Skocz do zawartości

Duza przyczepa - duzy dylemat


witomin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Stary plan powrocil, i w tym roku kupuje przyczepe. I tutaj mam maly dylemat. Planuje wydac ok 50 tys zlotych, za taka kwote moge kupic 5 - 7 letnia duza przyczepe. Warto? Czy moze skredytowac sie delikatnie na ok 30 tys i zapolowac na nowke sztuke? Warto sie pchac w nowki w przyczepach? Czy duza jest roznica miedzy nowa, a 5 - 7 letnia? Czy ta roznica jest warta tych pieniedzy? Przyczepy ktore mnie interesuja to co najmniej 650 dlugie po podlodze z 6 albo 7 miejscami do spania. Holowniki mam dwa: M-B Viano 3.0 CDI 204km i 440Nm oraz Volvo XC90 D5 2.4, 210km i 480Nm, oba spokojnie pociagna cepke do 2000kg. Co byscie polecii? Mial ktos podobny dylemat.

Jezeli temat nie pasuje do tego dzialu albo podobny byl kiedys poruszany, to prosze mnie nakierowac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nowa to nowa i już za około 80tys wybór jest ale takie 650 dwuosiowe mogą kosztować nawet i 100tyś.

Ale jak by poszukać i się potargować to pewnie znajdziesz.

To tak na szybko znalezione na Alledrogo

http://allegro.pl/przyczepy-kempingowe-18540?buyNew=1&price_enabled=1&price_from=70000&price_to=90000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty z alledrogo znam na pamiec. W cenie ok 80 tys celuje w "Hobby De Luxe 650 KMFe". Jest kilka ofert od 80k do 85k. Pytanie brzmialo "czy warto?" 30k w kieszeni +plus koszta kredytu to jednak spory pieniadz. Czy roznice w uzytkowaniu i tzw "swiety spokoj" zrekompensuja mi poniesione naklady. 

A nowe przyczepy widzialem i za 200k - ale to zdecydowanie nie moja polka cenowa. No chyba ze wygram w totka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stanu technicznego przyczepy używanej, za 50-55tyś kupisz również dużą dobrze wyposażoną

przyczepę, dokładnie taka jaka Ci odpowiada. Dlatego jeżeli nie masz zamiaru użytkować jej intensywnie a tylko

od czasu do czasu to 30 tyś zostaje w kieszeni. A pytanie "Czy warto" :hmm:  jeżeli jest kasa to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty z alledrogo znam na pamiec. W cenie ok 80 tys celuje w "Hobby De Luxe 650 KMFe". Jest kilka ofert od 80k do 85k. Pytanie brzmialo "czy warto?" 30k w kieszeni +plus koszta kredytu to jednak spory pieniadz. Czy roznice w uzytkowaniu i tzw "swiety spokoj" zrekompensuja mi poniesione naklady. 

A nowe przyczepy widzialem i za 200k - ale to zdecydowanie nie moja polka cenowa. No chyba ze wygram w totka ;-)

To tak,jak z kupnem auta. Warto jedynie dlatego, że od nowości w Twoich rękach. Dla przyczepy pięć lat, to żadne zużycie biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że w ciągu tego okresu pojechała może tylko raz czy  dwa na krótkie wakacje.  Zmiany w wyposażeniu danego modelu przyczepy w takim okresie w przeciwieństwie do aut są niewielkie i moim zdaniem nie warto przepłacać.  Gdybym miał kupować nową przyczepę, wtedy rozważyłbym na poważnie kupno kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty z alledrogo znam na pamiec. W cenie ok 80 tys celuje w "Hobby De Luxe 650 KMFe". Jest kilka ofert od 80k do 85k. Pytanie brzmialo "czy warto?" 30k w kieszeni +plus koszta kredytu to jednak spory pieniadz. Czy roznice w uzytkowaniu i tzw "swiety spokoj" zrekompensuja mi poniesione naklady. 

A nowe przyczepy widzialem i za 200k - ale to zdecydowanie nie moja polka cenowa. No chyba ze wygram w totka ;-)

 

Absolutnie nie warto, :nono: a już na pewno jest to pozbawione sensu, jeśli posiłkowane ma być kredytem :look:

 

Dodam, że nawet 10 letnia przyczepa, stopniem używania może się niemal nie różnić od nowej (kwestia eksploatacji), a jakiekolwiek zmiany są najczęściej kosmetyczne.

Niestety, w fabrycznie nowych przyczepach, zwłaszcza wspomnianym modelu, wiele zmian jest często "na minus" dla użytkownika i można by je zaliczyć do tzw. postępu wstecznego, co dodatkowo przemawia za kupnem przyczepy kilkuletniej.

