Skocz do zawartości

Duza przyczepa - duzy dylemat


witomin

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne z innej strony... czy kiedykolwiek mieszkałeś z rodziną w przyczepie? Czy zdajecie sobie sprawę, że mimo tego, że celujesz w duże przyczepy, to miejsca w niej dla 6 osób nie bedzie tak duzo, jak myslicie, co przy kilkudniowym pobycie podczas ulewnego deszczu może byc naprawdę nie lada problemem. Nie każdemu odpowiada taka forma wypoczynku i czasem wydają spore pieniądze na zakup budki, a później jest rozczarowanie...

Radość w domu, kupno nowej  przyczepy. Przygotowania do pierwszego w życiu wyjazdu przyczepą na wakacje. Wreszcie upragniony wyjazd i przyjazd na miejsce. Na miejscu rozczarowanie. Deszcz przez kilka dni, budka stoi na polu kempingowym a rodzinka w wynajętym mieszkanku w przytulnej agroturystyce. Przyjazd do domciu i decyzja o sprzedaży. Stoi jednak trzy lata, kupca nie ma bo za droga. Przykre.  Słyszałem już o takim przypadku. No cóż. Myślę, że jednak warto zaryzykować  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo bym chciał, aby Polacy kupowali nowe budki, bo po kilku latach będziemy mieli od kogo kupować zadbane, krajowe egzemplarze.

Oj kupują, kupują. Jeżdżę od prawie 30 lat do Szwecji i od kilku lat już widzę, jak Szwedzi z zazdrością obserwują i komentują gdy przejedzie im pod nosem piękne i zadbane, przeważnie młode auto z polską rejestracją a jak jeszcze ciągnie coś ładnego za sobą...  ;)  Nie wspomnę już o naszych polskich drogach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za troske... Gwoli wyjasnienia

Mieszkam w Gdyni - a przyczepa bedzie stala na kampingu o 1 godzine drogi od mojego domu, Nie bedzie przymusu spedzania deszczowych dni na kampingu.

Kupno przyczepy jest zwiazane z moim glownym hobby - czyli kitesurfingiem.

Zaczynam przegladac oferty na mobile.de

Zobaczymy - dam znac jak ida poszukiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz tak blisko do domu, to jeśli mogę Ci radzić: przemyśl może jak największy przedsionek, a mniejszą przyczepę (chociażby 560KMFe). Jeśli w przyszłości zechcesz z nią podróżować, będzie to prostsze i przyjemniejsze, a jeśli zechcesz ją odsprzedać łatwiej będzie Ci znaleźć kupca. Oczywiście to tylko taka moja sugestia, z którą nie musisz się zgadzać  :skromny:​ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj moj poprzednik ma racje,bo nie wiem czy sie orientujesz,ale w polsce z dwuosiowkami jest troche klopot /oplaty,viatoole itp.pierdoly,ktorymi polski "rzad" umila zycie normalnym obywatelom /chore!!!/ Jest to polityka nie proobywatelska,ale skierowana w przeciwna obywatelowi strone.Nawet jesli dotyczy to jego hobby,formy spedzania prywatnego czasu i organizowania sobie indywidualnego wypoczynku-PARANOJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj moj poprzednik ma racje,bo nie wiem czy sie orientujesz,ale w polsce z dwuosiowkami jest troche klopot /oplaty,viatoole itp.pierdoly,ktorymi polski "rzad" umila zycie normalnym obywatelom ...

 

Z tego co się orientuje to nie ma znaczenia czy przyczepa jest jedno czy dwuosiowa :miga:  wszystko zależy od DMC zestawu Jeśli przekroczysz 3,5t potrzebujesz B96/E i Via bez różnicy czy przyczepa ma jedną czy dwie osie Nie ma też znaczenia czy rodzaj przyczepy np. lekka, podłodziowa itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda Kit'ku, lecz z reguły te 2 osiowe duże, to spore DMC, którego lekkim autem targać nie wolno, jest niemal pewne że zestaw 3,5t przekroczy.

 

Ale stosunek mas to inny temat i jest niezależny od ilości osi  ;)  Pozatym autor tego tematu ma odpowiednie holowniki i raczej czego nie podepnie to przekroczy magiczne 3,5t :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta przyczepa ma być jako stacjonarna, to może zamiast niej wziąć pod uwagę kupno domku holenderskiego. Za taką kasę, to można coś ciekawego znaleźć z możliwością wykorzystywania jako domek całoroczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za troske... Gwoli wyjasnienia

Mieszkam w Gdyni - a przyczepa bedzie stala na kampingu o 1 godzine drogi od mojego domu, Nie bedzie przymusu spedzania deszczowych dni na kampingu.

Kupno przyczepy jest zwiazane z moim glownym hobby - czyli kitesurfingiem.

Zaczynam przegladac oferty na mobile.de

Zobaczymy - dam znac jak ida poszukiwania

Może ta Was zainteresuje. Moim zdaniem jest ładna i dobrze wyposażona łącznie z mooverem. 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-fendt-saphir-caravan-540-CID5-ID8SQBJ.html#7e7a25ef74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta Was zainteresuje. Moim zdaniem jest ładna i dobrze wyposażona łącznie z mooverem. 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-fendt-saphir-caravan-540-CID5-ID8SQBJ.html#7e7a25

Jestem naprawde szczerze zobowiazany za porady i sugestie:

Niestety zalinkowana przyczepa jest dla mnie za mala - mam 6 osobowa rodzine i minimalna dlugosc przyczepy jak dla mnie to 650

Domek holenderski tez odpada - wewnetrzny regulamin kampingu nie zezwala - pozostaje przyczepa

Przedsionek - sprawa oczywista - minimum 3,5m szerokosci - i gotowanie raczej w przedsinku tylko - tak jak to zasugerowal jeden z przedmowcow

zestaw na 100% bedzie powyzej 3,5 t - jak slusznie zauwazyl kolega kit - co bym nie podpial to przekrocze 3,5t - oba samochody maja DMC okolo 3 t. B+E tez obowiazkowe

Jak by ktos znalazl interesujace ogloszenie, spelniajace warynki: dl>650; cena do 50k - 60k, 6 osobowa, nie starsza niz 2007, luzko pietrowe... - bede zobowiazany za linka

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

 

namawiam na używkę, głównie dlatego, że w przyczepie jeszcze nie mieszkałeś, i nie wiesz do końca czy CI się to spodoba.

 

to jest jak z kupnem nowego auta, w którym nie odbyłeś jeszcze jazdy testowej, a co jeżeli Cię ten sport rozczaruje?

 

wymiana materacy to koszt kilku stów, obicie możesz wyprać lub uszyć nowe. Ja u siebie gąbki dałem nowe, a obicia wyprałem.

 

pozdrawiam z Gdańska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.