Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jesteś na tyle zadowolony z quatraców że jeszcze raz je kupisz czy będziesz szukał innych?

 

Ciężko powiedzieć czy kupiłbym jeszcze raz. 2 lata minęły, więc może się coś pozmieniało. Ale widzę, że są one nadal w czołówce wszelkich testów całorocznych więc pewnie tak. Ale ja dużo nie jeżdzę. Rocznie obecnie z 15k km robię. Po dwóch sezonach letnich i jednym zimowym, nie widzę żadnego zużycia tych opon. Zakładałem, że starczą na 2-3 lata ale widzę że starczą na dłużej. Przy następnym aucie oczywiście będę brał je pod uwagę jak i kilka innych. To kwestia ceny też, nie ukrywam :) Ja po prostu każdy zakup tego typu analizuje, robię rozeznanie, czytam, oglądam testy. Typuje kilka modeli i wybieram taki produkt, który ma najlepszy stosunek jakości do ceny w danym przedziale cenowym.

Kurcze teraz tak patrze i chyba są lepsze niż te które ja kupiłem, ale teraz już o fakcie :hmm:

 

Nie wiem co tam kupiłeś, ale Quatrac 5 to opona już klasy premium, a w testach wypadała wszystkich bardzo dobrze i była wysoko. Tak wiem jakie są testy, że do końca nie są miarodajne. No ale czymś musiałem się kierować. 2 lata temu ta opona to była chyba nowość na rynku i testów czy użytkowników było mało. Do tego marka dla nas dość egzotyczna, tzn mało znana w naszym kraju, mimo że to bardzo dobra i renomowana marka przecież.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, a jechałeś kiedyś Elką? Jak nie to zapraszam- silnik jest głośniejszy niż wszystko naokoło więc opon nawet nie będę słyszał :]  :] :]

 

A tak na serio- czemu w opiniach nikt nie pisze o tym szajsie bo tak to muszę nazwać? Mam letnie i zimowe Goodyeary w Chevrolecie i złego słowa nie powiem na nie. Czyżby tylko te Wranglery były takie do bani?

Tylko Wrangler im się nie udał. Sporo Jeepów wychodziło na nich z salonu. Temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (i wg producenta też!) to opona letnia z homologacją zimową. 

To jest tylko chwyt marketingowy, hasło marketingowe. Tak naprawdę gdy popatrzymy w parametry, to zwykła opona całoroczna w zasadzie niewiele się różniąca parametrami od opon całorocznych innych czołowych producentów.

Lza doczytałem że to holenderska firma

Dzisiejsze zglobalizowane korporacje, które są właścicielskimi chyba całego przemysłu motoryzacyjnego na świecie - raczej nie dają tak jednoznacznej odpowiedzi ;) W dziedzinie opon jest tak, że jak wybierzesz sobie jakiś model opony, to się okaże, że rozmiar powiedzmy R15 jest produkowany w Polsce, R16 w Singapurze, R17 we Wloszech i tak dalej..  

 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.