Skocz do zawartości

Conchita Wurst


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

- właśnie, właśnie. Zamiast używać - jak by nie było -  w dyskusji, argumentów "teoria spiskowa", lub jeszcze "lepiej" - antysemityzm, które to argumenty są z tej samej półki, co Prawo Perdono, może jednak warto przeczytać rzeczywiście poważne pozycje książkowe, jak choćby wspomniana przeze mnie kniżka. Jest w niej o czymś, co stanowi istotne, b. ważne źródło "zjawisk" typu Neuwirth, oraz mechanizmy tym czymś zawiadujące. Można się więc z niej nieco dowiedzieć na temat psychoanalizy, "szkoły frankfurckiej", Gramsciego, "marszu przez instytucje", "dobierzemy się do was przez wasze dzieci", ewolucyjnej strategi grupowej, etnocentryzmu, walka z tożsamością nieżydowską, czemu to naprawdę służy i wieeeelu innych baaardzo ciekawych historii. Jest też tam próba odpowiedzi na pytanie quo vadis? Neuwirth jest zaledwie drobnym elementem tej "układanki", ale jednak o sporym zasięgu "rażenia" - vide liczba oglądających Eurowizję.  Kto chce, niech nie wierzy. Jego ból, a skupianie się jedynie na obrazoburczej stronie "występu", to słodka, dziecięca naiwność. Zresztą infantylizowanie tzw. społeczeństwa, to jeden z istotnych mechanizmów ogłupiania publiki.

 

To, że istnieją różne teorie spiskowe nie było argumentem, a jedynie stwierdzeniem faktu ;)

Gdzie zobaczyłeś antysemityzm, jako argument, tego już zupełnie nie wiem !

Wiem natomiast, że autor owej księgi, której przeczytanie polecasz w tym temacie, niejednokrotnie posądzany jest właśnie o antysemityzm, a cała książka jest naszpikowana tego typu treścią, mimo, że zarzeka się tego, jak może. Stąd wzięło się też moje pytanie, którego widać nie zauważyłeś.

Czyż tego, co opisuje w tej książce MacDonald i tego, co sugerujesz w swym poście, nie można uznać, jako nawiązanie do jakiejś teorii spiskowej ? :hmm:

Osobiście potraktowałem występ Neuwirth'a, jako występ artystyczny, nic innego i nie upatruję w nim żadnej z poruszanych przez Ciebie kwestii, co oczywiście nie oznacza, że nie możesz mieć racji.

 

Jak już wspominałem: cokolwiek się jeszcze pojawi, odnośnie tego występu i tego wykonawcy, już mnie nie zdziwi, nawet kwestie żydowskie, bo przecież o tym m.in. traktuje polecana przez Ciebie księga.

 

P.S.

Gdyby chcieć przeczytać wszystkie "poważne" pozycje książkowe pojawiające się na świecie, nie starczyłoby życia, nawet gdyby nie robiło się nic innego, poza czytaniem. Inna sprawa, jeśli ktoś związany jest z pewnym rodzajem publikacji zawodowo, tyle, że trudno wymagać od innych, aby czytali to samo.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mamy już polską Conchite :D

W wykonaniu kabaretu Ani mru mru, świeżynka chyba nie ma jeszcze na YT bo leciało przed chwilą w progr. Dzięki Bogu już wekend na tvp2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary Pazura o babie z brodą.

 

To zresztą kolejny dowód , że cyrk przeniósł się do telewizji, bo takie cuda jak "baba z brodą", "ciele z dwoma ogonami" i tym podobne, kiedyś można było oglądać tylko tam.

 

post-9736-0-98350100-1400417644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.