Skocz do zawartości

Fajna przyczepa, ale ...


Olo924

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

 

znalazłem coś takiego: http://otomoto.pl/eifelland-sunshine-465-z-lozkiem-pietrowym-51-T4623075.html

dla mnie ma kilka zalet: wielkość odpowiednia, masa też, układ wnętrza wydaje się być jak najbardziej OK (dzieciaki bardzo chcą pietrowe łóżka), ma 100 km/h (czy to u nas funkcjonuje?)

ale jest lekko uszkodzona - no właśnie, zobaczcie na fotki - czy to jest faktycznie lekko uszkodzona czy tylko tak wygląda ???

 

co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lekko uszkodzona, bo ma do wymiany cały zderzak z tyłu. Ale wyraźnie widać w narożniku pogięte blachy. więc oparła się nie tylko zderzakiem plastykowym, ale uderzyła już konstrukcją. Więc już zaczyna się pytanie - czy tylko lekko przygniotło, czy przekosiło. Jak ze zdjęć wnętrza wygląda, to raczej spokojnie - mebelki ładnie leżą przy ścianach, więc nie wygląda to groźnie. Ale to tylko tyle, ile widać na zdjęciach. Jeśli nie macie doświadczenia, to jak RobiBona pisze - raczej szukaj czegoś innego. Gdyby znaleźć kogoś w pobliżu, kto mógłby się przyjrzeć i razem podjechać pooglądać. Żeby ów "ktoś" pokazał z czym się może wiązać takie uszkodzenie - gdzie mogą wystąpić skutki - warto dla celów edukacyjnych podjechać. No chyba, że ktoś z dużym doświadczeniem, co parę przyczep naprawił i zaopiniuje, że nic nie grozi. Ale... Ja mam w tym względzie doświadczenie z Andrzejem z Częstochowy (Andrewa1) - zajmuje się naprawami przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, gdzie ta listwa jest oderwana. Ja widziałem na zdjęciu wywalony zderzak, ale listwa lekko tylko przygnieciona. Oczywiście, że prawdopodobne rozszczelnienie, ale mogło to być (czysto teoretycznie) lekkie wgniecenie, które zostało natychmiast rozkręcone, uszczelnione i skręcone spowrotem. Oczywiście piszę tu czysto teoretycznie i nadal uważam, że kolega raczej przyczepę powinien obejrzeć w celach edukacyjnych a nie konsumpcyjnych :) ale nie odrzucałbym jej z definicji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odzew,

własnie tak mi sie wydawało, że to wcale nie jest tak lekko jak w opisie - ściana jest wgnieciona, niby tylko w narozniku, ale właśnie ta listwa wygląda na rozszczelnioną, ale wgląda na napakowane kitu tam ...

pytań wiele, wątpliwości też ... ale skoro to ma być pierwsza przyczepa to chyba lepiej szukać całej - ale pytanie takie jak przy samochodach co lepiej - kupić picowaną czy kupić to co widać i zrobić na gotowo ... :)

 

a cena chyba zachęca - tak myślę, ale z koleji nic nie piszą o przedsionku, więc może to też nie aż taka okazja ...

szukam nadal ...

Edytowane przez Olo924 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak70 forum czytam już od dłuższego czasu :), doświadczenie w podróżowaniu z przyczepami też mam bo od kilku ładnych lat jeździmy na wakacje z przyczepą (do tej pory zawsze wypożyczaną) ale dzięki temu właśnie wiem jaki układ jest dla nas optymalny i dlaczego :)

 

Ponieważ jeździmy bardziej stacjonarnie - tzn. przenosimy się raz góra dwa razy w trakcie urlopu chcę przyczepę raczej ciut dłuższą i wygodną dla zestawu 2 dorosłych i 2 dzieci (10 i 11 lat), ale że nie kupuje się przyczepy na rok czy dwa to chcę taką na kilka lat więc nie bardzo wiekową ale za "rozsądne pieniądze", ale też nie śpieszę się - jak nie kupię nic fajnego to znowu wypozyczymy ... powiem tak wypożyczanie ma swoje zalety - nie trzyamm pod domem, nie płacę za ubezpieczenie i przeglądy ... ale nie jest moja, nie mam wszystkiego tak jak ja chcę ... i teraz moglibyśmy ciągnąć długą rozmowę co lepsze - wypożyczanie czy kupowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

co lepsze - wypożyczanie czy kupowanie :)

Wyobraź sobie ze wynajmujesz mieszkanie. Płacisz czynsz w wysokości bliskiej, ile wynosiłaby rata hipoteczna. 

Jest drobna różnica i pytanie: kto jest właścicielem tego za co płacisz?

Pomijając koszta bieżące/eksploatacyjne, to budę zawsze możesz sprzedać, coś się zwróci. Mieszkanie też możesz sprzedać, coś się zwróci, ale co sprzedasz jak nie jest Twoje mimo że za to płacisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, wielkość usterki została już dawno zaopiniowana przez osobę, która ma w tym doświadczenie. Gdyby kalkulowała się naprawa tej przyczepy, zostało by to zrobione przed sprzedażą.


WojtEwa....Porównanie z mieszkaniem nie do końca trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tata... przykład taki. Trafić = posłużyć się tym samym, nie da się :)

 

 

...

 

a cena chyba zachęca  

...

Dostrzegłeś cenę w PLN czy w Euro?

Gdyby była cała w tej cenie, to extra ale gdybać to sobie możemy, handlarz swoje policzył..

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof chodzi ci o maskowanie łączenia blachy listwami alu po stronie drzwi?

Mnie dziwi natomiast fakt, jak budka jedne okna może mieć stałe a od strony przedsionka wszystkie uchylne?

Może niech knausiarze się wypowiedzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.