Skocz do zawartości

Dolnośląski Zlot Caravaningu "Sudety 2014"


Rekomendowane odpowiedzi

No to urlop mam :)

Więc jak coś dziwnego się nie wydarzy to będę na zlocie :) już w czwartek wieczorem :)

Czy ktoś będzie wcześniej i czy w piątek lub sobotę byli by chętni na jakieś zwiedzanie - ja myślę nad:

 

piątek:

Włodarz i Molkeor

i może jeszcze skalne miasto w okolicach Teplić

 

sobota:

Osówka - mam już tam rezerwacje na 14:30

 

No to na Osowke jedziemy razem ale jak sie uda to rano polecimy jeszcze na Sztolnie Walimskie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko Osówkę bierz i rezerwuj - już tylko miejsca właśnie na 14:30

Wczoraj były jeszcze na 12:00

a już od 2 tygodni na piątek nie ma :(

 

Sztolnie - pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolny Śląsk jest tak ciekawy że mając 2miesiace by się wszystkiego nie zobaczyło (a co dopiero dwa dni), a latanie z wywieszonym jęzorem to też nie fajnie, chociaż na pograniczu tego szykuje się plan zwiedzania...

Ważne też by pogoda dopisała :)

Tak czy siak, coś tam zobaczymy, a zabawa będzie przednia i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na 99% również stawimy się na zlocie.Mamy zamiar przyjechać w piątek przed południem i pozwiedzać "okolicę".

Myślimy o zamku Grodno i o sztolniach Walimskich. Może podpowiecie co warto jeszcze zobaczyć.

pozdro Bogdan i Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jedzenia - jestem za i mysle ze mozna w master chefa ubrac Arka ;-) - wywolany do tablicy poda propozycje a my sie zmóżdżymy co i jak ;-)

Bartoszu ! :) Wywołany do tablicy wymyśliłem sobie , że tym razem będzie nieco inaczej .

Jak wspomniałem kilka postów wcześniej , każda z załóg powinna kupić i przywieźć ze sobą 1opakowanie (5plastrów) karkówki .

Tu zasugeruję . Niech to będzie karkówka kupiona w Biedronce . Mógłby być też inny market ale Biedronka dostępna jest praktycznie wszędzie .

Chodzi o to , że kupując w jednej sieci mamy tą samą grubość karkówki . Jest to o tyle ważne , że ... szanse muszą być równe .

Tak , tak . Szanse . :)

 

Wszystkie chętne załogi z forum zapraszam do uczestnictwa w KONKURSIE .

 

Tematem przewodnim jest KARKÓWKA Z GRILLA . :slina: :slina: :slina:

Jak to będzie wyglądało ???

W sobotnie popołudnie lub wieczór (po wycieczkach) , godzina do ustalenia na miejscu , rozłożymy swoje grille .

Każda z załóg wytypuje 1(jednego steka) konkursowego , którego zgrilluje i przedstawi do degustacji .

Ja , jako organizator konkursu i jednocześnie szef JURY ;) dokonam oceny zgrillowanej karkóweczki .

Heh , nie martwcie się . Nie zjem Wam całego steka . Wezmę tylko ukrojony kawałeczek na tzw. "smaka" .

 

Co będę brał pod uwagę ?

Info o konkursie podaję już dzisiaj ponieważ musicie mieć możliwość przygotowania steków już ... w domu.

Przecież będziecie karkóweczkę marynować . No chyba , że nie . :>

Tak czy siak , czas na marynowanie steków macie .

Pod uwagę oprócz walorów smakowych będę brał pod uwagę wygląd , sposób grillowania (będę obserwował cały proces) , wytypowany z załogi uczestnik krótko opowie jak stek został przygotowany , jakie przyprawy zostały wykorzystane .

 

Całość złoży się na ocenę przedstawianego steka konkursowego .

