Skocz do zawartości

"Nietypowe" przyczepy i samochody kempingowe


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

On się już kilka razy pojawiał.
W sumie gdzieś się łezka w oku kręci ale cena dość wysoka no cóż klasyka nigdy nie była tania :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jachata napisał:

Troszkę chińskiego caravaningu

Jestem pod wrażeniem :look:. Jeszcze nauczą się montować toalety kasetowe i będzie można sobie chinola sprowadzić za rozsądną kasę :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BUMERANG napisał:

Jestem pod wrażeniem :look:. Jeszcze nauczą się montować toalety kasetowe i będzie można sobie chinola sprowadzić za rozsądną kasę :hmm:

Markizy Fiamme już montują więc jest nadzieja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BUMERANG napisał:

będzie można sobie chinola sprowadzić za rozsądną kasę

Jak to będzie solidne to będzie kosztowało podobnie do europejskiego, doliczając koszta sprowadzenia i ewentualnego serwisu po sprzedażowego wyjdzie na o samo a kombinacji z tym że ból głowy murowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PolariS napisał:

Jak to będzie solidne to będzie kosztowało podobnie do europejskiego, doliczając koszta sprowadzenia i ewentualnego serwisu po sprzedażowego wyjdzie na o samo a kombinacji z tym że ból głowy murowany. 

Jakoś z tą solidnością naszych przyczep to bym dyskutował. Jak by miały być solidne to chociaż szkielety by robili z jakiegoś amelinium czy cuś. Z tego co widzę w kilku wątkach to drewno na szkielet nawet nie jest jakoś specjalnie impregnowane. Patrząc pod tym kątem te Chińskie zabudowy mogą wiele nie ustępować naszym, a o angielkach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

te Chińskie zabudowy mogą wiele nie ustępować naszym

Nie byłem na żywo w chińskiej cepie ale jak na filmie widać słabe pasowanie elementów, galanteria z aliexpress itp, to jeszcze trochę potrzeba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, PolariS napisał:

to jeszcze trochę potrzeba....

Oni bawią się w karawaning 5 lat. Europa przynajmniej 50. Za dwa lata dojdą do wprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Oni bawią się w karawaning 5 lat. Europa przynajmniej 50. Za dwa lata dojdą do wprawy ;)

Ja nigdzie nie twierdzę że nie dojdą do wprawy,  przynajmniej nie chodziło mi ze zajmie im to 50 lat, raczej chodzi mi o to że jak dojda do jakości to i dojdą do odpowiedniej ceny.  Chińczyk głupi nie jest i za darmo robił nie będzie.  Jestem nawet za aby zaczęli robić więcej i solidniejszej galanterii i części do przyczep,  może wtedy magiczne słowo-klucz "bo do karawaningu" przestanie dawać mnożnik ceny x6 normalnego produktu? Ich jakość pójdzie w górę ceny ceny też, konkurencja się zwiększy to może ceny europejskich marek zjadą trochę i to wszystko znormalnieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem :look:. Jeszcze nauczą się montować toalety kasetowe i będzie można sobie chinola sprowadzić za rozsądną kasę :hmm:


Patrząc na film to nie wiem czy bym to chciał kupić. Wykonanie na poziomie niewiadowki z elementami z dolnej półki aliexpress. Trochę jeszcze brakuje do akceptowalnego poziomu.
A jak za 10 lat jakość będzie lepsza to cena będzie normalna.
Plus egzotyczne marki bazowe. Bez szans na szybki serwis i części.
Lokalnie pewnie ma to sens. Dla nas jest jedynie szansa na produkcję alternatywnych podzespołów typu ogrzewanie czy lodówka


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chris_66 napisał:

Patrząc na film to nie wiem czy bym to chciał kupić.

Ja nie wiem czy chciałbym kupić nową europejkę po tym co ludzie piszą i pokazują. Trudno powiedzieć, które większe dziadostwo ;) Jak by był dystrybutor to przynajmniej części by były dostępne i tanie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy chciałbym kupić nową europejkę po tym co ludzie piszą i pokazują. Trudno powiedzieć, które większe dziadostwo Jak by był dystrybutor to przynajmniej części by były dostępne i tanie :hmm:

To też prawda. Z dystrybucją to nie tak wesoło. Zobacz jak samochody się nie rozwijają u nas. Niby potęga chińska a nic się nie dzieje.


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chris_66 napisał:

Zobacz jak samochody się nie rozwijają u nas

Do niedawna wykańczały je crash testy. Trudno powiedzieć jak jest teraz z bezpieczeństwem. Dawno nie widziałem nic rozbitego. Po za tym pytanie czy Chińczycy są zainteresowani podbojem europy. Po wykupieniu udziałów w rynku pewnie sporo na tym zarabiają. A swoje autka i tak mają gdzie sprzedawać. Azja jest wielka. Pewnie i Ameryka południowa jest dla nich atrakcyjna.

 

A skuterami zalali Polskę. Bo była nisza :zarowka:

Edytowane przez BUMERANG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.