Skocz do zawartości

Mover


koncewka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie biorę pod uwagę opcji kupna bez montażu,ponieważ nie mam możliwosci zamontowania tego samodzielnie W jednej z firm karawingowych oferowali mi full serwis,napęd enduro2,aku,ładowarka,montaż za ok.4tys.Myślę,ze jest to do przyjęcia ale gdyby bylo parę groszy mniej byloby milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Daleko szukać nie trzeba

 

http://allegro.pl/naped-enduro-akumulator-ladowarka-montaz-i4681143217.html

 

dokładnie za 3950 pln brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko szukać nie trzeba

 

http://allegro.pl/naped-enduro-akumulator-ladowarka-montaz-i4681143217.html

 

dokładnie za 3950 pln brutto

Linkowany mover, ma napęd łańcuchowy, który nie ma zbyt dobrych opinii (łańcuch się wyciąga).

Napęd przekazywany zębatkami ma Enduro II (prod. w  Wielkiej Brytanii) oraz Enduro (taki samo jak Enduro II, ale produkowany w Holandii).

Wyrób holenderski jest tańszy od brytyjskiego (odrobinę wolniej się porusza, co uważam za zaletę, precyzyjniej i bezpieczniej podjeżdża pod hak i zderzak), bywa w sprzedaży w Katowicach.

Dyskusja była prowadzona na http://karawanignowiec.eu/index.php?topic=1089.0

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkowany mover, ma napęd łańcuchowy, który nie ma zbyt dobrych opinii (łańcuch się wyciąga).

Napęd przekazywany zębatkami ma Enduro II (prod. w  Wielkiej Brytanii) oraz Enduro (taki samo jak Enduro II, ale produkowany w Holandii).

Wyrób holenderski jest tańszy od brytyjskiego (odrobinę wolniej się porusza, co uważam za zaletę, precyzyjniej i bezpieczniej podjeżdża pod hak i zderzak), bywa w sprzedaży w Katowicach.

Dyskusja była prowadzona na http://karawanignowiec.eu/index.php?topic=1089.0

A skąd ta pewność,ze ma łańcuch?Własnie rozmawialem z panami z Klaji ale w Lęborku-Mosty i oni twierdzą,ze nie ma juz w ofercie modeli enduro 1 ,sa tylko enduro2 czyli na zębatkach.Teraz to juz nie wiem jaka jest prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność,ze ma łańcuch?Własnie rozmawialem z panami z Klaji ale w Lęborku-Mosty i oni twierdzą,ze nie ma juz w ofercie modeli enduro 1 ,sa tylko enduro2 czyli na zębatkach.Teraz to juz nie wiem jaka jest prawda

 

Ja rozmawiałem z kolegą w lipcu i widziałem nabytek na pierwszych testach pod domem. Sprzęt wraz z montażem zakupiony z powyższego źródła i także jesteśmy przekonani że ma zębatki... ale mylić się jest rzeczą ludzką... chętnie zweryfikuję jaka jest prawda nim kupię wszak nie rozkręcaliśmy...

 

Dla porównania co prawda bez montażu, aku i ładowarki ale kolosalnej różnicy w cenie ostatecznej nie przewiduję... raczej :)

 

http://allegro.pl/naped-do-przyczepy-mover-enduro-ii-promocja-lodz-i4670827879.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tutaj jest producent moverów http://www.tradex-te...a/galeria/1.jpg produkował P 1 dla anglików teraz robi  pod własną marką ale tylko automatyczne rozmawiałem z właścicielem można liczyć na rabat choć automatyczne są droższe od mechanicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność,ze ma łańcuch?Własnie rozmawialem z panami z Klaji ale w Lęborku-Mosty i oni twierdzą,ze nie ma juz w ofercie modeli enduro 1 ,sa tylko enduro2 czyli na zębatkach.Teraz to juz nie wiem jaka jest prawda

Po kolorze pilota ich poznasz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolorze pilota ich poznasz :]

 

Jestem przekonany, ze żartujesz :]

 

Tak naprawdę, to widywałem różne napędy z identycznym pilotem i odwrotnie - identyczne napedy z różnymi pilotami.

 

Pozostałe kwestie są w tym temacie (post #218).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, ze żartujesz :]

 

Tak naprawdę, to widywałem różne napędy z identycznym pilotem i odwrotnie - identyczne napedy z różnymi pilotami.

 

Pozostałe kwestie są w tym temacie (post #218).

