Skocz do zawartości

glony w przewodach wodnych


Rekomendowane odpowiedzi

no bez przesady

mowa o delikatnym roztworze który zabije glony a nie wypali dziury i popali skóre

 

Określenie "delikatny" nie jest precyzyjne, a poza tym, jak "delikatny" by nie był, to bez znaczenia, skoro nawet środki tylko zawierające chlor są już nieodpowiednie  :hmm:

 

post-8228-0-81395500-1393362864_thumb.jpg

 

Napisałem dla informacji, a w jaki sposób ktokolwiek postąpi z własną instalacją, zależy od jej budowy i woli tej osoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

znalazłem czas więc postaram się napisać merytorycznie i nie traktujcie tego jak tylko reklamę naszych i innych środków

1. jeżeli woda pozostaje w układzie rozwijają się w niej bakterie i glony - to wiemy i widzimy

2. jeżeli nie dochodzi światło rozwijają się bakterie beztlenowe i sinice to wiemy ale nie widzimy 

3. ŚRODKI CHEMICZNE DZIELIMY NA:

 A) CZYSZCZĄCE I UDROŻNIAJĄCE INSTALACJĘ ORAZ

 B) UTRZYMUJĄCE INSTALACJĘ I WODĘ W "CZYSTOŚCI" PO JEJ ZALANIU

4. zalecam przed każdym sezonem i po sezonie przepłukać całą instalację , my do tego celu produkujemy płyn do czyszczenia instalacji wodnej, butelka 250 ml do instalacji o pojemności (wraz ze zbiornikiem wody czystej ) od 120 do 250l

558-large_default.jpg559-large_default.jpg

 

odczyn płynu i skład nie powoduje niszczenia uszczelek gumowych, papierowych, pe, itd - testowaliśmy 8 różnych rodzai

płyn zawiera substancję dezynfekującą wodę i cały układ , niestety nie możemy na opakowaniu napisać że dezynfekuje ponieważ na to potrzebne jest zezwolenie (taka paranoja przepisów , a może tak musi być )

dlatego płyn jest jako czyszczący a nie dezynfekujący

zawiera również odkamieniacz usuwający złogi wapienne w instalacji

w każdym razie płyn spełnia doskonale swoją rolę,  usuwa tzw film bakteryjny z instalacji i zbiornika (efekt filmu bakteryjnego rozpoznajemy po włożeniu do zbiornika ręki i wyczuciu bardzo śliskiej powierzchni np na ściankach oczywiście od wewnątrz)

pompka cyrkulacyjna oczywiście przyśpiesza proces oczyszczania (może być taka za 10 zł ze sklepu akwarystycznego w zupełności wystarczająca), ale jest zbędna gdyż najlepszy i sprawdzony sposób to:

wlać zawartość butelki 250ml do zbiornika i zalać do pełna wodą, następnie otwieramy po kolei każdy kran (krany ustawione w pozycji środkowej mieszanie wody zimnej z ciepłą) na ok 10 sekund tak żeby woda wraz z płynem znalazła się w instalacji - rurach doprowadzającej wodę do kranu 

czekamy od 10 do 30 minut i znowu otwieramy po kolei krany na ok 10-15 sekund i znowu czekamy od 10 do 30 minut operację powtarzamy do całkowitego opróżnienia zbiornika

następnie zalewamy zbiornik czystą wodą do pełna i otwieramy wszystkie krany w celu przepłukania - do całkowitego opróżnienia zbiornika ( operację można powtórzyć jeżeli coś pozostało)

 

5. po takim zabiegu instalacja jest idealnie oczyszczona i zalewamy więc zbiornik wodą czystą

niestety ta woda po pewnym czasie , zależy do wody i temperatury znowu nam "zakwitnie" i tutaj przychodzą środki zapobiegające temu zjawisku

ja polecam

a) środek chemiczny Micropur firmy Katadyn w tabletkach lub proszku , dozowanie 1-2 tabletki na zbiornik z wodą czystą

ale wody nie można pić i za każdym razem przy napełnieniu należy pamiętać o dozowaniu

z własnego doświadczenia stosowałem nawet w temp powyżej 40 stopni , woda w zbiorniku była tydzień i nic z nią się działo , dozowałem 2 tabletki na 120 litrowy zbiornik

