Skocz do zawartości

mierzeja wiślana


Cytrus

Rekomendowane odpowiedzi

a jak ze ścieżkami rowerowymi na mierzei ?

 

w dni powszednie możesz pojechać po głównej drodze (501), nie ma tam tłumów, asfalt od Krynicy do Mikoszewa dobrej jakości (jedynie Krynica-Piaski, słaby odcinek), w weekendy robi się jednak tłoczniej.

Edytowane przez tokyo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Między Tujskiem a Rybiną (odcinek Nowy Dwór Gdański-Stegna) są dwa mosty zwodzone, a przy nich dwa fotoradary oddalone od siebie o około 50 metrów, ograniczenie prędkości do 30km/h, Fotoradary działają. Niejeden kierowca dostał po miesiącu, z tego miejsca zdjęcie z dopiskiem "Pozdrowienia z nad morza" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuściliśmy Sobieszewo i jedziemy na 2-3 dni do Piask. Chyba do Banacha. Zobaczymy na miejscu. Fsjną gratisową miejscówkę znalazłem przy Ptasim Raju na wyspie Sobieszewskiej.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kątach jest:

http://www.owkormoran.oit.pl/kamperpark.php

 

Rozmawiałem z bardzo uprzejmą Panią przez tel. Uprzedziłem Panią, że zamieszczę link do ich ośrodka na tymże fo :) Pani prosiła, że jak ktoś chciałby skorzystać z ich Kamper Parku, o dużo wcześniejszy kontakt telefoniczny.  Zorientowałem się z rozmowy, że nie mają jeszcze doświadczenia w obsłudze tego typu turystów.

 

Ośrodek Wypoczynkowy "Kormoran"

82 - 104 Kąty Rybackie
ul. Rybacka 119
Tel./fax. (55) 247 87 10
w sezonie.
Kom. 603 630 490
Tel. (22) 781 63 74
poza sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wylądowaliśmy w 182 campie w Piaskach. Niestety, albo stety pole u Banacha zapchane. Może posiedzimy do niedzieli, a potem powrót przez Mazury.

 

Grzesiu i jak ten kemping ?

czytałem że kiepski brak ogrodzenia

jak sanitariaty ?

W Kątach jest:

http://www.owkormoran.oit.pl/kamperpark.php

 

Rozmawiałem z bardzo uprzejmą Panią przez tel. Uprzedziłem Panią, że zamieszczę link do ich ośrodka na tymże fo :) Pani prosiła, że jak ktoś chciałby skorzystać z ich Kamper Parku, o dużo wcześniejszy kontakt telefoniczny.  Zorientowałem się z rozmowy, że nie mają jeszcze doświadczenia w obsłudze tego typu turystów.

 

Ośrodek Wypoczynkowy "Kormoran"

82 - 104 Kąty Rybackie

ul. Rybacka 119

Tel./fax. (55) 247 87 10

w sezonie.

Kom. 603 630 490

Tel. (22) 781 63 74

poza sezonem.

 

 

no ciekawe ale chyba duzo ludzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren kempingu jest ogrodzony ... Przynajmniej teoretycznie, bo dziki sobie przychodzą w odwiedziny. Jednak dla kampera/ przyczepy to nie problem. Gorzej z namiotem. Były przypadki zniszczenia namiotu, bo dziki poczuły żarcie. ;-) co do kibli - takie toy- toye ale z ceramiczną muszlą. Czyste, papier jest. W niektórych nie ma światła, więc warto brać latarkę. ;-) prysznicem płatne . Też toy toye. Czynne do zmroku . Miejsce fajnie położone - nad samym zalewem. Do morza blisko, teren częściowo zacieniony, ale w mniejszej części. Dzisiaj się zwijamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Kaliny w Jantrze sie odbilem, na moich oczach parkingowy/wlasciciel wezwal policje na goscia ktory stuknal w slupek metalowy I nie chcial zaplacic za to 500 zl. No coments

 

W Stegnach, 159 milo przyjemnie, czysto - zostajemy 10 dni

 

Carrat 380 + Focus kombi z boxem na dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bursztyny wystepuja na plazy ?

 

Tak. Najwięcej na plaży w Mikoszewie, wykąpać się tam bym nie kąpał (ujście Wisły), ale drobinek bursztynu jest tam bardzo dużo.

Fajna zabawa z bursztynem, gdy zrobisz sobie podbierak (stara firanka z lumpu za 2PLNy/kg, kawałek starego drutu na obręcz i kawałek kija na uchwyt), potem szukasz miejsc przy brzegu gdzie gromadzą się pod wodą kawałki drewienek i innych śmieci, zagarniasz toto do podbieraka, wyrzucasz na brzeg i szukasz bałtyckiego złota :) Najlepiej po sztormie północno-wschodnim.

 

27 lipca na plaży w Sztutowie i 1 sierpnia w Krynicy Morskiej odbędą się eliminacje do Mistrzostw Świata w poławianiu bursztynu. A 2 i 3 sierpnia finały w Jantarze.

http://www.polawianiebursztynu.pl/artykul/92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na wyspę sobieszewską jeździłem na bursztyny w okolicy Ptasiego Raju

 

Nie byłem tam, ale coś mi w głowie kołacze, że w tym miejscu tubylec wyłowił prawie kilogramową bryłę bursztynu. Za taki kawałek to całkiem solidną przyczepkę bym kupił, i pewnie na jej doposażenie by jeszcze zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.