Skocz do zawartości

Prośba o kilka porad świerzaka


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale nawet szlamu nie było  po przebiegu 40-45 tys..więc teraz po wymianie mam 10tys więc olej świeży...

Z tą chłodnicą u mnie to mam gdzie zamontować jako pierwszą zaraz za grilem tylko nie wiem jaka wielkość żeby nie przesadzić...

A czy wypowie się ktos na temat militeca do skrzyń ASB??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

(...). A czy wypowie się ktos na temat militeca do skrzyń ASB??

Ja stosuję ten środek od lat już bodaj 20 (jak tylko się w Polsce ukazał w handlu). Obecna cena ok. 50 zł za 250 ml nie jest wysoką, za korzyść jaką daje ten preparat.

Uważam go za rewelacyjny. Dolewam do oleju silnikowego, hydraulicznego, ASB, zbiornika paliwa.

Miarodajna opinia http://www.militec1.pl/prawda-czy-falsz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja tez go zastosuje pewnie.

Dzisiaj to mnie kazdy straszy zeby pod automat przyczepy nie czepiac nawet.Osoby z serwisow ASB jedni odradzaja inni mowia o czestej zmianie oleju i bardzo delikatnym traktowaniu i zero terenu górzystego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wspaniałe . Tylko ciągac przyczepkę .

Wiele zalezy od tego ile osób chcesz wozić ...

 

Tez dużo czytam i sie ucze mam nadzieję... .

Wymyśliłem sobie żeby kupić VW Sharana i przerobic go na minikamper z 2 miejscami do spania i ewentualnie 5 do siedzenia

a do tego małą przyczepkę 

typu N126NT lub Romera ( ale ten drogi jak diabli) i są tylko nowe . 

Żeby nie szarpać kolubryny 1300 czy 1500 kg za autem .

Po górach to śmierć dla prawie każdego holownika . 

W VW mam 2 miejsca do spania a w przyczepce też 2 lub 3 ( np N126NTL) . Głównie planuję podróże na 2 osoby ja i żona .

Ale jak synowie zechcą to im pożycze zestaw i pojada w 5 osób . 

Uważam że ten mój pomysł jest praktyczny bo we dwójke możemy samaym VW pojechac w razie potrzeby . 

Spanie w 5 osób nawet w dużej przyczepie chyba nie jast fajne ... 

Edytowane przez Boma (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam jak do Tico doczepisz 1200kg  to na pewno. :]

Napisałem "prawie" - co toTico to jest świetne auto ale da się do niego doczepić najwyżej puszke po piwie .

Passat B5FL 2,8 V6 4MOTION pewno da radę takim wielkim przyczepkom po 1500 kg tylko czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat B5FL 2,8 V6 4MOTION pewno da radę takim wielkim przyczepkom po 1500 kg tylko czy warto?

No może 1500kg to nie za bardzo (chociaż czemu nie  :] ) bo kolego może tylko 1300 kg a to już jest fajna przyczepka

no i wybór jest już większy i nie będzie musiał płacić myta.

 

P.S

Co do gór to jak zostawisz w holowniku zapas to żadne góry nie są straszne,  o tym że auto ma być sprawne nie trzeba pisać.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat B5FL kombi 1,9 tdi 130KM 310Nm przy 1900obr/min :yay:  sześciobiegowy manual. 

zapinam do niego przyczepkę knaus sudwind 1300DMC - i tyle waż załadowana, sprawdzałem.

przejechałem alpy wzdłuż i wszerz, Chorwację, Słowenię - żadnych problemów z górami póki asfalt pod kołami. Nawet jak było 15% podjazdu.

problemy miałem jak się robiło szutrowo, wtedy napęd na przednią oś to za mało - w twoim wypadku, bez problemu 

 

Jedna butla 11kg - dwoje dorosłych + dwoje dzieci. Lodówka na gaz cały czas i gotowanie = gaz jeszcze na Śląsk powrócił po 4 tygodniach podróżowania. 22kg gazu jak pojedziesz na Islandię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia to max dmc zestawu jakim chcę jeździć to 3500kg,ma być bez myta no i może nie aż tak ciężko,w końcu to automat hehe..

Z ciekawości ile płaci się ubezpieczenia za przyczepkę rocznie i w ogóle jakie inne koszta poza przeglądem corocznym jeszcze są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi obojetne tylko żeby stan był  ok i wzór przyczepy

takie wzory mi się podobają i odpowiadają

1) ABI JUBILEE HERALD 5 osobowa 

2) ABI AWARD

3) ELdDIS 4 osobowa

4) SWIFT CLASIC ALOUETTE 5-6 osobowa

5) ELDDIS TORNADO  5 osobowa

 z lat 1990-2000 bo coś takiego mi się podoba.

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.