Skocz do zawartości

Mover


koncewka

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli całość wyjdzie jakieś 55kg. Kurcze chyba muszę jeszcze raz na wagę podjechać żeby zweryfikować czy mogę sobie na to pozwolić. Dzięki za szczegółowe info. Muszę się mocno zastanowić. To jest jedyna rzecz którą bardzo bym chciał mieć :slina:

 

Dla Twoich potrzeb i tego napędu możesz jeszcze zastosować np. taki akumulator (odrobinę mniej pojemny): AGM HAZE HZB 12V 33Ah, wtedy wszystko zamknie się wynikiem 48 kg.

Można też zastosować szybko mocujące klemy, gdzieś w szafce przy drzwiach przyczepy i accu wozić w bagażniku auta (masa 10kg., więc przeniesienie nie stanowi problemu). W razie potrzeby, szybko podpinasz akumulator i napęd masz pod zasilaniem.

:hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rownież dołączam się do tematu.Jestem na etapie kupna movera. Potrzebuję do dwuosiówki DMC 1900 kg. Myślałem o P1? Co otym myślicie?

ja mam P1 w 1-osiówce (DMC-1700) i jestem bardzo zadowolony z jego mocy. 

Do tego POLSKI - i to sobie również cenię, że mogę wspomóc rodzimą produkcję.

Edytowane przez koszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolę kupić Polski produkt niż zagraniczny. Jaki masz akumulator i mniej więcej na ile starcza?

 

akumulator mam AGM 95Ah i tak naprawdę nie wiem na ile mi wystarcza tzn. nigdy nie zdarzyło mi się, żeby mi brakło prądu. W każdym razie myślę, że jak przyjdzie mi kiedyś zmienić akumulator to zmienię na jakieś 80Ah i myślę, że będzie w sam raz.

 

Jedyny mankament tego movera jest to, że ma powolny start, ale nagły stop co powoduje, że jak jedziesz do przodu czy do tyłu naciskając 2 przyciski kierunkowe jednocześnie i chcesz gdzieś lekko skręcić to puszczasz jeden i od razu musisz go nacisnąć ponownie, żeby silnik już ruszał, bo rusza wolno a przyczepa i tak sporo zdąży skręcić.

 

Mover za to jest naprawdę mocny, bo w Chorwacji wjeżdżałem na półkę i ok. 15cm (prawie jak krawężnik) i poradził sobie bez żadnego problemu. Poza tym też świetną opcją jest to, że po podłączeniu wtyczki przyczepy do samochodu mover się automatycznie sam odsuwa (zapobieganie ruszeniu samochodem z dociągniętymi rolkami movera). Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony i nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej.

 

Ja musiałem go zamontować niestety za osią, bo przed osią mam łączenie ramy i na wszelki wypadek zasilikonowałem gumy na silnikach, żeby nie dostała się tam woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Chyba lepiej jak rusza powoli niż gwałtownie i miałoby przyczepą szarpać. Decyzje już podjąłem kupuje P1. Nie widze innego movera który poradzi sobie z 2 tonową przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Także mam zamiar kupić movera z przyczyn zdrowotnych :oslabiony: , po prześledzeniu forum i zasięgnięciu informacji od użytkowników P1 jestem przekonany że jest to bardzo dobry produkt naszej rodzimej produkcji i poradzi sobie z dużymi obciązeniami co potwierdził nawet KCK MOVER TEST w którym zajął 1 miejsce.

Pozdrawiam-MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest mover o którym wcześniej pisałem za 2496 zł plus przesyłka 

http://www.obelink.pl/akcesoria-techniczne/napedy-osi/naped-osi-prestige.html

 

albo 599 euro z darmową przesyłką na terenie Niemiec

http://www.obelink.de/technisches-zubehoer/rangierhilfen/rangiersysteme-prestige.html

Edytowane przez archisan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy do dwuosiowej przyczepki o DMC 2200 kg mogę kupić używkę np . Mower REICH manual i dodatkowo dokupić belkę z dwoma motorami ,żeby były 4 silniki ale na standardowym sterowniku. Oczywiście wiem że są specjalne systemy od razu na 4 motory ale są trochę drogie. :ee:

Myślę ,że by to chodziło , ewentualnie ze sterowania poprzez przekaźniki mógłbym dać 70 A ,żeby nadmiernie nie nadwyrężać sterownika który jest przewidziany na dwa silniki :hmm:

Może ktoś coś takiego już robił i wie czy tak będzie chodziło :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, już prawie zdecydowałem o zakupie movera Hypercamp ze strony obelink.pl ale okazało się, że strasznie dużo wychodzi wysyłka. Znalazłem jeszcze jeden mover, który z wysyłką wyjdzie taniej niż ten z obelinka. Moja przyczepa ma DMC 1200kg. Co o nim sądzicie?

 

http://allegro.pl/naped-do-przyczepy-mover-carbest-i5085606041.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już prawie zdecydowałem o zakupie movera Hypercamp ze strony obelink.pl ale okazało się, że strasznie dużo wychodzi wysyłka. Znalazłem jeszcze jeden mover, który z wysyłką wyjdzie taniej niż ten z obelinka. Moja przyczepa ma DMC 1200kg. Co o nim sądzicie?

 

Witam !

W zasadzie nie rozumiem tej oszczędności, bo w najlepszym przypadku chodzi o 39 zł. :hmm:

Porównujesz bardzo podobne napędy.

 

post-8228-0-67354900-1424908379_thumb.jpg

post-8228-0-87497600-1424908380_thumb.jpg

 

Jeśli sam miałbym wybierać, to raczej wybrałbym ten z Obelink'a :skromny:

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to koszty przesyłek w okresie gwarancji ponosi "gwarant" :hmm:

Z reguły firma posiada różne umowy na odbiór i dostarczanie tego typu przesyłek z określonymi firmami kurierskimi.

Poza tym, w czym problem, aby zadzwonić i się upewnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.