Skocz do zawartości

Duza przyczepa - duzy dylemat


witomin

Rekomendowane odpowiedzi

Dylemat sie rozwiazal

Troszke przekroczylem budzet ale w miare bezbolesnie. Przyczepa z 2012 podobno uzytkowana tylko raz... W kazdym razie srodek pachnie nowoscia ;-). Przedsionek i klimatyzacja na stanie.

Srednie spalanie na trasie lekko mnie zszokowalo - 15,7 ltr/100km, na tempomacie ustawione 95km/h. Przedluzki do lusterek okazaly sie sporo za waskie - musze kupic nowe wieksze. Trasa ok 500km - viatoll wyszedl 34 zl - wiec bez tragedii.

Mam antene satelitarna ale bez instrukcji - jak bede mial problem z ustawieniem to pewnie bede sie pytal - tu na forum...

Pozdrawiam i dzieki za wszystkie porady

 

26681204295298960773.jpg

Edytowane przez witomin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hej

Weinsberg 740 z roku 2012, DMC 1900kg, Dlugosc calkowita prawie 10m ;-)

Z wyposarzenia: Ogrzewanie gazowe z rozprowadzeniem (truma), podgrzewacz wody, prysznic , toaleta, kuchenka z malutkim zlewem, pompka do wody i zbiornik na kolkach do wody szarej, nieduza lodowka na gaz / 220V / 12V (dometic), zaczep z stabilizatorem Al-Ko, klimatyzacja (dometic), antena sat, max 8 miejsc do spania...

Takze w razie czego mozemy przyjac na poklad gosci ;-)

Pod spodem tylko miniaturki... postaram sie wrzucic pelne rozmiary pozniej

 

 

15259213450137842537.jpg

Edytowane przez witomin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Srednie spalanie na trasie lekko mnie zszokowalo - 15,7 ltr/100km, na tempomacie ustawione 95km/h. ....

 

Świetna buda :ok:  i jeszcze lepszy holownik :slina: 

 

Spalanie moim zdaniem ok :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 15,7l no ale przecież buda wielka nie ma się co oszukiwać no i predkośc przelotowa nie najmniejsza :]

Miejsca w budzie pod dostatkiem no i holownik można solidnie zapakować a to też bardzo ważne...

A jakie wrażenia z holowania,holownik dawał sobie bez problemu radę?

GRATULACJE buda super.. :skromny:

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód spokojnie dawał radę. Jedynie na trójmiejskiej obwodnicy automat pod górkę redukował biegi. Wyprzedzanie Tirów... Trzeba planować... Z pedałem wciśniętym w podłogę zestaw przyspieszał ale trochę to trwało. Za każdym razem adrenalina skakała. Przy okazji podziękowania dla wszystkich tirowców za mruganie jak ich w końcu mijałem ;-). Wrażenia z samej jazdy jak najbardziej ok. Miałem dylemat czy ciagnąć drugim samochodem, ale zwyciężył tylny napęd i samopoziomujące sie nadwozie. Mam wrażenie ze to nie ciężar przyczepy robił za balast a raczej opór powietrza na przyczepie. Spróbuje kiedyś pogotować z bagażnikiem dachowym. Manewrowanie bez tragedi choć tez trochę czasu trwa. Na małych rondach tez trzeba uważać. Po za tym nawet bocznego wiatru nad morzem nie było mocno czuć. Obawiałem sie myszkowania ale nic takiego nie miało miejsca.

Zobaczymy jak bedzie na dłuższych trasach. No i kręte górskie trasy to na razie zdecydowanie nie komfortowo bym sie czuł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak u kolegi ale mi przy 85km/h to ani biegi ani obroty nie pasowały :niewiem:  optymalnie to właśnie 95-100 :drive:

 

edit; i wcale nie jest powiedziane że spalanie wraz z predkością spadnie :ee:  będzie mulić auto i przepalać bo nie osiagnie momentu itd itd

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo przy 100km/h na 5 biegu silnik ma ok.2000-2100obr/min jadac wolniej slychac ze silnik sie meczy,a napewno wiaze sie to z momentem od 1900obr/min zaczyna sie max.i spalanie ponizej 90km/h tez mi nieznacznie rosnie.Jadac autostrada 100-110 jesli nie ma wiatru wystarczy mu 12l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zdjec wiekszych niz miniaturki ;-)

 

88711967342169578487.jpg

 

07385741034277535373.jpg

 

58120274556688965862.jpg

 

43493067035189985751.jpg

 

50753536678949237899.jpg

 

65058887797523090854.jpg

 

37677447460458972185.jpg

 

No i antena do TV sat.... niestety to jedyny sprzet do ktorego nie posiadam instrukcji. Posiada ktos instrukcje po polsku lub angielsku? W razie czego po rosyjsku, niemiecku lub holendersku tez sobie poradze (jezeli google troche pomoze ;-)

 

71991401383378703794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.