Skocz do zawartości

Mover


koncewka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Coś tu chyba nie tak z tym rozciąganiem.

W łańcuchu przez rozciąganie nie przybywa ogniw więc skręt raczej będzie miał miejsce tylko w momencie ruszenia - naprężenia łańcuchów. Późnej tak długo jak nie dojdzie do przeskoczenia łańcucha na zębatce to przyczepa powinna jechać w miarę prosto (porównywalnie do innych napędów) - ilość zębów na zębatce i ogniw łańcucha mimo rozciągnięcia będzie taka sama. Obciążenie łańcuchów, a co za tym idzie silnika także - luz będzie się odkładał po stronie nie obciążonej łańcucha nie mając wpływu na prędkość.

 

Masz rację, ale o tym przecież napisałem:

"naciskasz przycisk do jazdy na wprost" - zainicjowanie napędu

"przyczepa od razu skręca" - rzeczywista reakcja

"skręt jest bardzo wyraźny i natychmiastowy" - efekt w chwili startu

 

W dalszej kolejności, chcąc to skorygować, naciskasz kolejne przyciski, aż wreszcie uda Ci się ustalić jazdę "na wprost".

Oczywiście trwa to tylko do kolejnego zatrzymania i manipulacje pilotem musisz wielokrotnie powtarzać.

Poza tym, podczas manewrowania przyczepą, bardzo często używamy "start" / "stop", więc to ruszanie przyczepą nie jest na ogół jednorazowe :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przypominam, że wątek dotyczy zakupu nowego movera i znalezienia jak najlepszej ceny a nie "który pilot działa z tym moverem". Aktualnie mamy wybranego dostawcę i szukamy jak najwięcej chętnych na Enduro 2 aby móc zrealizować zamówienie.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kristofer.

Tak, widzę te propzycje na allegro, ale  pogubiłem się w markach napędów. Teraz już nie wiem co kupiłem, czy jest to markowy napęd, czy chiński produkt. Wiadomo, że ważne jest aby napęd hulał...., ale sądziłem, że kupuję firmowy towar i tutaj się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mam takie pytanie - czy te przekładnie zębate w tzw. "real life"  mają takie wielkie znaczenie? Wiem, że to dużo bardziej "eleganckie" rozwiązanie...

 

...ale na mój chłopski rozum napęd łańcuchowy może mieć tyle samo zalet co wad.

Słyszałem opinie, że łańcuch może się wyciągnąć, choć w necie nie udało mi się znaleźć informacji od użytkowników skarżących się na to zjawisko, a IHMO gdyby to było częste zjawisko, to pewnie można by było o tym poczytać - szczególnie, że movery z tym rodzajem przeniesienia napędu są na rynku najdłużej.

 

Miałem okazję na żywo oglądać rozebrany napęd z takim przeniesieniem (łańcuchowym) i powiem, że wydaje się to mało prawdopodobne, szczególnie w połączeniu z funkcją "soft start" - łańcuch jest bardzo krótki i nie jest to łańcuch od roweru (naprawdę solidne ogniwa).

 

Prostota tego rozwiązania wydaje się natomiast być sporą zaletą - bo gdybając: za X lat nie trzeba będzie szukać odpowiednich zębatek do nieprodukowanego napędu, tylko wymienić standardowy i ogólnodostępny łańcuch co przy odrobinie samozaparcia zrobimy nawet sami.

(...)

Przytoczyłem cytat z samego siebie, bo postanowiłem zaryzykować i zakupić mover z Oberlink czyli ich wersję napędu Enduro EM203 ale ulepszoną o funkcję "soft start-stop" i wskazania błędów na pilocie od napędu.

Wklejam fotografię wnętrza gearbox'a - może komuś się przyda:

post-17693-0-74428500-1427110679_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.