A jak konkurs to i nagroda . Jak wiadomo , zwyciężą wszyscy konkursowicze ale ja wybiorę spośród Was tą jedną jedyną załogę , której wręczę skromną nagrodę. :):winner:

 

Aby nie było tak łatwo i pięknie dla JURY , podejmuję się zrobienia niekonkursowej karkówki .

Zrobię też dla nas wszystkich uniwersalny sosik do karkóweczki .

Czas robienia przeze mnie sosu będzie czasem konkursowym do wykonania zadania .

 

To co ? Podoba Wam się mój pomysł ?

Musi się podobać bo jeść coś trzeba . :)

 

Zatem .

Konkurs na karkówkowego TOP CHEF'a , Świdnica 2014 uważam za otwarty !!!

Kupujcie , marynujcie , kombinujcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A więc tak jak zaplanowaliśmy tak i zrobimy.

Spotykamy się na miejscu w Świdnicy na kampingu. Skład jaki będzie to zobaczymy na miejscu.

Taka tylko lista informacyjna, dla nas aby wiedzieć kto będzie i komu będzie można dać mordy po wakacyjnej przerwie. :przytul::yay:

 

1  b.b tulipan

2  finger

3  BartoszK

4 Misio

5 Bodi

6 Robak70

7 Wotr

8

9

 

Cieszę się na spotkanie ze starą wiarą jak i na poznanie nowych kolegów.

 

 

ps. listę proszę kopiować i dopisywać się w kolejności.

Myślę że uzbieramy nie złą paczkę  :yay: 

Jeśli kogoś nie wpisałem to tylko moje nie dopatrzenie, proszę śmiało poprawić [ dopisać ] listę.  

 

No to do jutra, hej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych postach było pisane o drogach dojazdowych.

Możecie to dokładniej nakreślić - o ile sugestie Bartosza by dłużej zostać na A4 zrozumiałe (dla potwierdzenia tylko - zjazd nr).

Ale info o remoncie od Decon_Team już mniej est dla mnie jasne...

 

Jak wygląda aktualnie temat remontów A4 w okolicach Wrocławia?

 

Czy w sprawie wcześniejszego (późnego ;) przyjazdu to kontaktować się z kempingiem? Myślę że będę na miejscu w czwartek koło godziny 21-24:00. Czy tam gdzieś na kempingu stajemy w konkretnym miejscu?

 

Konkurs karkówki - ciekawy ale niezbyt dla mnie :(

Nie wiem czy po 2 dniach latania pod ziemią będę miał siłę jeszcze wystawić grilla, po wtóre bardzo nie lubię grilować rzeczy które mi niezbyt smakują (nie bijcie - po prostu mam jakieś dziwne skrzywienie i niezbyt lubię karkówki...)

Więc wybaczcie :(

 

Co do zwiedzania:

(Jak pisałem na)

piątek

mam jako pomysł zwiedzenie:

http://muzeummolke.pl

http://wlodarz.pl

 

Jak zostanie czasu to myślę jeszcze nad skalnym miastem w Czechach niedaleko Teplic.

 

sobota

http://www.osowka.pl (uwaga trzeba mieć rezerwacje a miejsc wolnych drastycznie ubywa)

http://www.sztolnie.pl

 

I jak sie nie wyrobie w piątek to może w sobotę to skalne miasto.

 

Dodam że mam auto 7 osobowe, jestem niepijący a będziemy zwiedzać w czwórkę :) wiec 2-3miejsc mam wolne by móc razem wspólnie podróżować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio witaj.

W sprawie A4 to nic nie podpowiem, nie jeżdżę nią.

A jeśli chodzi o miejsce to myślę że staniemy tam gdzie nam będzie wygodniej.

Myślę że przyjedziesz i odjedziesz kiedy będziesz chciał. Praktycznie to już po sezonie. Jeśli Ci nie sprawi kłopotu to możesz dzwonić na ośrodek i tam dostaniesz dostateczną odpowiedź.

 

ps. głównym sprawcą zamieszania jest kolega Andrzej Zapał, na miejscu można o niego pytać.

ja będę w piątek około południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.