Skocz do zawartości

stuki w haku podczas ruszania


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo

 

Mam taki objaw. Gdy ruszam ze świateł z przyczepką "czuje" :D i słyszę jeden stuk. Potem juz sie nie powtarza az do momentu gdy sie nie zatrzymam na światłach :D

 

Omawiałem juz sprawe telefonicznie z serwisantem i on twierdzi że trzeba wymienić amortyzator poziomy. Cenę ustalił na 500 pln za amortyzator i 250 pln wymiana. Prosze o opinie czy to faktycznie to :D i czy cena nie wygórowana

 

Z góry dziekuje

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim zdaniem,chciał Cię skroić niemiłosiernie. :D

Tutaj masz przykładowe ceny amortyzatorów do najazdu.

 

http://sklep.przyczepyserwis.pl/catalog/index.php?cPath=52_54

 

od 700 złotych to można cały najazd nowy kupić.

 

http://sklep.przyczepyserwis.pl/catalog/index.php?cPath=59

 

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził,bo może tylko tuleję trzeba wymienić.Może jeszcze się ktoś wypowie kto miał z najazdem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego CEZARY napewno to amortyzator w Łodzu jest sklep na ZELWEROWICZ a bliżej okolice NARUTOWICZA i KOPCINSKIEGO ma amortyzatory po około 150 zł w zależności jaki jest potrzebny (ciężar oraz średnica dyszla).Wejdż na stronę WWW MOTOGRATKA i w części autokomisy powinieneś znależć ten sklep jeżeli będziesz miał problem ze znalezienie to poszukam namiar telefoniczny do niego zresztą zaraz spróbuję i dopiszę. :D

Tel. i Faks. 042 678 48 95

Tel kom. 0693980174

E mail. COVER@COVER.biz.pl.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezary, najczęsciej wystepującą awarią amortyzatora są źle wyregulowane hamulce albo ich brak. Więc pamiętaj aby przy wymianie amortyzatora sprawdzić i ewentualnie wyregulować hamulce.Bo jak o tym zapomnisz to zniszczysz sobie nowy amortyzator.Ceny amortyzatorów to tak jak moi poprzednicy podali 150 max 200 zeta. A wymiana trwa tak jak Lepciak, napisał więc 250 zeta za wymiane to cena z sufitu :D chyba ,że jest w niej zawarta regulacja hamulców.

Prawdziwy fachowiec który zna zasadę działania hamulca najazdowego po wymianie amortyzatora powinien sprawdzić wspomniane hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może amortyzator słaby.

Jadnak spróbuj podciągnąć hamulec najazdowy.

Zawsze jak zaczyna mi lekko stukać podciągam, wtedy wcześniej zaczyna hamować i skok amortyzatora jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopuję wątek.

 

Czy mógłby ktoś z kolegów napisać krok po kroku jak wymienia się amortyzator najazdowy?

Czy przejazd z uszkodzonym amortyzatorem do serwisu może wpłynąć negatywnie na elementy najazdu ?

Czy amortyzatory różnią się od siebie (długością, średnicą)? Jak sprawdzić jaki typ amorka potrzebuje?

 

Niestety amorek w moim najeździe po zimie puścił sos :ok:

Rozmawiałem wstępnie z komisem, w którym kupowałem przyczepkę (mam gwarancję sprzedająćego do końca sezonu i pewnie robocizna będzie gratis) i powiedzieli żeby przywieźć przyczepę, zastanawiam się jednak czy nie zrobić tego samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa, amortyzator dopierasz do DMC Twojej przyczepki kolor zielony, czerwony, niebieski tu masz nawet tabelkę

http://elcamp.movera.com/?navID=89&pID=13857&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=2c1704be3749ee1f055c3543eb37dc67

 

A wymiana banalnie prosta 4 śruby odkręcasz i 4 zakręcasz , w ubiegłym tygodniu w swojej wymieniałem, może nie ja osobiście - przyglądałem się :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa,

Nie jest to skomplikowana czynność i myślę ,że jak umiesz np.zmienić klocki hamulcowe w samochodzie to i z tym sobie poradzisz.

Odnośnie amortyzatora w urządzeniu najazdowym to tak są róże typy i rozmiary.Marka i typ urządzenia masz wybity na obudowie.

Odnośnie przejazdu do serwisu na wymianę to można jechać i nic nie powinno się stać ale jazda powinna być płynna i bez gwałtownych hamowań i przyśpieszeń.

Po wymianie amorka koniecznie musisz wyregulować hamulce bo żle wyregulowane hamulce mogą się przyczynić do uszkodzenia amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.