Skocz do zawartości

Fajna przyczepa, ale ...


Olo924

Rekomendowane odpowiedzi

Dethleffs-y mają "kłopoty" z przednią ścianą , która sama  z siebie lubi pękać w różnych miejscach.Oglądałem wiele ogłoszeń i kilka sztuk na żywo i 70% z podobnych roczników  cierpiało na takie spękanie. To zdjęcie jeszcze z ogłoszenia zanim ją kupiłem...a kupiłem i nie żałuje , bo da się z tym żyć. Tu było wysmarowane uszczelniaczem, po zakupie zrobiłem to nieco dyskretniej.

 

 

post-12883-0-11298600-1427040677_thumb.jpg

 

 

 

500-700 za używkę szyby w dobrym stanie ( !!! )  to raczej ceny standardowe

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dethleffs-y mają "kłopoty" z przednią ścianą , która sama  z siebie lubi pękać w różnych miejscach.Oglądałem wiele ogłoszeń i kilka sztuk na żywo i 70% z podobnych roczników  cierpiało na takie spękanie. To zdjęcie jeszcze z ogłoszenia zanim ją kupiłem...a kupiłem i nie żałuje , bo da się z tym żyć. Tu było wysmarowane uszczelniaczem, po zakupie zrobiłem to nieco dyskretniej.

 

 

attachicon.gif111.jpg

 

 

 

500-700 za używkę szyby w dobrym stanie ( !!! )  to raczej ceny standardowe

Witaj

Nie tylko Dethlffsy mają te problemy, Hobby też, na moich oczach powstało pęknięcie.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie tylko Dethlffsy mają te problemy, Hobby też, na moich oczach powstało pęknięcie.

Pozdrawiam 

No bo nie należy tak długo wpatrywać się w jedno miejsce :look:  :bzik:  mając tak silną wolę :brawo:  :ok: ,żarcik :hehe: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dalej ...

 

a co sądzicie o takim wynalazku:

http://allegro.pl/lmc-dominant-super-stan-pelne-wyposazenie-i5212779997.html

Edytowane przez Olo924 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/knaus-sudwind-590-namiot-zadbany-i5219345723.html

 

a co myślicie o takim układzie wnętrza - poza tym że starasznie długa ta przyczepa, to taki układ zamiast piętrowego łóżka wydaje sie fajny - mam sypialnie dla dzieciaków w której każde ma swoje łóżko, a my mamy wygodne łóżko z podkowy, Czy coś Wam sie tu rzuca w oczy niepokoącego ?

 

podobają mi się Wilki np taklie jak ten: http://allegro.pl/wilk-1992-2-przedsionki-i5186578307.html

metr krótsza ale tu moje łapserdaki muszą spać razem - co może czasami już generowac małe walki przedspaniowe ... :)

ta ma chyba nawet kompletne wyposażenie - i tu pytanie czy coś Wam się rzuciło w oczy niepokojącego ?

 

ostatnio stwierdziliśmy z żoną że nie chcemy wydawać maksymalnej kwoty na zakup bo jak przy samochodzie - pakiet startowy zakładam że musze zrobic - łożyska, może opony, może hamulce itd itp ... więc szukam czegoś trochę tańszego

 

a i jeszcze jedno pytanie, czy u p. Bilana w Ostrowie Wielkopolskim warto oglądać przyczepy czy raczej nie ? Czytałem wątek o tej firmie i nie wiem co sądzić kilka dobrych opinii ale raczej tych starszych i kilka słabych,

nie powiem - podoba mi się ich strona - mają dużo przydatnych informacji - np bardzo podoba mi sie rysunek przy każdej przyczepie z układem środka, od razu można wyselekcjonowac czy warto zaglądać czy nie, jako jedyny pisze jasno czy instalacja jest na 7 czy na 13 pinów, ale ceny chyab ama wyższe raczej

 

generalnie, myślałem że znależienie przyczepy jest łatwiejsze :)

nawet zwiększanie budżetu nie daje gwarancji sukcesu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zalinkowanym Knausie nie do końca rozumiem przyklejone lustro koło logo Knausa, dziwne wydaje się również hurtowe mocowanie uchwytów do przedsionka. Mam również obiekcie do kuchenki zaraz obok łóżka.

