Skocz do zawartości

Przyczepa dwuosobowa, ale z 21 wieku, czyli wygodna..


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co, zlew zasuwany szyba porazka, a druga to skladana umywalka albo ma byc wygodnie albo nie kupowac, to sie w razie czego umowimy razem w nowym roku na wegry na kemping nad Balatonem, gdzie jest i basen i fajne domki...

 

Kurna, zaraz mnie znowu zbanuja...dlatego, pisze w hyde parku :ee:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no dooobra, moze tu byc ten temat ale jakby chcieli mnie zbanowac to wez jakos pomoz co ?

I musze jednoczesnie ogladac z jola film jakis bo inaczej wojna jak zwykle...

dam rade..

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze i czytam i gęba mi się cieszy :jump: ,że stary kumpel się odezwał :ok:  Siema Jacek !

Więc  ten 2015 na tym forum będzie o niebo lepszy od tych poprzednich - mówie to bardzo poważnie.

 

Dzisiaj to ja Ci nic nie doradze bo dopiero wstałem  !!  i czuje jeszcze  moje %% .

Napewno temat się rozwinie  i  budę będziesz miał. A jak mi coś do głowy wpadnie to pozwolę sobie coś namazgrać.

 

M & M & M

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo, Maras, przyjacielu stary, jak milo, ze sie odezwales :biwak::ok::serducha::gitara::wub::D

SIe stesknilem za Wami wszystkimi jednak bardzo. :'(

 

Nawet jak nic nie kupie to i tak fajnie bedzie.

Obiecuje relacje z Rumuni, Ukrainy, Wegier i Litwy, choc bez przyczepy ale bedzie ciekawie. :devil::swiety:

 

No i moze  byc jak zwykle w pewnym stopniu kontrowersyjnie ale moze bana nie bedzie... W koncu mam za soba Michala... :bzik:

 

Wracajac do tematu - lipa jak nie wiem co.

 

 

Maras - :dzieki::piwo::hej::biwak::bukiet:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku

 Mam Beyrlanda Vitesse 440-2, spełnia prawie wszystkie Twoje wymagania, łóżka ma długie 185 cm i śpi się na nich bez rozkładania stołu, w łazience niestety jest zamykana umywalka. Jest lekka ma masę własną 667 kg, a DMC 1000. My jesteśmy z niej naprawdę zadowoleni. Pisząc nieskromnie wszystkim bardzo się podoba i wewnątrz jest naprawdę dużo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - nie wiem czemu, ale mam wrażenie że ktoś tu z moderacji/administracji chce na siłę zrobić swojego wroga   :hmm:  - mam nadzieję że jestem w "mylnym błędzie"  :] .

 

Jacku generalnie to ciężki wybór.

Solidnie i 21 wiek to trzeba by było chyba iść w Eribe Touring, ale ani Ty ani Jola w nie bez otwarcia dachu nie staniecie, zresztą na rynku Polskim nie ma żadnego wyboru. Tu http://www.eriba-touring-club.de/można trochę poczytać i popatrzeć i jeśli wysokość wam nie przeszkadza to ja wychodząc z założenia że to już ta "jedyna na resztę życia" wchodził bym chyba w tą markę. Nie wiem tylko jak tam z masami DMC. To mogą nie być najlżejsze przyczepy.

 

Jeśli chodzi o TEC'a to w pierwszej połowie lat 90'tych (wiem to nie XXI wiek) TEC był wierną kopią Dethleffsa. Co za tym idzie będziesz miał raczej składane umywalki i w zasadzie 2 układy wnętrza do wybory przy czym jeden to salonka - a salonka to porażka   :oslabiony: . I ze względu na mocowanie w tych przyczepach ściany bocznej do podłogi odradzał bym.

 

Potem TEC był kopią LMC, przyczepy na prawdę solidne, ale 1000 DMC raczej niespotykane - chyba że po jakimś szfindlu w papierach. 

 

Co nam zatem zostanie w tym 1000 DMC   :hmm: ?

Przyczepy francuskie (Steckerman, Caravelier)

Jugosłowiańska Adria (tylko że nie wszystkie modele będą miały ściane frontową z blachy)

Uboższe wersje Knausa (Country i Eiffelandy)

Delty, Beyerlandy, Chateau, Home-Cary - tu pewnie znajdziesz coś do 1000 DMC, ale laminat na froncie więc zawsze to jakieś ryzyko. 

 

No i trzeba zauważyć że raczej to będzie przyczepa 4,0 metry niż 4,5 metra. 

