Skocz do zawartości

Biod 400td luxe


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Po przemyśleniach zwiazanych z tematem http://forum.karawaning.pl/topic/18953-przykr%C4%99canie-k%C3%B3%C5%82-przez-wulkanizator%C3%B3w/zakupiłem dziś do naszej budki lewarek  :]  Myśle że w razie W da rade :hmm:

post-1137-0-78462900-1427401139_thumb.jpg

 

edit; udzwig podobno 2t ;)

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Od kilku lat używam takiego do aut (zmiany kół, czy drobne naprawy) i spisuje się dobrze. Z budą da radę. U mnie i sprintera daje radę dźwigać.

 

By nie dublować podnośników wywal z auta i woź jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo to dobre wiadomości :piwo:

 

Dziś chce zrobić testy jak sobie da rade z autem :hmm:   to będzie max jego udzwigu :bzik:
Jak sie spisze to faktycznie lepiej wozić jeden :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgodnie z wczesniejszymi sugestiami odnośnie mocowania koła podporowego zrobiłem zmiane  :]  i teraz koło jest mocowane do boku ramy a nie jak wczesniej nad urzadzeniem najazdowym

post-1137-0-32882100-1429817426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tomku wszystko fajnie i ładnie lecz jest małe ale , jak już montowałeś kółeczko w innym miejscu to trzeba było to zrobić prawidłowo czyli z lewej strony dyszla w myśl ( choć wiem że tak pewnie się nie zdarzy) że jak czepka się w jakiś sposób rozdzieli z holownikiem to koło podporowe ma ją skierować do rowu a nie na przeciwległy pas ruchu !!!!!! . Nikt by nie chciał takiego spotkania z rozpędzoną przyczepką na czołówkę  :oslabiony: .

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo jest Jacku z prawej Zanim wziełem się za wiercenie obejrzałem rame dokładnie i okazało się że poprzedni patent wyginał całe urzadznie najazdowe razem z ramą (koło robiło duże ramie i siły dziłajace zrobiły swoje)  :oslabiony:  i by teraz troche prostować postanowiłem przenieśc koło na druga strone Może z czasem wszystko wróci do normy to przeniose koło na odpowiednią strone :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku , czy nie warto by było przenieść lub założyć drugi mechanizm do ramy na nieco niższy poziom ?

Na drugim zdjęciu widać jak się całość przechyla . Obniżenie mocowania spowoduje , że mechanizm nie będzie się tak przechylał . Teraz całość stoi ale wyobrażam sobie jak to będzie pracować podczas ciągania po trawie .

Stare mocowanie możesz wykorzystać do czegoś innego . Np. maszt czy "cóś" innego .

 

Miałes Arku racje że koło na takim ramieniu może nawywijać :oslabiony:

 

 

Mocowanie daj z boku ramy . Znacznie skracając ramię  natychmiast zauważysz różnicę .

Przy tak lekkiej czepce montaż mocowania z boku ramy nie zrobi ramie nic złego .

Kup nowe mocowanie . Groszowe sprawy . :ok:

http://allegro.pl/uchwyt-zaciskowy-obejma-do-kola-podporowego-arwit-i5007964441.html

attachicon.gifP1120846.JPG

 

Czy to mocowanie jest z prawej strony ramy? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze z prawej, to nie zauwazyles? :look:

 

J. :lol:

 

A to za 14,90 jest z lewej...

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem że powinno być z lewej!!! ale pisze przeciez dlaczego przeniosłem, by wyprostowac rame i UN :miga:

Dopiero teraz jak chciałem zacytowac Fingera zwróciłem uwage że na jego fotce jest z prawej :look: post #43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię waszego rozumowania  :hmm: .Podczas jazdy koło jest w górze,i przy wyczepieniu się zaczepu ,po to jest linka aby po naciągnięciu i  załączeniu hamulców się zerwała i przyczepa ma się zatrzymać a nie kierować do rowu!!

 

Tomek według mnie,nie ważne jest po której stronie ,bo to jest koło podporowe do manewrowania  ręcznego a nie podczas ruchu.Ale moge się mylić.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.