Wilk natomiast ma fajną opinie trwałej budki - co widać po tym egzemplarzu. Co prawda nie każdemu mogą odpowiadać fronty Ludwika XVI, ale budka całkiem zgrabna. Kuchenka wciśnięta obok szafy - to na plus.

Niestety w obydwu sraczyk od strony przedsionka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda przyczepa z uzywanych,bedzie tak jak w tytule "fajna przyczepa,ale...".Trzeba sobie zdawac sprawe z faktu ,ze nie kupujemy nowej w salonie,tylko przyczepe,ktora ma za soba ..lata...eksploatacji,wiec nie mozna wymagac ,aby za cene 20 letniej,otrzymac "nowke".Problem polega tylko na uzyskaniu kompromisu pomiedzy jej walorami uzytkowymi,stanem technicznym/faktycznym/a jej cena.  OT I CALA FILOZOFIA !.POZDRAWIAM i zycze udanego "polowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma znaczenie, ten Wilk sprzedaje sie przynajmniej od lutego 2014 (wtedy kosztował chyba 12500-13000), kiedys miałem nawet chęc go pojechac zobaczyć, ale kupiłem inną przyczepe.

Ze zdjęc: cos się w łazience rozchodzi (pęknięta szafka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze jest z nią cos nie tak,

moze poprostu nie było chętnego na ten model, a cena rownież nie jest niska.

 

Przy 20 letniej przyczepie i dzieciach ślady użytkowania będą na 100%.

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zalinkowanym Knausie nie do końca rozumiem przyklejone lustro koło logo Knausa, dziwne wydaje się również hurtowe mocowanie uchwytów do przedsionka. Mam również obiekcie do kuchenki zaraz obok łóżka.

Wilk natomiast ma fajną opinie trwałej budki - co widać po tym egzemplarzu. Co prawda nie każdemu mogą odpowiadać fronty Ludwika XVI, ale budka całkiem zgrabna. Kuchenka wciśnięta obok szafy - to na plus.

Niestety w obydwu sraczyk od strony przedsionka :(

 

 

fakt, na to lusterko koło logo nie zwróciłem uwagi - lusterko przedsionkowe, maskujące coś ???

kuchnia koło łóżka jakoś bardzo mi nie przeszkadza - w sumie i tak gotujemy w przedsionku, chyba że chodzi o grzanie lodówki.

 

i właśnie dlatego tak marudzę szukając bo ja części rzeczy nie dostrzegam ... a dzięki Wam trochę się już nauczyłem :)

 

 

 

a jeszcze jadna sprawa - czy jak przyczepa nie ma toalety trethforda to czy mozna ja bezproblemowo dołożyć żeby nie targać tej przenośniej

 

mam na myśli np takiego Dethleffsa:

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-kampingowa-super-stan-namiot-i5190528099.html

Edytowane przez Olo924 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na forum byli ludzie, którzy dokładali sraczyk z kasetą.

Kwestia układu (lewy/prawy), wycięcia otworu, dołożenia drzwiczek i podprowadzenia zasilania do spłuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma znaczenie, ten Wilk sprzedaje sie przynajmniej od lutego 2014 (wtedy kosztował chyba 12500-13000), kiedys miałem nawet chęc go pojechac zobaczyć, ale kupiłem inną przyczepe.

Ze zdjęc: cos się w łazience rozchodzi (pęknięta szafka)

 

co mi sie wydaje ze moze i dluzej ;-) od jesieni 2013, na OLX byl za 15000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo moim zdaniem w tym Dethleffsie nie ma sensu montować kasety WC,ponieważ drzwiczki rewizyjne będą w wewnątrz przyczepy.Ten zlew i wc jest zamontowany w pomieszczeniu wielkości szafy ,aby się załatwić trzeba zasunąć drzwi przesuwne od sypialni i otworzyć drzwi szafy w której jest zlew i kibelek turystyczny.Jak dla mnie mało komfortowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.