Skocz do zawartości

Uszczelka do kasety C-2


kera76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam takie pytanie-w toalecie thetford spłukując woda częsciowo leci mi na wierzch kasety.Obejrzałem to i stwierdziłem,ze to wina uszczelki w otworze kasety.Może ktoś mi podpowie czy dobrze wnioskuję i gdzie kupić taka uszczelkę.Ma ona zewnętrzny wymiar 110mm a wewnętrzny 800mm.Z góry dzieki za wszelkie sugestie.

                                        Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy nie leje Ci się z wylewki, do muszli. Tam jest coś na styl zaworu zwrotnego, i tam też jest uszczelka. U mnie tam tkwiła wada systemu i zalewało mi właśnie kasetę od góry, uszczelka do tego w sklepie instalatorskim kosztuje jak coś 20gr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy nie leje Ci się z wylewki, do muszli. Tam jest coś na styl zaworu zwrotnego, i tam też jest uszczelka. U mnie tam tkwiła wada systemu i zalewało mi właśnie kasetę od góry, uszczelka do tego w sklepie instalatorskim kosztuje jak coś 20gr :)

A dokładniej możesz to opisać bo nie bardzo kumam?O to chodzi ,że woda ze spłuczki się leje przy zamknietym otworze kasety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda na kasete wylewała się od spodu muszli. Wchodzi do niej wypustka z której leci woda do spłukiwania i ta wypustka od środka ma coś na styl zaworu zwrotnego. I u mnie się z tego zaworu wylewała woda. Jak masz osobny zbiornik na wodę do spłukiwania to jak coś to może się wylewać tylko przy spłukiwaniu. U mnie jest zbiornik centralny i lalo się tam za każdym razem jak tworzyło się ciśnienie w układzie, czyli przy każdym użyciu wody nawet w zlewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam takie pytanie-w toalecie thetford spłukując woda częsciowo leci mi na wierzch kasety.Obejrzałem to i stwierdziłem,ze to wina uszczelki w otworze kasety.Może ktoś mi podpowie czy dobrze wnioskuję i gdzie kupić taka uszczelkę.Ma ona zewnętrzny wymiar 110mm a wewnętrzny 800mm.Z góry dzieki za wszelkie sugestie.

                                        Pozdr.

 

Witam !

Musisz wymienić uszczelkę kasety. Jest do dostania w kazdym sklepie karawaningowym, czasem dopiero na konkretne zamówienie, ale zawsze jest do kupienia. Koszt ok. 60 zł. Powinieneś jednak wiedzieć, że występuje w kilku wykonaniach. Ogólnie można przyjąć, że musisz podczas zamawiania podać dwa parametry: typ kasety (u Ciebie "Thetford C2") oraz data produkcji kasety, a w zasadzie, czy jest sprzed roku 2000, czy po nim.

 

Tu masz różne oferty uszczelek, pamiętaj tylko o podaniu / sprawdzeniu parametrów, o których pisałem:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Thetford+uszczelka&bmatch=seng-v6-p-3-mt-0904

 

Kolega Bartosz wspomina Ci o swojej usterce, ale to zupełnie inna sprawa i przypuszczam, że ma toaletę C200 lub C400.

IMHO

 

P.S.

Przy okazji, aby uniknąć problemów w przyszłości i aby przedłużyć życie tej uszczelce, przeczytaj:

http://forum.karawaning.pl/topic/12575-toaleta-kasetowa-thetford-c2/

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, ze po wymianie tej uszczelki, należy ją przesmarować. Najlepiej trysnąć sprayem Thetforda, który pokazywałem w innym temacie (odnośnik).

Bardzo Ci jestem wdzięczny za wyczerpujące info n/t,jest to naprawdę dla mnie przydatne-uszczelka już zamówiona.

 Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.