 

Jak masz czas to ja bym jedna szukał jakiegoś nietuzinkowego laminatu, lub Eriby   :yes:

 

A co do wyjazdów to pewnie Litwa turystycznie teraz za wprowadzenie Euro dostanie po dupie   :oslabiony:. Węgrami jestem mocno zaniepokojony widząc jak to wymyślają kolejne podatki, ale jeśli tylko portfel i czas pozwoli to w tym roku tez tam pojedziemy   :smirk:

 

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki panowie za sugestie roznorakie, ale filozofia jest taka, ze jezeli juz kupic, to tak, zeby poza remontem juz potem nic nie robic, czyli - eriby odpadaja, bo trzeba wiecznie otwierac dach, co mialem w malej niewiadowce i jest to porazka :czerwona: , poza tym , ze wszystko slychac jak jest otwarte, umywalka skladana odpada, bo trzeba ja skladac :czerwona: , musi byc lozko stale min 2metry, bo mam sie wyspac :ok:  i stolik kawowy jak jedno spi, zeby drugie mialo jak wygodnie usiasc i sie w komputer pogapic czekajac az to drugie sie obudzi i sie z pieknym dniem cos zrobi konstruktywnego. :ok:

No i lepiej jakby mialo ten 1000 kg w papierach, w rzeczywistosci to tak bardzo nie musi... :bzik:

 

Czyli na razie pensjonaty... :pad:

A, i ma miec taki dach, zeby od razu przykrecic dwumetrowa rolete na zawsze, juz nigdy zadnych przedsionkow i daszkow. :czerwona: czyli prosty ma byc, bez wygibasow.

 

no to czy sa to duze wymagania? :tuptup: w 21 wieku?

 

A, luk ten co pod lozkiem jest, to ma byc taki, zeby weszly tam 2 krzesla i stolik, juz nigdy wsadzania tego majdanu przez drzwi  :czerwona:

 

Wyglada na to, ze trzeba kupic kontener budowlany 4 metrowy i mocna rame...

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt jakos nie odpowiedzial jak jest z wygoda szykowania zarcia na tych szklanych klapach nowoczesnych, czyli tak jak przypuszczalem, to moze byc pomylka, choc wyglada niezwykle ladnie i kosmicznie...

 

http://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans-overige/m882404855-weinsberg-390-qd-caraone-nieuw-2015.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

 

Czyli jednak cos jak ta, tylko dlaczego zlew nie jest przykrywany?

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt jakos nie odpowiedzial jak jest z wygoda szykowania zarcia na tych szklanych klapach nowoczesnych, czyli tak jak przypuszczalem, to moze byc pomylka, choc wyglada niezwykle ladnie i kosmicznie...

 

http://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans-overige/m882404855-weinsberg-390-qd-caraone-nieuw-2015.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

 

Czyli jednak cos jak ta, tylko dlaczego zlew nie jest przykrywany?

w tej akurat zlew jest oddzielnie więc nie wymyslili klapy, w zlewokuchenkach jest przykrywana całość bo tak jest fajniej  

a szklany blat jest tak samo wygodny jak płyta w starszych , tylko trochę bardziej podatny na pęknięcia , jakby coś to zakup nowej przykrywki to koszt 30-50 ojro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest lepszy link, a jaki cennik dodatkow, no i mozna sobie zrobic dmc jakie sie chce, ale kola zapasowego nie widze a juz na pewno nie chce go miec pod stolem jak przez ostatnie 20 lat...

 

http://www.weinsberg.com/productmenu/caraone/grundrisse/390-qd/390-qd-360-ansicht.html

 

Jakby tak wyrzucic piec, kuchenke i caly gaz a wprawic olejak i dwupalnikowa kuchenke na prad to prawie moze byc, zamowienie rolety - 600 euro i mozna jechac, razem jakies 5 i pol dychy...


w tej akurat zlew jest oddzielnie więc nie wymyslili klapy, w zlewokuchenkach jest przykrywana całość bo tak jest fajniej  

a szklany blat jest tak samo wygodny jak płyta w starszych , tylko trochę bardziej podatny na pęknięcia , jakby coś to zakup nowej przykrywki to koszt 30-50 ojro

Ale jak tak samo wygodny, skoro zamiast jednego rownego blatu masz w drewniany blat wprawione dwie wyspy w postaci kuchenki i zlewu, przykrywane szklanymi plytami, ktore wystaja troche poza plaszczyzne i maja szpary, no to jak na tym polozyc deske do krojenia?

 

  Pare osob widzialo moja deske do krojenia z napisem... :bzik:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powinna byc taka klapa pod lozkiem, znaczy sie na tym pionowym kawalku przy piecu, znaczy sie drzwiczki takie, zeby mozna otworzyc i wrzucic buty chwilowo niepotrzebne do srodka nie podnoszac calego lozka bo jak sie posciel wtedy rozwali to moja zona pluje jadem straszliwym a po co?...

 

Ale to by mozna wycinarka zrobic....

 

Tak, przyczepa fajna, jakby tak troche tansza byla, bo 5,5 dychy tylko na 2-3 tygonie w roku, no to nie wiem...

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak tak samo wygodny, skoro zamiast jednego rownego blatu masz w drewniany blat wprawione dwie wyspy w postaci kuchenki i zlewu, przykrywane szklanymi plytami, ktore wystaja troche poza plaszczyzne i maja szpary, no to jak na tym polozyc deske do krojenia?

 

  Pare osob widzialo moja deske do krojenia z napisem... :bzik:

 

nie wiem, ale mi nie przeszkadzało - nie używam deski do krojenia  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.