Skocz do zawartości

Prośba o kilka porad świerzaka


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak kupisz sprowadzoną ale w PL to też płacisz 2%.

Znaczenie ma to gdzie została zawarta umowa a nie rejestracja pojazdu. Takie prawo. 

Czasami ludzie dają się namówić na zakup "na holendra" z pominięciem handlarza z umową in blanco z Holendrem. Wtedy nie płacisz bo "teoretycznie" umowa została zawarta w NL, ale to jest ślizgi temat, oszustwo podatkowe i nawet nie wiem czy karnie to nie podpada.

A jeżeli kupisz od handlarza ale na fakturę to nie płacisz, niezależnie od stanu rejestracji cepki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

no i kupiłem KIP-a 48 z 1991r sprowadzonego z Holandi.

Jak radziliście patrzyłem na stan a nie na wiek,podłoga zdrowa sztywna,mocowanie podpór jak nowe no i gniazdo na 13 pin tak jak sobie zamontowałem w aucie.

Z zewnątrz bez najmniejszych zastrzeżeń a w środku ogólnie bajka bo stan idealny jak na te lata no i środek wykończony na biało już tak bardziej nowocześnie co mi się bardzo podoba,mnóstwo schowków,fajnych rpzwiązań,wygodne dwa spania,sypialnie na końcach przyczep,łazienka kuchnia w środku,bez najmniejszych oznak zawilgoceń wszystko działa jak należy itp.

Cepka dodatko ma oznaczenie jako przeznaczona na warunki bardziej zimowe co mnie tylko cieszy,bo ma grubszą izolację w scianach no a ja mam zamiar w paxdzierniku śmignąć w Bieszczady na kilka nocek.

Rama AL-KO na całej długości,stabilizator jazdy,hamulec najazdowy działa tak jak by przyczepy z tyłu nie było. 

Mój holownik z przekładnią automatyczną 5 biegową radzi sobie w miarę dobrze,jednak 5 bieg używany tylko na poziomej drodze przy prędkości od 100km/h lub z górki bo inaczej jakoś ciężko mu idzie a wiem że nie wskazane są niskie prędkości obrotowe silnika zarówno dla silnika jak i automatu przy dużym obciążeniu.

W instrukcji producent każe przy holowaniu wybrać 4 bieg no i wtedy faktycznie bez problemu wspina się na wznieienia.Ogólnie przy jeździe miejskiej z mniejszymi prędkościami auto bez najmniejszych problemów znosi masę własną 912kg(plus namioty 2 i graty czyli pewnie 1000kg) i DMC 1300KG a i jazda 130km/h bo tak mi się zdarzyło zapominając że mam cepkę  nie stanowi problemów.

Zdjęcia obecnie tylko 2 ale nie omieszkam wstawić zdjęć środka...

Czy to reklama czy też nie w 100% moge polecić firmę http://www.stamserwis.pl/ i tego młodszego Pana z którym miałem przyjemnośc bo wykazał się cierpliwością i elastycznością bo ja drobiazgowa maruda jestem.

Wam forumowiczom szczególnie pomagającym mi pragnę szczerze podziękować ponieważ wszystkie Wasze uwagi okazały się trafne i pomocne przy oględzinach.

post-17500-0-25297200-1411853198_thumb.jpg

post-17500-0-61055000-1411853212_thumb.jpg

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kipem 48 zmieściłeś się w 1300 dmc? Hmm. w sumie może te starsze miały niskie dmc, generalnie Kipy to solidne , ale ciężkie przyczepki. Pilnuj aby wilgoć nie właziła Ci na listwie łączącej dach z przednią ścianą, bo to jedyny mankament o którym słyszałem , że w Kipach może występować. Ogółem wygląda schludnie...jak w laboratorium... :) Niech służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak angielki odpadły :]   :]   :] 

Bardzo ładna przyczepka, gratulacje :ok:   :ok:   :ok: 

 

Ogólnie przy jeździe miejskiej z mniejszymi prędkościami auto bez najmniejszych problemów znosi masę własną 912kg(plus namioty 2 i graty czyli pewnie 1000kg) i DMC 1300KG

Podjedź kiedyś na wagę, tak z ciekawości  :smirk: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No pierwszy wypad za nami,cepka przetestowana w ciągłym deszczu w nocy zero przecieków jest super ciepła i ogólnie jestem z niej mega zadowolony.

Z minusów zauważyłem że chyba mam do wymiany  pompkę do wody 12v zasilającą umywalke w łazience i zlewozmywak  bo ładnie pompuje przez 10s a potem  zaczyna kuleć i praktycznie przestaje pompować, pewnie trzeba ją zmienić na nową najlepiej mocniejszą.

 

Posiadam piec TRUMAVENT 3002 z dmuchawą na 12v regulowaną automatycznie z wielopunktowym rozprowadzeniem ciepła i zastanawia mnie wydajność tego urządzenia tzn do jakich minusowach temperatur będzie to sprawnie podgrzewało cepkę.?

Może napiszecie w  jakich extremalnych temperaturach mieszkaliście w cepkach i jakie temperatury mieliscie w środku wtedy.

Pytam bo spędziłem 3 nocki z temperaturą w nocy 2-6 stopni na plusie i mogłem zrobić saunę w środku na nastawach 20-50% a po cichu planuję wypad w góry zimą na jakiś weekend i nie wiem czy takie ogrzewanie podoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie poradzi sobie bez problemu, tyle ż ew środku będziesz miał wszędzie mokro, szczególnie w zakamarkach gdzie nie nawiewa.

Adamkwiatek zmodernizował swoje ogrzewanie do warunków zimowych, znaczy się ma czasem szron od środka też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum relacja kolegi "Kluchojady" jak nie pomylilem nicka. Spedzil sylwestra w cepce. Cos mi sie kojarzy z tej relacji, ze przy -10°C mial w srodku +20°C a nie grzal na max. Ale poszukaj bo cos moglem pomylic. Pisze z fona to nie zapodam linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment mojego wcześniejszego  postu :

"Bardzo mnie korciło zimowe kempingowanie. Jazdę odpuściłem ze względu na sól i jej przewidywany negatywny wpływ na przyczepę . Ale biwakowanie zimowe przerobiłem. Śnieg, temperatura -12,

dzieciaki świrują, jak bez kurtek to na śnieg, jak ubrane to w przyczepie. Pies zwariował i rezyduje pod przyczepą, zagoniony o 24 do przyczepy usypia natychmiast ale o 4 rano robi pobudkę bo mu za ciepło. Pełno śniegu i wody na podłodze, na mokrym suficie można podziwiać rozłożenie elementów konstrukcji dachu. Bajka!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.