Skocz do zawartości

Prośba o kilka porad świerzaka


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie

żeby nie było no to od 2 tyg siedzę na różnych forach stronach i co mogę czytam o karawaningu,itp. żeby jak najwięcej się dowiedzieć no ale po niektórych wypowiedziach nie zawsze jestem w 100% pewnien tego co czytam heheh

Mam do Was kilka pytań i proszę o odpowiedzi.

 

1)Moje autko z masą własną 1750kg i 2190DMC może ciągnąć przyczepę o max DMC 1310KG mam rację..?

 

2)Moje auto ma 193ps i 280Nm i stały napęd na 4 koła i 1750kg masy własnej-jaka masa przyczepy do tego auta będzie już za duża bo ja celuję w przedział 1100-1300kd DMC?

 

3)Auto mam z automatyczną skrzynią biegów TIPTRONIC  sprawującą się bez zarzutu na razie i z wmontowaną chłodnicą ASB w chłodnicę wody,czy potrzebuję zamontować większą wydajniejszą dodatkową chłodnicę,jak tak to w jaki rozmiar uderzać.

 

4)Następna sprawa to na forach o karawaningu można przeczytać o dodatkach specjalnych do oleju do skrzyń automatycznych,czy faktycznie to stosować ,jak tak to co konkretnie polecacie do skrzyni ZF-5HP19 (olej mam świeżutki na razie)

 

5)Własnie kompletuję hak do mojego pociągu i jeśli się nie mylę muszę wmontować złącze 13 pin a nie 7,nie mylę się?

 

Na pewne pytania pewnie znam odpowiedz z racji wykształcenia i zamiłowania do motoryzacji ale oczekuję postawienia kropki nad "i"...

 

Ogólnie na razie chcę przygotować auto pod hol a niebawem uderzę z pytaniami jaką przyczepę kupić.

 

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ile masz w DR czyli ile możesz holować bo z masy to wychodzi  1640kg oczywiście nie na kat B, na kat B to 1310kg.

 A właśnie te 1300kg jak piszesz to będzie jak najbardziej ok i auto da sobie z taką przyczep radę bez problemu

automat to raczej zaleta. Gniazdo zamontuj 13pin zawsze możesz dać przejściówkę na 7 pin.

A na olejach do skrzyń się nie znam.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.

 

Ad1. Odpowiedzią na Twoje pytanie jest rubryka O1 w dowodzie rejestracyjnym. Passaty B5 w większości wypadków mają w pozycji wpis 1500 kg., tylko przy niższej MW wynikającej z mniejszych motorów (DMC ok 2000 kg). U Ciebie z racji cięższego silnika masy te są odpowiednio wyższe.

Ale na kategorię B możesz ciągnąć przyczepę o DMC max 1310 kg.

 

Ad 2. Diesle w tym modelu bez problemu radzą sobie z budkami 1100 -1300 kg. U Ciebie z taką przyczepą też powinno być bez problemu. Moment masz duży, więc przyczepa w proponowanym przez Ciebie zakresie ciężarów nie powinna być zbyt dużym obciążeniem dla samochodu.

 

Ad 3 i 4. Nie wiem - nie pomogę.

 

Ad 5. Tak jak napisał Tom - gniazdo 13 PINowe daje większe możliwości a wraz z przejściówką na 7 PIN jesteś przygotowany prawie na każdą przyczepę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O automatach różnie pisano na tym forum, ja ciągam też automatem ale żadnych dodatków nie stosuję a co do DMC jeżeli masz kat.B tylko to na wszelki wypadek w DMC zestawu miej mniejsze niż 3,5t choćby o 50 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jeżeli masz kat.B tylko to na wszelki wypadek w DMC zestawu miej mniejsze niż 3,5t choćby o 50 kg

Czy ja wiem  :hmm:  raczej nie ma potrzeby robić zapasu  1300kg będzie ok, ale mniej zawsze może być.

 

Dzięki za szybkość koledzy to po pierwsze  :]

w dowodzie z racji 4motion stałego napędu mam takie masy wpisane

G 1749KG

F1 i F2  2190KG

Q1 1800KG

No i wszystko jasne 1800 na haku ale i tak tyle nie podepniesz.

Jeżeli mas tylko B to 1310kg jeżeli B+E to 1640kg, jeżeli czegoś nie pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

ja ciągam też automatem ale żadnych dodatków nie stosuję

...

Popieram.

.

Dużo lektury:

http://forum.karawaning.pl/topic/10876-holowanie-przyczepy-automatem/

 

I coś dla Ciebie:

http://forum.karawaning.pl/topic/16319-passat-4motion-automat-jako-holownik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy wyjaśnione w takim razie.

 

Na przyczepach się nie znam ale wiem czego bedę oczekiwał od przyczepy więc może doradzicie jakies typy modele a moze coś mi wybijecie z głowy..

Z racji że mam rodzinkę 2+2 a moje dzieci mają odpowiednio 7 lat i 1 roczek wymysliłem sobie przyczepkę z 2 sypialniami.

Z dalszych oczekiwań mam

1) ogrzewanie gazowe przyczepy wody (musze zmieścić min 2 butle 11kg,jedna do lodówki druga ogrzewanie)

2) lodówka 

3)kibelek opróżniany z zewnątrz najlepiej taki wbudowany w łazience

4)możliwość mycia może jakiś prysznic

5) kuchenka gazowa

6)moskitery w oknach,szyberdach

7)mile widziana dostawka

8) zasilanie 12v z możliwością ładowania z alternatora auta 230v no i gaz

 

Czy te moje wymagania mogą być osiągalne za 10tys zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Umówmy się ze chodzi Ci o przedsionek - jest to bardziej popularne określenie.