Piloty są uniwerszalne, o ile je się właściwie zaprogramuje do danego napędu.

 

 

Jednakże moja odpowiedź dot. koloru pilotów był związana z wcześniejszymi wypowiedziami o Moverze, umownie nazywanym I i II, a nie różnych napędów, jak byłeś uprzejmy napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty są uniwerszalne, o ile je się właściwie zaprogramuje do danego napędu.

 

Nie wszystkie są "uniwersalne", ale zdarza się, gdy są od podobnych modeli (np. w omawianych Enduro) - zależy to m.in. od częstotliwości pracy i oprogramowania rozkazów procesora.

 

Jednakże moja odpowiedź dot. koloru pilotów był związana z wcześniejszymi wypowiedziami o Moverze, umownie nazywanym I i II, a nie różnych napędów, jak byłeś uprzejmy napisać.

 

Te umowne Enduro I i II, to właśnie różne napędy.

Przede wszystkim trzeba ustalić, o którym napędzie mówimy, gdy używamy określenia "Enduro II".

Według mnie, jest nim napęd EM4444/4445 z linków na www angielskiej, do którego odsyła sprzedawca, a którego sam wskazywałeś we wcześniejszym odnośniku do dyskusji. Wszystko wskazuje na to, że pozostałe napędy z serii mogą mieć przekładnię łańcuchową, ale czy napewno ?

Poza EM103, napędy EM203 i EM303 są stosunkowo świeże (zwłaszcza EM303), więc czy na 100 % mają łańcuch ?

Można się upewnić jedynie zdejmując osłonkę z jednej strony, a to może zrobić sprzedawca lub posiadacz jednego z wymienionych modeli.

 

P.S.

Jaki kolor pilota Twoim zdaniem wskazuje na napęd Enduro z przekładnią zębatą, a jaki na ten z łańcuchem i czy możesz go wskazać wśród fotek pilotów, które zamieszczałem ?

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tutaj jest producent moverów http://www.tradex-te...a/galeria/1.jpg produkował P 1 dla anglików teraz robi  pod własną marką ale tylko automatyczne rozmawiałem z właścicielem można liczyć na rabat choć automatyczne są droższe od mechanicznych

Mam takiego u siebie i polecam, jedyny minus to niepodswietlany pilot i muszę sobie telefonem świecić na przyciski podczas manewrowania w nocy. Ale podświetlanych chyba nikt jeszcze nie robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego u siebie i polecam, jedyny minus to niepodswietlany pilot i muszę sobie telefonem świecić na przyciski podczas manewrowania w nocy. Ale podświetlanych chyba nikt jeszcze nie robi ;)

Ja też mam P1 i pilot ma latarkę-widać przyciski w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te umowne Enduro I i II, to właśnie różne napędy.

Przede wszystkim trzeba ustalić, o którym napędzie mówimy, gdy używamy określenia "Enduro II".

Według mnie, jest nim napęd EM4444/4445 z linków na www angielskiej, do którego odsyła sprzedawca, a którego sam wskazywałeś we wcześniejszym odnośniku do dyskusji.

 

I tu masz rację. Tak przynajmniej wynika z mojego przypadku. Po zamówieniu tzw. Enduro 2 (też później szukałem wg takiej nazwy u producentów i nie znalazłem), dostałem to, co widać na fotce - typ na instrukcji też - EM4444.

post-10895-0-47022600-1414001628_thumb.jpg

Ale rzeczywiście z moich obserwacji też wynikło, że ten (wtedy nowy) ma pomarańczowego pilota, wcześniejszy miał w odcieniach szarości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze wypowiedzi i dalej nie wiem które enduro(i jak rozpoznać przed zamontowaniem) ma łańcuch a które zębatkiZ drugiej jednak strony mysle ze nawet gdyby to byla przkladnia lancuchowa to jesli uzywam go 100metrow na sezon to jego żywotność i tak bedzie zadowalająca,mogę oczywiscie byc w błędzie dlatego włączylem sie do dyskusji i mam nadzieje uzyskać tutaj wskazówki ktore pomogą mi podjąć decyzję(wdatek niemaly w stosunku do 20-letniej budy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tez ma latarkę ale ona swieci do przodu... ;) a jak jest na prawdę ciemno to przycisków nie widać

Aż byłem specjalnie w przyczepie żeby sprawdzić czy ta latarka coś zmienia ale nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.