Jump to content

Miplo - czyli dla wszystkich mających GPS

Tomii
 Share

Recommended Posts

Jako że ostatnio interesuje się (chce coś kupić :ok: ) tymi wszystkimi nawigacjami i mapami, znalazłem stronkę z POI - czyli punktami które można wgrać do naszej nawigacji (nie wiem czy do wszystkich map czy może tylko do AutoMapy). Co ciekawe wśród nich jest lista punktów "Kemping i Caravaning" a w niej namiary na 116 takich obiektów. Dokładnie listy nie sprawdzałem, ale na pierwszy ogień poszedł Nieborów i Sława. Oba miejsca się tam znajdują :ok:. Tu link: http://www.miplo.pl/?pg=1&c=470#topoflist

Może Panowie bardziej obeznani w mapach nam wytłumaczą jak to się je?

Pozdrawiam!

To strona przezanczona dla użytkowników polskiego programu AutoMapa. Stron ze zbiorami punktów POI do nawigacji satelitarnej jest w sieci całkiem sporo. Często aktualizują je sami użytkownicy, dodając np. nowe miejsca umieszczania fotoradarów, stellplatzów itp.

Zbiór POI przeznaczony do AM ( o rozszerzeniu .uam) można łatwo przekonwertować do użycia w TT lub iGo.

Polska to jednak pustynia karawaningowa w porównaniu z tzw zachodnią EU. Zbiór punktów POI z campingami zawiera np. 11 tysięcy sztuk, a miejsc postojowych ponad 10 tysięcy. Takie punkty można oczywiście edytować w komputerze i aktualizować je, dopisując jakieś swoje dane o danym punkcie (campingu?). W sumie przednia zabawa w czasie przygotowania do sezonu i komfort w późniejszym wykorzystaniu.

Tak z 20 to tam sam za dawnych czasów dodałem ..... ale marnie, bardzo marnie tam z ilościa. Już nie uzywam AM, więc nie wchodzę juz na tamtą stronę.