Skocz do zawartości

Jak zabespieczyć się przed kradzieżami


Wałęsa

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym porady dotyczączej zabezpieczenia mienia w przyczepie podczas letnich wypadów.

Chodzi mi o zabezpieczenie np.rowerów,rzeczy w przyczepie,stolików,krzesełek,przewodu zasilającego 220v.Domyślam się że najbespieczniejsze są noclegi na campingach ale jeśli wybrałbym inne miejsce to na co zwrócić uwagę.

Napewno macie jakieś swoje patenty i doświadczenia w tym temacie.Chodzi mi o proste i niedrogie a sprawdzone rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napewno macie jakieś swoje patenty i doświadczenia w tym temacie.Chodzi mi o proste i niedrogie a sprawdzone rozwiązania.

Dobrzy sąsiedzi :D Nie ma innego zabezpieczenia. :D No chyba, że wszystko będziesz pakował do przyczepu, założysz dobre zamki i alarm. Osobiście jeżdżę na niestrzeżone pola namiotowe od ponad 30 lat i jeszcze nie zdarzyła mi się żadna kradzież, chociaż niejednokrotnie o tym słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poza campingami strzeżonymi tylko łańcuchy , kłudki, kraty,itp

Jak zostawisz przyczepę "bez obstawy" w niestrzeżonym miejscu , gdzie nie ma sąsiadów ,a za to napatoczy sie złodziej,to myślę ,że i to nie pomoże.

Nie ma takich zabezpieczeń ,których by prawdziwy "specjalista" nie pokonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dziś dużo relacji z wypraw i mogę stwierdzić jedno,że dużo szczęścia

potrzeba, ale i własnej przezorności,żeby ustrzec się włamań czy okradzenia.

Z własnego 35letniego biwakowania po różnych kempingach mogę stwierdzić

że najlepszym zabezpieczeniem jest dobry sąsiad-nigdy nie przydarzyło mi się

nic złego.

pozdrawiam :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez kupić w marketach za ok 100 zł taki alarm wieszany do sufitu, z czujką 360st załączany pilotem z zewnątrz. Alarm zasilany jest bateriami. Przed złodziejem nie uratuje, ale wespół z dobrym sąsiadem zadziała. Poza tym myślę, żę jak ktoś obserwuje pole, to wybierze przyczepe, campera bez alarmu, bo łatwiej. Na profesjonaliste nie ma zamka, ale profesjonalista nie będzie kradł aparatu z przyczepy ..... to nie jego poziom, ale byle złodziejaszek może się przestraszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjezdzaja do mnie czesto klienci po szyby

Jak nasza przyczepka stała na parkingu osiedlowym , to którejś nocy złodziej nie wybił szyby, lecz bardzo ostrożnie ją wyjął-widocznie była mu potrzebna.

Rano idąc do pracy zauważyłam fruwającą na zewnątrz firankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjezdzaja do mnie czesto klienci po szyby

Jak nasza przyczepka stała na parkingu osiedlowym , to którejś nocy złodziej nie wybił szyby, lecz bardzo ostrożnie ją wyjął-widocznie była mu potrzebna.

Rano idąc do pracy zauważyłam fruwającą na zewnątrz firankę.

 

to Ci złodziej diabelski...ważne ze żbytnio nie poniszczył przyczepy...w niewiadce to mogłyby byc duze kłopoty...( tworzywko) :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.