Skocz do zawartości

Zakup przyczepy Fend 700 lub 650


Renegatt

Rekomendowane odpowiedzi

Na diagnostyce wyszlo, że to czujnik przepływu powietrza. Nie znam silników bmw. Niemniej efekt jest tragiczny. Raz musiałem awaryjnie zjechać na nieciekawie pobocze bo auto by nie dało rady na stromym podjeździe. Może bez przyczepy tak ale nie w zestawie. Chociarz normalnie to faktycznie x5 nie ma najmniejszego problemu z 650-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 już myślałem że ktoś ci wybije teen pomysł z głowy, bo w Polsce strasznie się boją takich dużych budek ( a najwięcej mają zawsze ci do powiedzenia co nigdy  takiej nie ciągnęli)

Ale bez przesady, kto by nie chciał mieć przyczepki 8m i mnóstwo miejsca. Tylko czym to ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na diagnostyce wyszlo, że to czujnik przepływu powietrza. Nie znam silników bmw. Niemniej efekt jest tragiczny. Raz musiałem awaryjnie zjechać na nieciekawie pobocze bo auto by nie dało rady na stromym podjeździe. Może bez przyczepy tak ale nie w zestawie. Chociarz normalnie to faktycznie x5 nie ma najmniejszego problemu z 650-ka.

Czyli "przepływka". To akurat nie musiałoby być BMW, mogło dotknąć każde auto. Te objawy które opisałeś były bardzo podobne do tego jak się zachowuje samochód, kiedy następuje przeładowanie w układzie turbodoładowania. Czujnik ciśnienia powietrza w dolocie wykrywa nadciśnienie, bo na przykład zacięły się łopatki kierownicy turbiny i sru - notlauf leci... a potem ECU odcina turbinę i jedziesz jak zwykłym dieslem bez "T". Ryba78  wcześniej napisał o wężyku podciśnienia od turbo, ale....... najprawdopodobniej ten model w ogóle nie używa podciśnienia do sterowania geometrią turbiny.Tu już pewnie będzie sterowanie elektroniczne z małym silniczkiem elektrycznym, więc nie tędy droga. Mam nadzieję, że uporali się szybko i wakacje płyną dalej.. 

Edytowane przez Madbar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wróciliśmy cali i zdrowi i tym razem bez (technicznych) niespodzianek. Tak na szybko parę uwag po tygodniowym wypadzie z 650-ką. Dużo miejsca, ani razu nie użyliśmy przedsionka jakoś nie brakowało tego. mieliśmy kamping 200 metrów od morza i jak wiało to cieszyłem się, że miejsce na przyczepę wymuszało ustawienie jej tyłem do wybrzeża - rozmiar robi swoje ... Dalej...Europa to nie USA (pracowałem tam parę lat) i zestaw SUV i przyczepka ~8 metrów i kosztuje - za przejazd mostem przy Cardiff (stolica Waliii) zapłaciłem tyle co TIR hehe. Trzeba też szukać miejsca na zaparkowanie... W praktyce pozostają duże stacje benzynowe z miejscami dla ciężarówek. Spalanie w przypadku BMW X5 z 3 litrowym dieslem z dwoma turbinkami  wzrosło z załadowaną na max przyczepą 6 osobami i bagażnikiem na dachu o ok 4 litry. Wrażenia z jazdy ... rewelacja. Pracowałem długo jako zawodowy kierowca od wanów po TIR-y i prawidłowo załadowana Fendt 650 z stabilizatorem jedzie jak cień auta. Na początku ciągle śledziłem co się dzieje w lusterkach. Po paru godzinach zluzowałem bo nie było poco. Tak przy okazji to znalazłem auto jakie mi trzeba, podpatrzyłem na kempingu. Jest to Mercedes Viano CDI 224 km/440nm. Super sprawa jest i moc i pojemność to zapakujemy i nas i całość stuffu z przyczepy a i tak zostanie. Jedyną większą i lepszą opcją jest to co ma kolega Jubi-tom a więc duży van w moim przypadku Sprinter ale wolę Viano. Wróciliśmy o 18 także nie zdążyłem z fotkami. Foto relację z jakże ważnego bo 1 większego (nie licząc 2 dniowego wyjazdu do DisneyLand w Francji) wgram jak szybko się da i od razu proszę o wyrozumiałość dla nowicjuszy :-) Serdecznie pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak. Kłopot był już z diagnozą bo lokalny warsztat nie umiał podłączyć się do komputera. Niby zbyt nowy samochód (2010). Musiałem jechać kilkadziesiąt km do innego. Tam zdiagnozowali wprawdzie ale i tak czekałem za częścią. Szwagier nie ucieszy się bo i tak go czeka wizyta w,serwisie gdyż komputer ciągle sygnalizuje problem z silnikiem. Podejrzewam, że nie wykasowano komunikatu o błędzie po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak jest z serwisowaniem przyczepy? Robicie to regularnie czy jak coś szwankuje? Firma z której kupiłem mojego Fendt-a przysłała mi ofertę corocznego przeglądu ad a do z czyli od hamulców do stanu uszczelnien. Pytanie czy warto cena ok 600 zł. A więc niemało. Jednak to całość kosztów jak coś drożej to ich strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to zależy od przebiegu z ogonkiem :)

Stabilizator ma "wskaźnik zużycia" okładzin. Jak pokazuje, że trzeba wymienić to się wymienia ;)

 

Poczytaj na forum o swoim stabilizatorze gdzie ma ten wskaźnik i zobacz.

 

A i nie koniecznie jest to uzależnione od przebytych km w trasie. Czasem jadać autostradą prawie okładziny nie pracują a jadać krętymi drogami lokalnymi cały czas trą o kulę i dla tego nie da się jednoznacznie określić, że jest to tyle a tyle km przelotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.