Skocz do zawartości

Chorwacja od 04.07.2015


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

my: (2+1-lat5) w tym roku, robimy powtórkę z roku minionego :)

było tak pięknie, że cały czas o tym myślę  :]

miejscowość : Omiś, kemping- Galeb,  http://www.kamp.galeb.hr/pl/

jak dla mnie Bosko  :yes:

tu zostawiamy przyczepkę i wycieczki autem do : plitwickie j., zadar., split.,dubrownik

w tym roku bierzemy jeszcze na dach auta: Riba z silnikiem i pływamy., + rowery  :piwo:

wyjazd ok10.07- powrót ok 24.07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my: (2+1-lat5) w tym roku, robimy powtórkę z roku minionego :)

było tak pięknie, że cały czas o tym myślę  :]

miejscowość : Omiś, kemping- Galeb,  http://www.kamp.galeb.hr/pl/

jak dla mnie Bosko  :yes:

tu zostawiamy przyczepkę i wycieczki autem do : plitwickie j., zadar., split.,dubrownik

w tym roku bierzemy jeszcze na dach auta: Riba z silnikiem i pływamy., + rowery  :piwo:

wyjazd ok10.07- powrót ok 24.07

Dowiedz się czy mają miejsce. Ja chciałem od 11.07 zarezerwować u nich parcele na kilka dni to dowiedziałem się że dopiero od 15 mają wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hersones - jaki masz plan na zamocowanie rib-a na dachu?

pokaże fotki, jak będzie gotowe, mam nadzieję że już w tą sobotę,

rib będzie na dachu - samochodu, wcześniej chciałem na dach przyczepki - ale opory powietrza...i wysokość, i kłopot z omijaniem okien dachowych, 

mam nadzieję że bedzie ok ;)

Dowiedz się czy mają miejsce. Ja chciałem od 11.07 zarezerwować u nich parcele na kilka dni to dowiedziałem się że dopiero od 15 mają wolne.

tak już zarezerwowałem jakiś czas temu. Ale faktycznie mają od 07 do 14.07 zatrzymaną rezerwację bo jest tam jakieś "ultra europe festival". 

też chciałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem mocno zaciekawiony zamontowaniem riba na dachu w dodatku z silnikiem... Troszkę to jednak waży. Sam mam ponton 3,2m z 8konnym czterosowem co już zbliża się do nośności dachu mojego auta, a gdzie temu do riba... Nawet równie małego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem mocno zaciekawiony zamontowaniem riba na dachu w dodatku z silnikiem... Troszkę to jednak waży. Sam mam ponton 3,2m z 8konnym czterosowem co już zbliża się do nośności dachu mojego auta, a gdzie temu do riba... Nawet równie małego???

Rib idzie na dach- auta, silnik idzie - do bagażnika auta (jest za ciężki, ma 25KM), trochę źle to napisałem w 1poście

fotki na pewno prześle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam? Przymierzyłeś chociaż??? ;) jaką masz wagę tego riba? Bo ja dalej mam wątpliwości w kwestii nośności dachu auta

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam? Przymierzyłeś chociaż??? ;) jaką masz wagę tego riba? Bo ja dalej mam wątpliwości w kwestii nośności dachu auta

...

tak mam już częściowo,

ale jeszcze będziemy robić -  wyciągarkę, i pomalujemy część rurek aluminiowych na czarno,

https://drive.google.com/file/d/0ByryA2aF0xIdNUZoVzB2VnpxUzZtT1NidzhQLTVadmVDdVVr/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0ByryA2aF0xIdSDNibk5Zdjg4RF9rbHFoTlJlNmVEb2h5QlRn/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0ByryA2aF0xIdc3NpYTdRQk5lOUIySnQ5NkFMakluLWk2a0JR/view?usp=sharing

 

masa riba około 50kg, powinno być dobrze.

Edytowane przez hersones (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, wygląda ciekawie. Wnioskuję iż riba masz ze sterówką, bo widzę że nie będzie wieziony do góry dnem... Z wielką chęcią zobaczyłbym filmik pamiątkowy z pierwszego wciągania i zdejmowania z dachu po tych prowadnicach, bo wygląda to dość konkretnie. A planujesz wykorzystać "wózek" na bagażnik także do wodowania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rib jest bez sterówki, mały zodiac taki jak tu :http://www.yachtworld.com/boats/2012/Zodiac-RIB-Cadet-340-2842986/Racine/WI/United-States#.VW8-G8_tmko

ale z silniczkiem 25Hp, grzeje jak latający dywan :)

a wózek zostaje przymocowany na dachu, do wodowania mam z tyłu riba 2 opuszczane kółka,

Edytowane przez hersones (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocowania konkret, gratuluję pomysłu i wykonania :) nośność dachu spokojnie będzie zachowana :) a i ponton rozbije powietrze przed przyczepą, może nawet spalanie spadnie ?

 

pamiętaj o mocnych zabezpieczeniach - z dużym zapasem, nic marketowego żeby ten rib faktycznie nie zmienił się w latający dywan, bo odpowiedzialność spadnie na Ciebie.

 

czekam na dalsze fotki i życzę udanego wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę jeszcze 3grosze w nadziei że gusia-s jednak mi to wybaczy ;) Ja wiem że już pewnie po sprawie ale czy nie zastanawiałeś się jednak by wieźć go do góry dnem??? Przy silniku 25Hp bez problemu unosi ponton nad wodą tak ze ino śruba siedzi w wodzie a cala reszta ślizgiem idzie. Spokojnie także z przyczepą na ogonie pojedziesz szybciej niż 80... Oplywajace powietrze będzie faktycznie miało chęć go unosić a gdyby był odwrotnie to wręcz powinno go dociskać moim zdaniem... O ile nie zrobi się wielkie skrzydło... Bardzo mnie zaciekawił Twój przypadek i na pewno chętnie go pośledzę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.