Skocz do zawartości

Uszkodzenie budki po wjechaniu na słupek - do oceny


Bienias

Rekomendowane odpowiedzi

Czy szanowne grono może ocenić uszkodzenie ze zdjęć, właściciel podaje, że nastąpiło w wyniku wjechania na słupek. Nie znam się na konstrukcji ale jeśli jest nieszczelne (a tak wynika ze zdjęć), to gdzie idzie woda do kabiny czy do bakisty? Czy można to łatwo naprawić i czy podłoga bakisty jest zespolona z podłogą przyczepy, czy można ją swobodnie wymienić jeśli byłaby uszkodzona od wody?

 

post-16942-0-07338800-1404497677_thumb.jpg

post-16942-0-10799000-1404497698_thumb.jpg

post-16942-0-14370300-1404497720_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście właściciel twierdzi, że nic nie cieknie i jest sucho (podobno gdzieś za łóżkiem), choć bardzo mnie to dziwi bo widać rozcięcie blachy. Zobowiązał się, że opuści cenę na remont tego uszkodzenia (proponował warsztat blacharski wybrany przez mnie). Ile może to kosztować, bo przyczepę będę oglądał w niedzielę a zakłady są nieczynne aby podjechać i wycenić. (wiadomo, że jak ciekło to sama kosmetyka blachy nie wystarczy ale przyjmijmy opcję samej naprawy blacharskiej).

 

Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacharz - rozumiem że samochodowy - to Ci kolego nie oceni kosztów remontu. Trzeba się liczyć z dość dużymi uszkodzeniami podłogi i ściany (a być może ścian) pod wpływem dzialania wody. Samo uszkodzenie blachy to nie problem. Problem i to poważnym jest działanie wody w następstwie tego uszkodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są z dzisiaj, nie ustawił aparatu ;-)

 

Najbardziej właśnie się boje, że poszła woda, choć jak wcześniej pisałem właściciel twierdzi, że szczelność jest zachowana.

 

Czy warto się nią interesować jeśli faktycznie nie będzie zacieków i podłoga będzie zdrowa?

 

Zapomniałem w pierwszym poście podać link

http://olx.pl/oferta/kemping-stan-bdb-sprzedam-lub-zamienie-CID5-ID5SPVZ.html#029997f30c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na wartości takiej budki więc rozumiem, że drogo?

W opisie nie ma podane ale dodatkowo ma własny aku z rozdzielnią i pełen przedsionek oraz butlę 11 kg PB i zestaw kabli do podłączenia 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 90% jest tam naruszona konstrukcja i sama naprawa blacharska nie wiele pomoże. A w dodatku to jest angielka,mają trochę delikatniejszą konstrukcję. Ja bym sobie odpuścił. Cena jak za angielkę nie jest rewelacyjna.

Edytowane przez Jurek SO (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba waga w papierach też przestawiona. Zapytaj czy w papierach jest 750 MW ( masy własnej ), czy 750 DMC ( dopuszczalnej masy całkowitej). Czuję, że ktoś "zrobił" ją na lekką, a przy coraz większej aktywności ITD nie wróżę spokojnych podróży...

Cena ( wg mnie ) za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinie, dzięki nim człowiek myśli bardziej racjonalnie.

Sprzedawca podaje MW 750 DMC 970 kg - ciężko mi znaleźć podobną aby porównać DMC ale wygooglałem że Tornado mają w większości przypadków DMC około 900 kg, więc może faktycznie tak jest  - czy na angielkach będzie tabliczka aby to sprawdzić? Czy ta angielka nie szła na prawostronny ruch - drzwi ma tak jak trzeba?

Czy te pęknięcia to poważna sprawa - mam w aucie na masce podobne jak zostawiłem klucze na aku i na siłę zamknąłem maskę :oslabiony:

post-16942-0-43498200-1404513745_thumb.jpg

Edytowane przez Bienias (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi są jak najbardziej po angielsku, mi nie przeszkadzają. Jeśli DMC 970  - to już brzmi realnie. U mnie są nawet dwie tabliczki, ale wszystko zależy od modelu i producenta. To uszkodzenie może Cię sporo kosztować. Przy tej cenie - wg mnie nieopłacalne. Szukaj dalej, linkuj na forum, pomożemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocer, mówisz o uszkodzeniu spodu po słupku czy tego pająka?

 

Szukam, szukam i już ręce opadają. W moim budżecie to same klunkry, gdzie nie pojadę to okazuje się że zawsze coś jest nie tak, a szkoda bo we środę planuję jechać na biwak i niestety pewnie znów z namiotem, córa ma 15 miechów i może dostać szoku jak ją tam położę spać ;-)

A co powiecie o tej?

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-avondalle-leda-mendip-CID5-ID6kqAH.html

 

trochę mnie niepokoi prawy narożnik w sypialni nad butelkami, jakaś pofałdowana ta powłoka... i w kibelku coś te listwy jakieś chyba pleśnią pokryte...

Cena lepsza ale bez przedsionka - a to będzie też spory wydatek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.