Uwagę trzeba zwracać tak samo na wszystko, jak w przypadku poszukiwań przyczepy za 10 tys., choć przy tym pułapie cenowym, szansa znalezienia odpowiedniej przyczepy jest wielokrotnie wyższa.

30 tys.można spożytkować na bardzo wiele sposobów i bardziej przydatnych, ale największym plusem jest brak obciążenia w banku, no i te początkowe 30 urośnie jeszcze sporo (odsetki i obsługa kredytu)   :miga:

Dla przyczepy pięć lat, to żadne zużycie biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że w ciągu tego okresu pojechała może tylko raz czy  dwa na krótkie wakacje. Zmiany w wyposażeniu danego modelu przyczepy w takim okresie w przeciwieństwie do aut są niewielkie i moim zdaniem nie warto przepłacać.

 

Podpisuję się pod tą opinią w całej rozciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30k to bardzo ładna sumka.

Nic nie zrekompensuje tego wydatku, choćby złote klamki w nowej budzie wstawili.

Weź pod uwagę że czas zap... jak Ferrari, nówka budka moment i się zestarzeje, znacznie szybciej niż analogicznie zadłużenie.

Oczywiście, nowe też są dla ludzi i warto zaspokoić kaprysy, ale kupić tak by nie w ogóle nie odczuć tego finansowo.

Takim podejściem po sprzedaży swojej budki kupiłem kampera i choć plan budżetowy był inny, to w ostatniej chwili zmieniłem postanowienie.

Kamper byłby może 10 lat młodszy, to jednak wolałem kupić starego kamperka i naprawiać "wiedzą, śrubokrętem i kombinerkami", niż w nowszym mieszkać gdzieś na parkingu i czekać na pomoc "bo komputer ma kaprys" - jeśli rozumiesz metaforę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dałbym nowej szanse. Patrzę na te cenniki i przynajmniej przy rozmiarze ok 450 nówkę idzie kupić za niewiele ponad 60.000zł. Patrząc na podobne modele, rocznikowo przyczepa z 2007 powinna kosztować połowę tej wartości lub więcej.  Czyli bardzo mocno uśredniając - połowa utraty wartości przypada na dobre 7-8 lat - co w przypadku wielu samochodów jest sprawą nieosiągalną - ale to złe porównanie.

 

zależy do czego chcesz jej używać i jak długo - to jest dla Ciebie najważniejsze... no i czy koniecznie potrzebujesz takiej wielkiej...

 

co przemawia za używaną :

- jeżeli ma służyć stacjonarnie

- jeżeli jest to pierwsza przyczepa

- koszty

- mniejszy żal przy odsprzedaży

- mniejsze straty po kolizji / kradzieży

 

co za nówką :

- nowy układ jezdny - tutaj raczej nie ma oszczędności producentów

- nowe instalacje wewnętrzne (prąd, gaz, woda)

- nowe sprzęty (kuchenka, lodówka, piec)

- nie ma konieczności wymiany materacy / kasety wc chem (itd, jak kto lubi)

- masz 200% pewności (dokonując oględzin dokładnych przed zakupem), że sprzęt jest szczelny i bez przygód

- odchodzi zakup opon / zestawu startowego

- gwarancja

 

minusy nówki - dla mnie byłoby bardzo szkoda przy każdym uszkodzeniu, kolizji itd - bo tego się tak łatwo nie wyklepie, utrata wartości ??,

 

większość z forumowiczów nie miała okazji widzieć tych nowych przyczep wewnątrz, bazuje na wyrobionej opinii, że nowe to złe itd. Ja szukałbym modelu posiadającego jak najmniej plastików na poszyciu zewnętrznym a jak najwięcej blachy - najlepiej przednia ściana cała z gładkiej blachy + tylko klapa bakisty z tworzywa. Wnętrzem zająłbym się później - tutaj sprawdziłbym wykonanie elementów takich jak stelaż łóżka, prowadnice szuflad, zawiasy, fronty meblowe itd.

 

nie za bardzo mamy prawo narzekać na te nówki bo jakie one są okaże się najwcześniej za 2-3 a może i 5 lat - w końcu tyle dostajesz gwarancji (proponuję poczytać jeszcze warunki)..

 

skoro padł już tutaj link do firmy z Kutna - chciałem Ci ich polecić, a przy okazji pozdrowić - moja aktualna przyczepa kupiona u nich rok temu jako używana sprawuje się świetnie, a jakość obsługi w tej firmie jest na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mimo wszystko bardzo indywidualna sprawa i zależy w głównej mierze od kasy i stosunku do wartości pieniądza. Gdybym miał gdzie trzymać nową (komfortowe zadaszone warunki na bezpiecznym terenie) i dysponowałbym gotówką na CAŁOŚĆ !!! to może wtedy bym się skusił, bo ma to jednak swoje plusy. Głownie świadomość tego że znasz jej historię. Niemniej nie stać mnie i prędko to się pewnie nie zmieni (pomijając wygraną w totka). Kupiłem używaną za mniejsze pieniądze a i tak z każdą burzą myślami jestem przy niej a jak grad sypie to....

