są też tańsze jakieś noname, ale nie ma porównania. Te tańsze spokojnie można zastąpić kątownikiem Alu.

 

Jak wydawać kasę to Solara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie trybu nocnego. Muszę przeczytać instrukcję, niestety została w przyczepie. Domyślnie kontroler nie podawał napięcia do odbiorników przyczepy.

Witus, czyli masz Timer 1 ustawiony na 'n' czy 17? Dziś mi tu nie szło... Nie miałem napięcia na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, czyli masz Timer 1 ustawiony na 'n' czy 17? Dziś mi tu nie szło... Nie miałem napięcia na wyjściu.

17 i krótko kliknij teraz guziczek, pojawi się napięcie na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odciąłem profile aluminiowe z dachu. Zupełnie bezproblemowa operacja ! Struna powstała z rozplecionej linki rowerowej. Połowa kleju została na profilu, druga połowa na dachu. Bez strat dla przyczepy. 

 

post-373-0-22939400-1428770509_thumb.jpgpost-373-0-92804600-1428770521_thumb.jpg

 

Próbowałem przykręcić łapy do ramy solara. Tu porażka. Rama jest tak piekielnie twarda, że w jednym blachowkręcie urwałem łeb wkrętarką. Ręcznie nie potrafiłem blachowkręta wkręcić. 

 

Poddałem się jutro wracam do imbusowych śrub. Nagwintuję sobie ramę i zostaję przy porządnych śrubach. Te blachowkręty nawet gdyby udało się je wkręcić, nie będą możliwe do odkręcenia na dachu :( gdybym musiał zdjąć panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przykręcić łapy do ramy solara. Tu porażka. Rama jest tak piekielnie twarda, że w jednym blachowkręcie urwałem łeb wkrętarką. Ręcznie nie potrafiłem blachowkręta wkręcić. 

 

Poddałem się jutro wracam do imbusowych śrub. Nagwintuję sobie ramę i zostaję przy porządnych śrubach. Te blachowkręty nawet gdyby udało się je wkręcić, nie będą możliwe do odkręcenia na dachu :( gdybym musiał zdjąć panel.

 

Może zrób otwór małym wiertłem w który wkręcisz potem ręcznie blachowkręt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób otwór małym wiertłem w który wkręcisz potem ręcznie blachowkręt ?

 

Zrobiłem otwór wielkości rdzenia śruby, mimo wszystko nagwintowanie tego aluminium to porażka. Jedna śruba zerwana, w drugiej uszkodziłem krzyżak nacięty w śrubie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.