Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 817
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Vredesteiny polecam z czystym sumieniem.

 

 

Tom, jeździłeś na tym po śniegu w górach? To letnia opona!

Czyli rozumiem w typowo górskim śnieżnym krajobrazie jako taki dają rade?

 

Zjeździłeś je do końca? Ile km na nich zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem dość opinii kolegów i znajomych bo były skrajnie różne. Sprawdziłem sam. Dla mnie CC (i wg producenta też!) to opona letnia z homologacją zimową. 

 

Jacek, zjeździłem do 4mm Vredesteiny Quatrac 3. Do około 50000km miały całkiem dobrą trakcje na śniegu. Ostatnie pół zimy to już było średnio. Kolega jeździ dalej. Obecny ich przebieg to około 85000km ale moim zdaniem na zimę to już się kompletnie nie nadają, na suchym oczywiście ok. 

 

Na Quatrac 5 jeżdżę dość często "służbowozem" w rozmiarze 195/65R15. Balony ale na śniegu idą jak wściekłe. 

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem dość opinii kolegów i znajomych bo były skrajnie różne. Sprawdziłem sam. Dla mnie CC (i wg producenta też!) to opona letnia z homologacją zimową. 

 

Jacek, zjeździłem do 4mm Vredesteiny Quatrac 3. Do około 50000km miały całkiem dobrą trakcje na śniegu. Ostatnie pół zimy to już było średnio. Kolega jeździ dalej. Obecny ich przebieg to około 85000km ale moim zdaniem na zimę to już się kompletnie nie nadają, na suchym oczywiście ok. 

 

Na Quatrac 5 jeżdżę dość często "służbowozem" w rozmiarze 195/65R15. Balony ale na śniegu idą jak wściekłe. 

no to musi kupić takie jak Ty masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na filmiki z testów zimowych CrossClimate to ta opona daje radę. Tutaj koleś podjeżdza pod nieodśnieżoną górę:

https://youtu.be/YO0zyQh2l3M?t=145

 

Wątpie aby ktokolwiek na letniej dał radę w takich warunkach.

 

 

Tutaj też podjazd na całorocznych i na letniej. Letnia zupełnie sobie nie radzi:

https://youtu.be/2cgtmmtsqFA

 

Najszybciej na górę wjechał Continental, a na drugim miejscu był CrossClimate.

 

 

Tutaj też ktoś pisze, że w porównaniu do zimowej nie widać różnicy:


Ja właśnie miałem dość opinii kolegów i znajomych bo były skrajnie różne. Sprawdziłem sam. Dla mnie CC (i wg producenta też!) to opona letnia z homologacją zimową. 

 

Ale czy je miałeś i na nich jeździłeś czy nie? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musi kupić takie jak Ty masz

 

Szkoda ze nie możesz normalnie napisać. Cięty jesteś jakiś na mnie czy co? Akurat w kwestii opon to osobówek doświadczenie mam dość spore i lubię je testować/sprawdzać itp. Rozumiem że najlepiej jakbym siedział cicho i polecił Jackowi opony letnie które jako tako radzą sobie na śniegu? Kurde, jak rozmawialiśmy "na żywo" to wydawało mi się że jesteś ostatnią osobą do obrażania się, odchodzenia z forum, szukania pola konfliktu itp.?

Sorry za off. Informacyjnie - obecnie nie mam żadnych opon całorocznych a z letnich i zimowych które mam zadowolony nie jest z jednym tylko wyjątkiem.

 

Jacek00, na CC jeździłem dwoma autami klasy średniej. Avensisem i Insignią. Nie miałem bo to nie są opony dla mnie. Widziałem te i inne filmy, widziałem z Hołkiem itp. Tylko jak to w życiu, podjazd na Rohace pokonał Avensisa a Insignia jeździ tylko po mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie miałem nic złego na myśli, piszę z telefonu i nie mogę dodawać buźki żadnej, bo ja na miejscu Jacka kupił bym takie

jakie Ty masz ze względu że bardziej ufał bym tobie niż opinii jakiegoś tak kolegi.

Czekaj już dodaje :glasce:


Też kupiłem wielosezonowe, ale w zimie jeszcze na nich nie jeździłem więc się nie wypowiem.

Zrobiłem to dlatego że moje przebiegi i rocznie moim autem to może 10tyś mam jeszcze 2 auta

i dlatego przebieg na jedno jest mały, dodatkowo auto ma napęd 4x4. Ale na wiosnę zobaczę

czy te wielosezonowe to nie będą jako letnie a na zimę kupie jedna zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek00, na CC jeździłem dwoma autami klasy średniej. Avensisem i Insignią. Nie miałem bo to nie są opony dla mnie. Widziałem te i inne filmy, widziałem z Hołkiem itp. Tylko jak to w życiu, podjazd na Rohace pokonał Avensisa a Insignia jeździ tylko po mieście. 

 

Ja nie miałem CC a tylko rozważałem. Jak pisałem wybrałem Quatrac 5 i nie żałuję. W następnym aucie pierwszą rzeczą którą zrobię to wywalenie letnich i kupno w ich miejsce całorocznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie skłaniam się do całorocznych. Tylko kwestia które crossclimate 2,5k czy quadrac 1,9k.

 

Jakos tak korcą mnie te tańsze, raz że tańsze a dwa sprawdzone i przez dudka i przez Jacka.

 

Ale jakiekolwiek bym nie kupił, w zimie pojade do teściów, skoczymy w górki na jakąś ośnieżoną drogę i sprawdzimy które lepsze (teściu jest tylko za dwoma kompletami, zimówki plus letnie)

A jesteś na tyle zadowolony z quatraców że jeszcze raz je kupisz czy będziesz szukał innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Tom. Ostatnio mam ciężki czas w życiu i jakiś nerwowy się zrobiłem. 

 

Opony do osobówek to mój konik i dlatego tu w ogóle zabieram zdanie. Sporo jeżdżę, sporo eksperymentuje w zakresie ogumienia a że mam na czym (moje + firmówki) to czasem coś mogę komuś doradzić. To nadal będzie tylko moje zdanie ale może komuś a nuż się przyda. Kupno CC dla osoby aktywnie jeżdżącej zimą po śniegu to strzał w stopę i filmy w necie tego nie zmienią. Podkreślę raz jeszcze - to świetna opona letnia która poradzi sobie także na śniegu. Poradzi sobie ale nie da nawet szczątkowej pewności jazdy, przyjemności z prowadzania auta itp. Ruszy (siłę ciągu ma naprawdę imponującą), zahamuje i skręci na ostrożnie przejechanym łuku drogi. Tylko tyle i aż tyle.

 

Quatrac 5 to pełnoprawna opona całoroczna której bliżej do zimówki. Latem w skrajnych testach dostanie baty od letniej opony UHP ale zima... no bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.