Skocz do zawartości

Przyczepa dwuosobowa, ale z 21 wieku, czyli wygodna..


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dluzszej przerwie.

 

Temat jest taki - mialem w mlodosci niewiadowke, potem 2 razy duze przyczepy, raz nawet bardzo duza,  prawie 8 metrow, objezdzilismy prawie cala europe, no tak do 6- 7 tysi km za jeden wyjazd, bylo fajnie, potem ze 3 lata jezdzilismy bez budki, bo waga byla powyzej 3,5 tony i tez bylo fajne ale jednak nie tak jak z  przyczepa, kampera kiedys pozyczylem i sie czulem jak niewolnik a lubie zostawic budke i jezdzic tam gdzie chce bez lozka za plecami, choc pewnie jest to tez fajne.

 

Krotko mowiac - co wykombinowac, zeby mialo do 4,no  4.5 metra ale ma miec lazienke w sensie kibelka i nie skladanej umywalki, stolik kawowy i lozko normalne nieskladane, zadnego przedsionka, zeby to w papierach mialo max 1000 kilo, bo mam ciezkie auto, gazu moze nie byc i wszystko na prad.

 

To musze kupic n 132t i ja kompletnie wyremontowac czy jakies inne pomysly?

No i zadne tam nowe wynalazki nie wchodza w gre, nie ta polka cenowa i zaraz sie rozpadnie a juz po drodze do Rumunii to na pewno i na Ukraine tez...

 

Co tu myslec ?

 

J.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam po dluzszej przerwie.

 

Temat jest taki - mialem w mlodosci niewiadowke, potem 2 razy duze przyczepy, raz nawet bardzo duza,  prawie 8 metrow, objezdzilismy prawie cala europe, no tak do 6- 7 tysi km za jeden wyjazd, bylo fajnie, potem ze 3 lata jezdzilismy bez budki, bo waga byla powyzej 3,5 tony i tez bylo fajne ale jednak nie tak jak z  przyczepa, kampera kiedys pozyczylem i sie czulem jak niewolnik a lubie zostawic budke i jezdzic tam gdzie chce bez lozka za plecami, choc pewnie jest to tez fajne.

 

Krotko mowiac - co wykombinowac, zeby mialo do 4,no  4.5 metra ale ma miec lazienke w sensie kibelka i nie skladanej umywalki, stolik kawowy i lozko normalne nieskladane, zadnego przedsionka, zeby to w papierach mialo max 1000 kilo, bo mam ciezkie auto, gazu moze nie byc i wszystko na prad.

 

To musze kupic n 132t i ja kompletnie wyremontowac czy jakies inne pomysly?

No i zadne tam nowe wynalazki nie wchodza w gre, nie ta polka cenowa i zaraz sie rozpadnie a juz po drodze do Rumunii to na pewno i na Ukraine tez...

 

Co tu myslec ?

 

J.

 

Sie pozmienialo przez te lata, krotko sie edytuje kurka, no i najlepiej Tec albo polska moze byc, mile widziany jakis laminat, Hobby nie moze byc, fajna nabyl kolega Kit jak mi sie wydaje...

 

Bede pisal bez polskich znakow jak zawsze, bo mi sie klawiatura zacina, sorki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/dethleffs-campy-001-aalen/199725366.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&features=WC&features=BED&negativeFeatures=EXPORT&numberOfBunks=TWO_BUNKS&vehicleLength=FROM_1_TILL_5000_MM&noec=1

 

takie znalazlem cos dosyc fajne, ale stary juz jestem i nie wiem czy chce wlazic do lozka po stole, bo co bedzie jak zlece na przyklad po spotkaniu z Szarym na jakims kempingu...

 

 

Jest jeszcze taki wynalazek 

http://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans-overige/m884130624-caravelair-bahia-de-luxe-430-treinzit-vast-bed-2002-4950.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

 

fajne wnetrze ma

 

taka tez fajna

http://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans-overige/m882404855-weinsberg-390-qd-caraone-nieuw-2015.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

 

i taka

http://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans-overige/m877041550-weinsberg-caraone-420-qd-nieuw-2015.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

 

no i teraz rzecz jasna kwestia ceny, bo jakby te ceny byly w zlotych, to juz jade i biore ale chyba nie sa niestety...

 

A macie gdzies linka do n 132 t ale takiego, zeby byla w oryginale albo po remoncie ?

 

J.


A czy ktos kto,ma taka nowoczesna przyczepe moglby powiedziecm jak robic kanapki i w ogole jedzenie na takich blatach co sa szklane i sa klapami od zlewu i kuchenki - czy to jest wygodne? bo ja to mialem zamkniecie normalne z takiej plyty i bylo rowno a zmywalem w zmywalni co jest dodatkowa atrakcja na kempingu i nawet lubie...

Wiem, starzy ludzie jedza mniej, ale jednak zawsze...

 

zadziwiony nowosciami J.


