Skocz do zawartości

mierzeja wiślana


Cytrus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No I bylismy w Mikoszewie na bursztynach- super zbiory :) dzieki za rady.

 

Teraz w Piaskach siedzimy na plazy - jest cudnie, niewiele ludzi jak na sobote. Zbadamy jeszcze Banacha, ale po campie 159 trudno bedzie znalezc cos rownie fajnego dla dzieci.

 

 

Za to dostalem smsa:" wykryta nowa strefa czasowa, +3h Moskwa" co w obecnej sytuacji politycznej zabrzmialo malo smiesznie.

 

Poczytalem o historii Mierzei w II ws. Czy oprocz obozu jest cos jeszcze do zobaczenia w tym temacie?

 

I drugie pyt: Przy przeprawie promowej widzialem znak szlaku do Santiago (ponad 4000km) a pod spodem 9,6 km ... Czy jest jakies miejsce z ktorego rozpoczyna sie "nasza" nitka szlaku? (bo do Santiago jest wiele szlakow z roznych panstw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem o historii Mierzei w II ws. Czy oprocz obozu jest cos jeszcze do zobaczenia w tym temacie?

 

I drugie pyt: Przy przeprawie promowej widzialem znak szlaku do Santiago (ponad 4000km) a pod spodem 9,6 km ... Czy jest jakies miejsce z ktorego rozpoczyna sie "nasza" nitka szlaku? (bo do Santiago jest wiele szlakow z roznych panstw).

 

W Krynicy miejsce gdzie miała swój dom Ewa Braun:

http://www.poradnikzdrowie.pl/odchudzanie/gdzie-jechac/zdrowy-wypoczynek-w-krynicy-morskiej_35252.html

 

W Sztutowie oczywiście dawny KL Stutthof:

http://stutthof.org/

 

w Sztutowie kręcono również sceny do znanego serialu "Czterej pancerni i pies" (obóz i most zwodzony):

http://nowydworgdanski.naszemiasto.pl/artykul/galeria/sztutowo-dlaczego-most-czterech-pancernych,1249975,t,id.html?sesja_gratka=b94d0e5ac6395c8013d5adfb8bb6cc8b

 

Kamienie graniczne Wolnego Miasta Gdańska:

http://www.kamienie-graniczne.mierzeja.pl/

 

Na drugie pytanie, niestety nie znam odpowiedzi.

Edytowane przez Czahary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne, mam tylko internet w telefonie, wiec ciezko mi sie nawiguje :)

Przed wyjazdem przeczesalem wikimapia I panoramico oraz googleearth, ale zawsze warto zapytac praktykow:

-mosty widzialem, podobnie jak 16 odcinek Pancernych :)

-o radarze nie wiedzialem, ale znam historie tzw himmelsbed ktorego radary staly na Zulawach www.zulawy.info/wedrowka_26.htm

-kamienie graniczne - dzieki! Uwielbiam takie historyczne pamiatki, wybieram sie. Widzialem kilka na zdjeciach w fotopolska.eu

-KL - to juz bez dzieciakow

- Ewa Braun - szkoda ze tylko schodki zostaly :)

 

I aby bylo w temacie: 182 camp widzialem, sporo przyczep, jak dla mnie za duza patelnia, choc same Piaski i plaza bardzo nam sie podobaly. Zostajemy w Stegna camp 159.

 

Dzis upal od rana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiesz tyle o MW co i ja :) O lokalizacji radaru w Piaskach też dopiero wczoraj przeczytałem, szukając informacji na Twoje pytania. Wcześniej, gdy zgłębiałem informacje o ewakuacji przemysłu III Rzeszy z Prus Wschodnich przed styczniową ofensywą sowietów, zapamiętałem info o demontażu radarów (więc musiało być ich więcej niż jeden) i tak sobie wczoraj wklepałem w google: radar i MW. :)

 

Pewną ciekawostką jest to, że na MW NKWD aresztowała Aleksandra Sołżenicyna, walczącego wtedy w RKKA w stopniu kapitana. Polskie źródła podają, że nastąpiło to w Elblągu, ale sam Sołżenicyn pisze wyraźnie w swojej książce "Archipelag GUŁag", że miało to miejsce na MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w Piaskach, cały czas patelnia, kemping u Państawa Banach odpada, straszny tłok, dzieciaki na ulicy się bawią bo na kempie nie ma miejsca.

nasz kemp 182 to dosłownie PRL i na taki właściciel go kształutje, wczoraj złapano w specjalną pułapkę i wywiezino rodzinkę dzików które przechadzają się po kempie, wyłapują lochę z małymi i wyworzą gdzieś w okolice Kątów,

ogólnie kemping nie powala, jest od strony zatoki ale niestety jej nie widać bo zarosło trzcinami a jakiś pomościk by się przydał, denarwuje prysznic płatny 6 pln od osoby, pole z małymi górkami z namiotem trzeba troszkę poszukać równego miejsca, nie wolno dokarmiać dzików i sprzątac resztku jedzenia bo po południami jak jest troszkę chłodniej sie pojawiają i szukają co kto zostawił

sama miejscowość Piaski to taka trochę pominięta przez cywilizację i to nam odpowiada, jest dużo osób którę przyjeżdząją na plażę np. z Kuźnicy, słyszałem rodzinkę z Kątów  

na plazę z kempingu jest kawałek drogi ale za to mało ludzi :)

dla zmotoryzowanych można pod samą plażę podjechać w okolicy powiedzmy portu i za opłatą zostawić auto i zostaje 100 metrów do przejścia,  my przez lasek rowerkami i kawałem do tego portu i dosłownie w promieniu 100 metrów są jakies 3,4 rodzinki,

port od strony morza to kilka kutrów wciąganych linami na plażę

rybki z kutrów bez broblemu mozna nabyć średnio między godz 7 a 8 w tym od strony morza, w tym od zalewu nie wiem. przykładowo 1 kg dorsza -12 pln,

ścieżek rowerowych brak, po lesie dużo piachu i ciężko się jedzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozniej tam podejde, jestem na 159 gdzie 2+1, przyczepa, przedsionek, prad razem 84 zl.

Ceny byly chyba porownywalne.

 

180 to wielki camp, przyczepy stoja blisko siebie jakby na parkingu przy betonowej drodze, ludzie straszyli ze potrafia tam zrobic w dzien parking aut przyjezdzajacych na plaze.

Plusem 180 jest bliskosc plazy, ale ze 159 jest dalej moze o 500 m.

 

Plusem 159 jest mila obsluga i rodzinna atmosfera. Malym minusem tylko po 2 prysznice kobiece /meskie. Czasem trrzeba poczekac, lub kapac sie wczesniej niz inni.

Co do wekendu to moze byc problem z miejscami, najlepiej przybywac w niedziele w poludnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy do piatku, wiem ze nasze miejsce jest wolne do 9. 08

 

Aaa nie zdziwcie sie, bo blisko bramy/placu zabae jest karaoke 19-23.00 (wejscie od ulicy). Ale nam nie przeszkadzalo.

 

Generalnie kulturalnie I spokojnie na campie.

 

 

 

Co do ceny: powyzej 10 dni jest rabat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis uslyszalem, ze prom w Swibnie pod koniec lat 60tych zerwal sie z liny i zdryfowal na sztormowa Zatoke, podobno wiele osob zginelo.

 

Nieststy nie moge nic znalezc w google. Moze szanowne grono forumowiczow cos wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.