Skocz do zawartości

Prośba o kilka porad świerzaka


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć, podepnę się pod wątek, ponieważ też jestem 'świerzakiem'.

Moje pyatnie jest nastepujące: W dowodzie rejsestracyjnym mam nastepujące wartości: F1=1710, F2=1710, F3=---, G=1160, O1=1710, O2=---, natomiast w karcie pojazdu w polu DMC przyczepy jest 1050kg. Czytałem gdzieś, że przyczepa z hamulcem najazdowym nie jest uważana za "przyczepę z hamulcem".

 

Jaka jest DMC przyczepki, którą mogę legalnie podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepnę się pod wątek, ponieważ też jestem 'świerzakiem'.

 

Moje pyatnie jest nastepujące: W dowodzie rejsestracyjnym mam nastepujące wartości: F1=1710, F2=1710, F3=---, G=1160, O1=1710, O2=---, natomiast w karcie pojazdu w polu DMC przyczepy jest 1050kg. Czytałem gdzieś, że przyczepa z hamulcem najazdowym nie jest uważana za "przyczepę z hamulcem".

 

Jaka jest DMC przyczepki, którą mogę legalnie podpiąć?

Już znalazłem odpowiedź tutaj http://www.karawaning.pl/artyku%C5%82y/inne/nowa-ustawa-o-kieruj%C4%85cych-pojazdami.aspx, pytanie nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Daj tylko dowod do ooprawki i niech wpisza Ci dane z karty pojazdu. Tak ciagac cepki nie mizesz bo podczas kontroli bedzie niemila sytacja.

 

Dzięki za cenną uwagę. Za miesiąć dowód idzie do wymiany (koniec miejsca na pieczątki..) więc przypilnuję żeby wpisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedzilem kilkanascie interesujacych mnie przyczep i nic mi sie nie spodobalo.Jedna ktora nadawala sie do przemyslenia byla strasznie droga,bez akumulatora,polamanych kilka zaczepow w oknach no i pęknięte jedno okno.Suma sumarum w 8 na 10 przyczep angielskich widoczne zacieki lub nawet wyczuwalne mokre sciany.

Tak jak patrze na perspektywe trzymania cepki pod blokiem coraz bardziej przestaje mi się podobac pomysl zakupu angielki.Czy niemieckie holenderskie są mniej podatne na warunki atmosferyczne.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

coraz bardziej przestaje mi się podobac pomysl zakupu angielki.Czy niemieckie holenderskie są mniej podatne na warunki atmosferyczne.?

Niestety ale statystyki potwierdzają Twoje przypuszczenia. 

Nie jest to jednak tak do końca wada konstrukcyjna angielek czy zastosowanie materiałów, lecz taniość z nabywaniu owych w UK przez handlarzy i ich sprowadzenie do PL.

Zdrowe angielki też się cenią ale nikt ich tam nie kupuje bo koszty transportu dyskwalifikują cenę końcową i nie ma sprzedaży.

Taka moja refleksja.

W angielkach często przecieka w przednich górnych narożnikach, jest to spowodowane rozszczelnieniem panela frontowego z sufitem i ścianami. Usterki te są łatwe w naprawie/poprawie, ale leworęczni angole tego nie robią, stąd taki potem stan. 

Pod panelem który zawsze, nawet od nowości się ugina - tu często błędna ocena stanu - jest listwowa konstrukcja wypełniona watą lub styropianem. Jeśli panel przedni nie jest popękany, naprawa też nie należy do trudnych czy kosztownych, kwestia zdolności obu praworącz.

Mokre ściany to już podobny odsetek jak holenderki i niemki. 

.

Edit: Łoch... alem się rozpisał... taka praca od poniedziałku... 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa masz rację bo wystarczy zobaczyć ceny w UK tych przyczep w stanie ok a tych złomów do 1000 funtów,tutaj nie ma się co łudzić :oslabiony:

Z tym pokrowcem to też temat do przemyślenia no ale jak kupię cepkę to wtedy będę szukał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.