Skocz do zawartości

Zakup przyczepy do 1200 kg DMC - wstępna ocena przed zakupem.


Bienias

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że na biwak pojadę z namiotem :tuk:

Nie mniej jednak, zakup budki aktualny dlatego zakładam nowy (mam nadzieję, że ostatni temat dotyczący zakupu) Ciągle szukam na necie  ofert i zgodnie z sugestiami kolegów będę wklejał linki do wstępnej oceny. Pasuje mi każda w cenie do 9000 tys. z dwoma sypialniami, WC/prysznic, ogrzewanie i lodówka na gaz ale wiadomo, im więcej bajerów tym fajniej. Wystarczą mi krótkie podpowiedzi typu: nie warto przy tej cenie, bo robiony bok lub w tej cenie można znaleźć lepszy egz. chyba, że sprzedający opuści do XX. Oczywiście szersza dyskusja mile widziana ;)

 

Generalnie podobają mi się angielki ale po 2 miesiącach poszukiwań wezmę jaką kolwiek aby dobrą o odpowiadającym mi układzie....

 

ostatnie 4 przyczepy nie wypaliły więc czas na numer

 

6. http://olx.pl/oferta/compass-rally-idealna-4os-1200dmc-ideal-CID5-ID5J8Ah.html

 

7. http://allegro.pl/niemiecki-knaus-4-osob-w-c-kaseta-natrysk-namiot-i4395081506.html

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym obejrzał też anglika.

Sprawdź tylko czy sprzedający ma akcesoria typu: akumulator, przewód zasilający, pompka do wody  z zewnętrznym przyłączem, klucz do podpór, może jakieś zbiorniki na wodę czystą i szarą (?). Cena, jeśli wszystko co pisze sprzedający jest prawdą, jest ok. Przedsionek dokupisz w Juli i spokój. Nie wiem, ile masz dokładnie do Kalisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego ktoś potrzebuje, angielka jest wieksza ale wiadomo angielski klimat o wzmożonej wilgotności powietrza ja bym wolał ta niemiecką, z tego nawet wzgledu ze jest troche mniejsza i ma przedsionek,wiekszosc czasu sie spedza w przedsionku, jeszcze jest kwestia w ile osob bedziesz sie wczasował czy z dzieciakami ? jesli dzieci to w angielce masz pietrowe łózko to jest jedyna zeleta jak dla mnie przynajmniej tej przyczepki  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, przyczepa na razie potrzebna dla dwóch dorosłych i malucha (niecałe dwa lata), docelowo mam nadzieję, że dla 2 dorosłych i 2 dzieci, dlatego nie powiem, że  pasuje mi to pięrto w angielce.

 

Knaus - sorry pomyliłem link, ona jest z jedną sypialnią. Miała być ta

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-kemping-CID5-ID4GAE3.html ale jest jedno spanie z tyłu i nie wiem, czy docelowo się dwoje dzieci zmieści.

 

To że angielka ma łódkę na dachu mi nie przeszkadza ;)

Mieszkam przy zachodniej granicy, więc do Kalisza mam 300 km, Szczecin i Poznań jakieś 150 km....

 

ps. Angielka była naprawiana (co jeszcze nie napisał), lodówka nie jest na gaz, sprzedawca nie chce dać więcej zdjęć, bo nie ma czasu.... przy takim podejściu sprzedającego to chyba sobie odpuszczę.....

Edytowane przez Bienias (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem umówiony na wieczór na oględziny Knausa, jest blisko ;) 40 km

Pan w rozmowie bardzo sympatyczny, wszystko opowiedział.

Od 5 lat nią jeździ nad Bałtyk

Ma własne aku, dodaje lusterka, butlę, podłogę do przedsionka. Twierdzi, że nie naprawiana, szczelna i nic nie śmierdzi.

Nie za bardzo go zrozumiałem tylko w sprawie rejestracji. Powiedział, że nią jeździ ale nie rejestruje (chyba że miał na myśli przegląd), bo musiałby robić coroczne przeglądy, a że w dowodzie (to chyba zgłoszona do wydziału komunikacji) ma MW 750 kg to tłumaczy się, że jeździ pusto. Muszę tu być czujny, aby nie wypadł jakś trup s szafy w postaci braku możliwości rejestracji, przeglądu czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że nią jeździ ale nie rejestruje (chyba że miał na myśli przegląd), bo musiałby robić coroczne przeglądy, a że w dowodzie (to chyba zgłoszona do wydziału komunikacji) ma MW 750 kg to tłumaczy się, że jeździ pusto.

Tablica "wyklejka" i dowód rejestracyjny w domu robiony, czy też przekładka papierów i blach z towarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem umówiony na wieczór na oględziny Knausa, jest blisko ;) 40 km

Pan w rozmowie bardzo sympatyczny, wszystko opowiedział.

Od 5 lat nią jeździ nad Bałtyk

Ma własne aku, dodaje lusterka, butlę, podłogę do przedsionka. Twierdzi, że nie naprawiana, szczelna i nic nie śmierdzi.

Nie za bardzo go zrozumiałem tylko w sprawie rejestracji. Powiedział, że nią jeździ ale nie rejestruje (chyba że miał na myśli przegląd), bo musiałby robić coroczne przeglądy, a że w dowodzie (to chyba zgłoszona do wydziału komunikacji) ma MW 750 kg to tłumaczy się, że jeździ pusto. Muszę tu być czujny, aby nie wypadł jakś trup s szafy w postaci braku możliwości rejestracji, przeglądu czy coś...

Mam taki mały pomysł, jesli twierdzi ze tylko rejstracja tej budki zostaje , to ogladnij ja szczegółowo jesli ci spasuje powiedz gosciowi ze bierzesz jak ja za rejestruje to tak jak bys mial obawy jakieś.Ps:ja bym tak zrobił 

Edytowane przez haras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i znowu dupa ....

Rejestracja i dowód oraz bezpieczenie ok - sprzedawca poprostu jeździł bez ważnych badań technicznych.

To nie był problem. Przyczepa nadaje się na złom a nie sprzedaż.

Bardzo wyeksplatowana, purchle pod tapetą na ścianach, przód do juz nawet nie zgnilizna - same pruchno i blacha, dziwne że się kupy trzyma, lodówka nie działa na gaz, na zewnątrz biały silikon na łączeniach, bałem się naciskać ściany żaby konstrukcja się nie rozpadła... Parę zdjęć z wycieczki.

Jak dobrze, że trafiłem na Wasze forum, w życiu pewnych spraw bym nie zauważył i teraz siedział i płakał :yes:

post-16942-0-13435600-1404677673_thumb.jpg

post-16942-0-18292500-1404677678_thumb.jpg

post-16942-0-79348200-1404677686_thumb.jpg

post-16942-0-94769300-1404677690_thumb.jpg

post-16942-0-82678200-1404677695_thumb.jpg

post-16942-0-11955200-1404677702_thumb.jpg

post-16942-0-54882200-1404677708_thumb.jpg

post-16942-0-39211100-1404677714_thumb.jpg

post-16942-0-84374100-1404677718_thumb.jpg

post-16942-0-38589000-1404677726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.