W 10kzł są szanse się zmieścić, ale łatwo, bardzo łatwo trafić ukrytego bubla.

Niestety szukać musisz sam, my pomożemy wybić Ci z głowy ewidentnie trefne egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem  :hmm:  raczej nie ma potrzeby robić zapasu  1300kg będzie ok, ale mniej zawsze może być.

 

No i wszystko jasne 1800 na haku ale i tak tyle nie podepniesz.

Jeżeli mas tylko B to 1310kg jeżeli B+E to 1640kg, jeżeli czegoś nie pomyliłem.

Dokładnie tak - ze względu na hamulec najazdowy maksymalnie 1640 kg. 

 

1 butla gazowa 11 kg starczy ci na tyle długo, że nie ma sensu wozić 2 sztuk.

Myślę, że większość Twoich oczekiwań jest możliwa do spełnienia.

Lodówka, wc kasetowe, ogrzewanie, 2 sypialnie, kuchenka, przedsionek, moskitiery i szyberdach to w większości standard.

Jedynie z ciepłą wodą ogrzewaną gazem może być problem. Miejsce do mycia jeżeli jest WC zawsze masz. 

Zawsze też można na kuchence zagrzać na gazie trochę wody i wlać do zbiornika. Dla chcącego nic trudnego.

Generalnie to bojler ogrzewany gazem jest rzadko spotykany w przyczepach kontynentalnych a częściej w angielkach. O przewadze jednych nad drugimi sporo się naczytasz na forum. Zawsze też można bojler (np. elektryczny) domontować później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I coś dla Ciebie:


http://forum.karawan...-jako-holownik/"


 


dzięki za ten link i powiem że czytałem go ale nie w całości wczesniej bo odpisujący mijali się z prawda na temat 4 motion i ogólnie silnika wiec dalej nie czytałem bo uznałem że jak ktoś pisze bzdury to dalsza częsc jest nie wartosciowa.


Na szczęscie doczytałem do konca i wszystko się w porę wyjaśniło więc dzięki jeszcze raz za ten link...


 


Dzięki za podpowiedz z grzaniem wody na gazie nie pomyslałem o tym,prosty pomysł i skuteczny...


A jakies typy przyczep modele coś na co mam zwracac uwagę przeglądając oferty..???


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5HP19 jest mocną skrzynią. Dodatkowej chłodnicy nie montuj. Jedynie polecam wymieniać olej i filtr nie więcej jak co 30tyś km. Nie lej również taniego oleju, tylko porządny. Sprawdź też czy jest odpowiedni odstęp miski olejowej od filtra. Lubiły się przyginać i ograniczały przepływ oleju. Jedyny problem w tych skrzyniach, to wybijające się kosze aluminiowe trzymające tarcze. Problem ten powstawał w skutek brudnego oleju. Zanieczyszczało się sterowanie i nie zapewniało płynnej zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jedyny problem w tych skrzyniach, to wybijające się kosze aluminiowe trzymające tarcze. Problem ten powstawał w skutek brudnego oleju. Zanieczyszczało się sterowanie i nie zapewniało płynnej zmiany biegów.

Czy objawem tego może być drżenie auta po wbiciu wajchy biegów w pozycję D lub R :hmm:

Sorki za OT :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jestem jakies 10tys po wymianie oleju na RAVENOL z filtrem oczywiście i również spec od skrzyń powiedział że nastepna wymiana po max 30-35tys.

Co dla mnie pocieszające stary olej był ładny i nie czuć było wogóle spalenizną no i zero opiłków na magnesach...

Co do tej chłodnicy to montaż większej nie zaszkodzi nawet do codziennej jazdy a zrobię sobie to sam więc koszt tylko chłodnicy 300zł plus metr dobrego olejowego przewodu i opaski...

Zastanawiam się tylko czy seryjne sztywne  przewody olejowe nie będą za cienkie ale jutro zadzwonię do AUTOJÓZEFÓW i zapytam co oni na to.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy objawem tego może być drżenie auta po wbiciu wajchy biegów w pozycję D lub R :hmm:

Sorki za OT :blagac:

 

Tak. Znajdź kogoś kumatego i niech rozbierze i umyje sterowanie. W 90% pomaga samo mycie. Jak będzie gość mało kumaty, narobi więcej bigosu :] 

 

U mnie jestem jakies 10tys po wymianie oleju na RAVENOL z filtrem oczywiście i również spec od skrzyń powiedział że nastepna wymiana po max 30-35tys.

Co dla mnie pocieszające stary olej był ładny i nie czuć było wogóle spalenizną no i zero opiłków na magnesach...

Co do tej chłodnicy to montaż większej nie zaszkodzi nawet do codziennej jazdy a zrobię sobie to sam więc koszt tylko chłodnicy 300zł plus metr dobrego olejowego przewodu i opaski...

Zastanawiam się tylko czy seryjne sztywne  przewody olejowe nie będą za cienkie ale jutro zadzwonię do AUTOJÓZEFÓW i zapytam co oni na to.... 

Aluminium nie klei się do magnesu :lol:  Kosze są aluminiowe i to z nich są opiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.