 

Koledzy delikatnie sugerują że brakujące około 30 tys można przeznaczyć na niejedne wypasione wakacje :) w zależności od potrzeb oczywiście :)

Wady - Zalety, zrób sobie tradycyjną tabelkę za i przeciw jak sugerował kol. maarec, uwzględniając możliwie dużo wszelkich argumentów i może będzie Ci łatwiej. JESTEM ZA UŻYWANĄ :) ale jak kupisz nową to też fajnie bo może kiedyś będziesz sprzedawał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka za i przeciw niewiele tu pomoże. 

100 drobnych argumentów "za" nie przebije jednego mega przeciw. 

Tu potrzebny jest rozsądek, kompromis, wnioski i trafna decyzja.

Dobrze byłoby posmakować karawaningu na używanym/tańszym sprzęcie i na nim nabierać doświadczenia. 

Szkoda nowej jakby coś nie halo było a nową zawsze w każdej chwili można sobie zamówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli sklaniam sie ku uzywanej. Przyczepa bedzie przez kilka najblizszych lat stacjonarna - jeden z kempingow nad polskim morzem. Zamierzamy tam mieszkac przynajmniej 5 - 6 tyg w sezonie. Musi byc duza bo mam 4 dzieci i wszyscy musimy sie pomiescic. Zdecydowanie celuje w przyczepy z lozkiem pietrowym. 

Pozwole jeszcze sobie wykorzystac wasza wiedze i doswiadczenie. 

Co jest niezbednym wypozazeniem przyczepy: 

1) klimatyzacja? (w naszym klimacie)

2) moskitiery? (czy nie jest to wyposazenie standartowe? - czy dodatkowe?)

3) Oczywiscie WC i Prysznic - obowiazkowe

4) inne....

5) Przedsinek - to duzy plus? czy raczej niewielki - z tego co widzialem mozna juz kupic nowe przedsionki za 2000zl..

 

Tematy odnoscie co sprawdzic przy zakupie uzywanej przyczepy juz poczytalem ;-)

I jeszcze jedno - ile kosztuje wymiana materacy? i gdzie to mozna zrobic?

 

 

Malzonka caly czas opowiada sie za nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) klimatyzacja? (w naszym klimacie)- Jak najbardziej przydatna sprawa nawet w naszym klimacie.

2) moskitiery? (czy nie jest to wyposazenie standartowe? - czy dodatkowe?)- Wyposażenie standardowe, 

3) Oczywiscie WC i Prysznic - obowiazkowe- Jak najbardziej :ok:

4) inne.... prysznic, ciepła woda, mikrofalówka, TV sat, mover,

5) Przedsinek - to duzy plus? czy raczej niewielki - z tego co widzialem mozna juz kupic nowe przedsionki za 2000zl.. To bardzo duży plus bez tego to jest kicha :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz ja uzytkowac glownie stacjonarnie,to moim zdaniem/ale tez i wielu innych/nie ma sensu wydawac wiecej kasy i kupowac nowa.Poza tym,jezeli bedziesz ja uzytkowac tez w sposob mobilny,to wiek 6-7lat,jak na przyczepe,to tez niewiele,a sporo kasy zostanie w kieszeni-takie jest moje zdanie,ale to Twoja kasa i Ty dokonasz wyboru.


Cale codzienne zycie na kempingu toczy sie w przedsionku,w przyczepie to w zasadzie tylko spisz,tak ze przedsionek,a w ogole przy uzywaniu stacjonarnym to podstawa


dodatkowo jakis zestaw fotelikow stol jakas poleczka do przedsionka i co bardzo wazne-mata podlogowa do przedsionka.wazne jezeli bedziesz cos gotowac,dobrze by bylo kupic jakas dodatkowa kuchenke na gaz lub prad,stojak / polke do niej,zeby wiekszosc gotowania przeniesc do przedsionka


Takie moje skromne zdanie,jezeli Tobie to pomoglo,to zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne z innej strony... czy kiedykolwiek mieszkałeś z rodziną w przyczepie? Czy zdajecie sobie sprawę, że mimo tego, że celujesz w duże przyczepy, to miejsca w niej dla 6 osób nie bedzie tak duzo, jak myslicie, co przy kilkudniowym pobycie podczas ulewnego deszczu może byc naprawdę nie lada problemem. Nie każdemu odpowiada taka forma wypoczynku i czasem wydają spore pieniądze na zakup budki, a później jest rozczarowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.