A, n126 nie moze byc, bo jestem za wysoki i Jola tez, a mialem taka z otwierana klapa w dachu i niech ja cholera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku , wszystko jest do znalezienia tylko podaj górny pułap cenowy. Te z podanych przez Ciebie linków to , jak piszesz , zbyt dużo bo "ojro" . Z kolei N132 to też zupełnie inna półka cenowa. 

W jakim pułapie trzeba się zmieścić ?

 

Freedom i N132 to zbyt duży rozstrzał cenowy.

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz trochę danych o N FREEDOM - http://www.niewiadow.pl/katalog/cat/8/item/243

Jak widać to ;) jedyne 40 tysięcy .

N 132 jak widać w archiwalnym ogłoszeniu to unikat ale szanse zawsze są .

http://archiwumallegro.com.pl/niewiad%C3%B3w+n132t+n+132+t+unikat-1_2065052264.html

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze najlepiej za duzo nie ma co placic bo i tak zgnije a te nowe to raczej szybciej niz te stare tak jak z autami...

 

Cenowo tak z dyche mozna by dac, wiecej nie ma co, wiem ze nki sa bardzo tanie ale trzeba wszystko wywalic i zrobic na nowo, czyli tak samo dycha, jedynym plusem jest to, ze nie gnije jak cala reszta i jak sie jedzie to bardziej skupiona jest w calosc bo ma rame a nie rozlatana jest jak te ktore skladaja sie z gotowych scian zlepionych silikonem i polaczonych zszywkami..

 

Robota bedzie i tak i tak, najlepiej byloby kupic taka troche walnieta ale nowa i zlepic do kupy moze..

 

Linki podalem do tych nowych, zeby pojecie bylo o co chodzi bardziej :tuptup:

 

Najgorsze jest, ze bez liku jest duzych przyczep dla rodzin z dziecmi co ja juz przerobilem a nikt nie sprzedaje malych fajnie urzadzonych przyczep do jezdzenia we dwoje bez piranii ale widocznie sa na tyle fajne, ze nikt sie z nimi nie chce rozstac....

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo :) Jacek, bardzo się cieszę, że chcesz wrócić do korzeni :ok: Niewiadki bym na Twoim miejscu odpuścił. Raczej nie byłbyś zadowolony po tec'u. 

 

No i faktycznie ta z wejściem na wyro po stoliku może nie być dobrym pomysłem po naszym spotkaniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo :) Jacek, bardzo się cieszę, że chcesz wrócić do korzeni :ok: Niewiadki bym na Twoim miejscu odpuścił. Raczej nie byłbyś zadowolony po tec'u. 

 

No i faktycznie ta z wejściem na wyro po stoliku może nie być dobrym pomysłem po naszym spotkaniu :lol:

Taaaak, lepiej byloby na nic nie wchodzic, tak jak na brame otwarta w Wejsunku :bzik::bukiet:

 

No, ale mnie korci plastikowosc tych n-ek bo to chyba bedzie moja ostatnia w zyciu przyczepa, biorac pod uwage, ze teca mielismy 18 lat :'( , to myslisz, ze takie nowe sandwicze tyle wytrzymaja ?

 

A Wy na jaka polujecie z grubsza, wieeeem rodzinna ma byc ale tak z grubsza jaka? No i zeby sie ponton w przedsionku miescil... :slina:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, brama :D Skutecznie nas zablokowała ;)

 

Sandwicze dopilnowane również wytrzymują po 20-30 lat i jednak komfort życia w nich jest większy. Zresztą Twój tec ile miał lat i w jakim stanie był to sam wiesz. Wiesz jak taką budką się opiekować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cholera nikt nie chce sprzedawac, same stare graty bez kibla albo jakies takie renesansowe wynalazki, to co mam czekac az te z linkow stanieja do wymaganej ceny, one tego nie doczekaja, rozpadna sie tak jak ja.

 

Drozszej sie nie oplaca, bo po ostatnich podrozach zagranicznych bez przyczepy stwierdzam, ze pensjonaty sa lepsze i jak sie wczesniej rezerwuje to wychodzi ok a jedzie sie 170/h a nie 80 no i wszystkie stresy z bani..

 

Fakt, najgorsze jest noszenie czemodanow i innego smiecia z bagaznika do pokoju, ale jeszcze dawalem rade, z obrzydzeniem wprawdzie, ale w za to lazienka zawsze byla posprzatana..

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że ciężko o dobrą budę, ale cierpliwie można znaleźć.

http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl//ogloszenie/216/BEYERLAND-VITESSE

 

Pobieżnie tą widziałem i wygląda dość dobrze. Tylko ten zlew...  :mlot:

 

Są plusy i minusy kwater, przyczep. Przez ostatnie półtora roku (po sprzedaży budki) ponocowaliśmy w kilku miejscach i mimo, że było fajnie (szczególnie w hotelu *****) wspólnie doszliśmy do wniosku, że budy to nie zastąpi. Może wolno, może i nie tanio, ale jakoś fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.