Skocz do zawartości

Czeki campingowe


Pirovac

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyc nowy temat,ponieważ nie znalazłem wielu omówień,a być może jest ktoś zainteresowany. Przynajmniej częściowe obniżenie kosztów noclegowych na campingach zagranicznych uzyskuję poprzez czeki campingowe. Istnieje we Francji organizacja o nazwie CAMPINGCHEQUE,która zrzesza pokażna ilość campingów w ponad 20-tu krajach Europy.Za zryczałtowaną kwote 13 euro/dobę dla 2 osób otrzymuje się : - plac pod samochód + przyczepę

(lub camper),przyłącze elektryczne oraz ciepłą wodę. Standart raczej wysoki (min.***),spotyka się baseny z ciepłą wodą i jaccusi;raczej nieżle położone.Niestety - jest mankament - czeki obowiązują w okresach poza sezonem głównym i adresowane są do osób wybierających sie w tym czasie na wojaże.O "sezonie" decyduje każdy camping sam ( dane w przewodniku).Sprawdzone - działa niezawodnie. Informacje w sieci : www.campingcheque.fr Zamawia się przez internet - do partii czeków należy przewodnik + mapa papierowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też inaczej.

Karnet campingowy FICC

 

Miłośnikom campingów, którzy chcą mieć pewność w uzyskaniu miejsca, jak również możliwość uzyskania zniżki na campingach polskich i zagranicznych w wysokości do 10% w sezonie turystycznym, a do 40 % poza sezonem, PFCC proponuje Karnet campingowy FICC. Wydawany jest on przez Międzynarodową Federację Campingu i Caravaningu z siedzibą w Brukseli, a następnie rozprowadzany przez narodowe organizacje campingowe.

 

Karnet campingowy FICC stanowi dowód tożsamości, potrzebny do zdeponowania w administracji dowolnego kempingu na terenie Europy, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje paszport. Posiadacz karnetu oraz wszystkie osoby, podróżujące z nim tym samym samochodem (łącznie 5 osó:bukiet: są objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków. Obowiązuje ono wyłącznie na terenie campingu. Polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania do maksymalnej kwoty 2,5 miliona SFr (franków szwajcarskich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja to samo co Pirovac wklejam tylko w innym jezyku, jedno musze sprostowac ze czeki na jedna dobe kosztuja 14€ a nie 13-scie.. do tego dochodzi 6€ jako oplata za opracowanie. Organizacja posiada w spisie ok 570 kampingow w calej Europie.

 

Czyli 14€ = 2 osoby + auto + przyczepa(kamper, namiot) + pies + prad

 

www.campingcheque.de

 

Moim faworytem jest jednak ACSI-Card. Jest to karta ktora przedklada sie w recepcji kampingu i placi sie za dobe 10,12 lub 14€ w zaleznosi od starndardu, czyli nie trzeba jak przy CC (campingcheque) zakupowac czekow przed wyjazdem.

Karta kosztuje ok 12€ (wazna jest rok) i reszte oplat robi sie na kampingu.

Organizacja posiada w spisie ponad 1300 kampingow w Europie.

 

 

http://www.eurocampings.pl/pl/europie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę dotyczącą Europy i niestety te kampingi położone są w mniej atrakcyjnych lokalizacjach. Stąd chęć przyciągnięcia turystów niższymi opłatami.

 

"Przejrzałem", ale chyba dość pobieżnie.

Już dwukrotnie (2005- Francja, 2006- Chorwacja) korzystałem z CC. Jestem zadowolony z oferty (m. in. z jej szerokości. Pewne jest, że najgęstsza oferta dotyczy Francji, Hispanii, Włoch - im dalej na wschód mniej campingów jest w stanie sprostać - myślę - m.in. wymaganiom.

Np. w ostatniem, pzreze mnie posiadanym katalogu (2006) polskich campingów nie było.

 

Podoba mi się to, że to co jest opisane - to zastawałem. Nie byłem nigdy niczym zaskakiwany.

A że teoretycznie "po sezonie"? Na południu Europy np. w połowie września ciągle jest wystarczająco ciepło...

Za to u nas w Polsce, będąc w 2007 w w/w okresie na campingu w Rewalu - camping był w zasadzie wyludniony - byliśmy z rodziną jedynymi Polakami - pozostali to Niemcy i Holendrzy, niestety w ubiegłym roku. Tu się niestety dawało to odczuć - było "po sezonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dość dokładnie. Analizowałem miejsca które odwiedziłem i które chciałbym odwiedzić. I niestety kampingów spełniających moje kryteria na tej liście nie ma. To oczywiście subiektywne odczucie i można się z nim nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja się tak zastanawiam. Bo to ciekawe bardzo jest te czeki i nawet myśle nad tym czy czegoś takiego nie sprawić sobie. Tylko jest 1 problem. My zazwyczaj jeżdzimy w trójkę min. Więc jak ten karnet jest na 2 osoby to co z 3?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.