Skocz do zawartości

Uszkodzenie budki po wjechaniu na słupek - do oceny


Bienias

Rekomendowane odpowiedzi

Bienias -  jakiej konkretnie szukasz przyczepy, trzyosobowa (dwa i jeden) z łazienką? czy większej? jakieś wymagania co do wyposażenia? ja sam sporo szukam i dużo przyczep już obejrzałem, może podam Ci coś co już widziałem, chociaż wstępnie być może to ułatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bienias -  jakiej konkretnie szukasz przyczepy, trzyosobowa (dwa i jeden) z łazienką? czy większej? jakieś wymagania co do wyposażenia? ja sam sporo szukam i dużo przyczep już obejrzałem, może podam Ci coś co już widziałem, chociaż wstępnie być może to ułatwi.

Założyłem już nowy temat aby nie mieszać i tam będę kontynuował poszukiwania

http://forum.karawaning.pl/topic/17096-zakup-przyczepy-do-1200-kg-dmc-wst%C4%99pna-ocena-przed-zakupem/

w skrócie podałem tam czego szukam, czyli coś w stylu hobby prestige 495 (układ salonka U, druga sypialnia zamykana, wc zewnętrze, prysznic i sprzęty na gaz bo głównie jeżdżę do lasu, a i przedsionek mile widziany). DMC max 1200 KG.

Edytowane przez Bienias (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. nie obraź się, ale z budżetem ok 8 tys i Twoimi założeniami, znaleźć budkę z wszystkimi elementami o których piszesz, czyli taką która spełni wszystkie wymienione zadania.... to jak trafić szóstkę w totka, ja już się wyleczyłem z okazji, a dokładniej jak przekroczyłem 500zł na paliwo tylko po Polsce... ale ktoś jednak w tego totka wygrywa! powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocer, mówisz o uszkodzeniu spodu po słupku czy tego pająka?

 

Szukam, szukam i już ręce opadają. W moim budżecie to same klunkry, gdzie nie pojadę to okazuje się że zawsze coś jest nie tak, a szkoda bo we środę planuję jechać na biwak i niestety pewnie znów z namiotem, córa ma 15 miechów i może dostać szoku jak ją tam położę spać ;-)

A co powiecie o tej?

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-avondalle-leda-mendip-CID5-ID6kqAH.html

 

trochę mnie niepokoi prawy narożnik w sypialni nad butelkami, jakaś pofałdowana ta powłoka... i w kibelku coś te listwy jakieś chyba pleśnią pokryte...

Cena lepsza ale bez przedsionka - a to będzie też spory wydatek....

Witam,

sam jestem posiadaczem już drugiej przyczepy z Anglii i z obserwacji i własnego doświadczenia radze ci tak starej przyczepy angielskiej nie kupować...

Prawie wszystkie są całkiem zgniłe. Remont jest kosztowny i czasochłonny. Poproś niech gość zrobi fotki ze zbliżenia podejrzanych miejsc, ale i tak odradzam taki zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi do tematu. Cieszy mnie to, ze ludzie którzy mnie nie znają oferują pomoc, choć trochę nie rozumiem co ma na myśli Ed (może spracyzuj na mail).

Excalibur, wiem, że budżet skromy i nie liczę na super pałac, ale chciaż szczelność niech będzie zachowana... mam kilka aut w tym babcię z 92 roku (Frontera 2.3 td) i wiem, że jak ktoś dba to może jeździć następne 10 lat (i myślę, że moja babcia tyle jeszcze będzie ciągać budkę którą kupię). Tak jak pisał chyba Adrian w innym poście jego budka z 83 jest w lepszym stanie niż te co oglądam. Jak mam kupić złom, to wolę brać co roku z wypożyczalni ;) ale może mi się uda, niniej cenię Twoją wypowiedź, bo jak do tej pory to trudno coś znaleźć.....

 

Misiek_42 dziękuję za obiektywne info. Przyczepki z Anglii mi się podobają ale renontu nie przewiduję ;) może coś się trafi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bienias miałem na myśli fakt, że jeżeli przyczepa jest dla czterech osób (pięciu nawet jeśli 495 wielkość), ma łazienkę z prysznicem i toaletą, wszystkie urządzenia sprawne, jest w dobrym stanie (nie mniej nie więcej), to niezależnie od jej wieku, nie będzie kosztować 8k. Jako dowody, masz przyczepy z 90 roku, z 92 i nawet 94 roku omawiane na forum, które okazują się zgniłkami (lub po dzwonie, lub po wynajmie, lub zwyczajnie nielegalne). Ktoś kiedyś (tutaj, na forum) napisał, że przyczepa kempingowa to nie samochód - rok produkcji nie ma takiego znaczenia, ważna jest kondycja. Jeżeli jest ona dobra, to nikt za darmo (lub za "pół darmo") jej nie odda. Policz sobie, ile kosztują części z rozbiórki starej, ale sprawnej przyczepy. Wydaje mi się, że też gdzieś była taka kalkulacja na forum (w którymś temacie czytałem)....
A porównując do swojego auta Frontera 2.3 td, jeżeli jest w pełni sprawna i jeszcze nie bio-degradowalna, oddałbyś ją za cenę "rynkową", gdybym zapukał do drzwi? tyle ile kosztuje pierwsza lepsza dobrze wyglądająca na zdjęciach Frontera z tego roku na portalu aukcyjnym? Naprawdę wątpię, bo sam jeżdżę (za dwa lata) trzydziestoletnim zabytkiem i nie oddałbym go za trzy razy cenę rynkową, bo po prostu jest wart więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z Tobą zgadzam, "babci" nie oddam, bo za tą kasę nie kupię nic w porównywalnym stanie.

Fakt, auta to nie przyczepki i nie można ich porównać w kryteriach zakupu.

Może po prosu będę musiał dozbierać pieniędzy. Parcia nie mam, żeby mieć ją już dziś, mogę szukać nawet do przyszłego roku ;) Kilka wyjazdów które odbyłem potwierdz to co napisałeś, że z budżetem do 10 tysi raczej nie kupi się nic dobrego.

Wasze forum wylało na mnie wiadro zimnej wody i za to dziękuję, teraz sam już zaczynam się śmiać z niektórych ogłoszeń a jak na ostatni wyjazd zabrałem kumpla i po oględzinach wyciągnąłem sprzedającemu listę i wyliczyłem wszystkie minusy, to zarówno sprzedającemu i kumplowi kopary opadły a tej pierwszy już nic się nie odzywał i przestał żenić kity - i to wszystko dzięki Wam ;)

Edytowane przez Bienias (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam budki dalej a tu widzę, że sprzedający już z 10 tysi zjechał na "pewne" 6 jak ktoś się dobrze targuje ;)

 

http://olx.pl/oferta/kemping-stan-bdb-sprzedam-lub-zamienie-CID5-ID5SPVZ.html#832a2fa1cb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.