603-large_default.jpg

 

lub obecnie najlepsze rozwiązanie - sam stosuje u siebie

niemiecka firma bazując na najstarszym znanym przez ludzi sposobie konserwacji wody i innych produktów produkuje

wkład do zbiornika wykonany ze specjalnej elastycznej srebrnej nano-siatki , którą wkładamy do zbiornika z wodą (przez otwór wlewowy wody lub po odkręceniu korka w zbiorniku) i po sprawie,

wkład sobie pływa w wodzie i ją uzdatnia,

trwałość wkładu jak pisze producent wystarcza na kilka lub kilkanaście sezonów, może pozostawać po sezonie w pustym zbiorniku kilka miesięcy nie tracąc swoich właściwości do kolejnego zalania wodą 

rzeczywiście z wodą nic się dzieje zero filmu bakteryjnego i glonów w zbiorniku  zalanym wodą przez 4 miesiące

i UWAGA Posiada Atest na przydatność wody do spożycia przez ludzi zabezpieczonej tym produktem , jako jedyny produkt na rynku został przebadany przez Niemiecki Instytut Badawczy Medycyny i Mikrobiologii  - Uniwersytet Techniczny w Drezden

więc można używać wody do spożycia

 

 

381-large_default.jpg

to by było na tyle , mam nadzieję że na coś się przydał mój opis

 

podam jeszcze ceny

mikropur tabletki - ok 70 gr do 1 zł za tabletke

wkład siatka srebrna silvertex

   - rozmiar mały na zbiornik 40l - 107 zł

   - rozmiar duży na zbiornik do 500l -220zł

produkt dostępny w naszym sklepie www.edencamp.pl

 

jeżeli naruszyłem zasady forum podając cene i adres naszego sklepu to proszę o usunięcie tych info z posta a zostawienie tylko części merytorycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie popadajmy w paranoje

wszystko co nas otacza to chemia

Nawet nie wiecie co jecie.

 

dla przykładu:

czego to jest skład?

bana1-20140219003147.jpg

 

nie to jest żaden napój ani produkt spożywczy naładowany sztucznie chemią przez człowieka

to po prostu sklad chemiczny naturalnie rosnącego najzwyklejszego w świecie najnaturalniejszego banana którego tą "chemią" napakowała matka natura

 

jak ktoś ma ochotę poznać skład innego pożywienia  http://joemonster.org/art/26620/Myslisz_co_to_za_chemiczne_swinstwo._Sprawdzasz_a_tu_niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, czy jak zmieszam te wszystkie substancje razem, to wyjdzie mi banan ?  :slina:
Tak to jest, jak już wszystko naukowo zechcemy wytłumaczyć ..., a królową nauk jest ponoć matematyka.
Nie chcę nawet sobie wyobrażać, jaki wzór matematyczny na banana mógłby tu ktoś wstawić :look:  :]

 

Á propos wzorów - jaki w takim razie jest wzór chemiczny wody zwykłej i święconej ???  ;) 

 

Czasami tak bywa, że "panna młoda", nie zawsze jest młoda  :jump:

Teraz już zupełnie poważnie: w tym wszystkim, co nas otacza (jak napisał BJoe) najważniejsze jest, aby zachować umiar, a że nasze samopoczucie może chwilami zależeć od stopnia realizacji własnych upodobań, to jeśli Kol. Robak czuje awersję do wszelakiej chemii, nie będzie jej najzwyczajniej stosował, a instalację zdezynfekuje w/g własnych, sprawdzonych metod.

Piszemy o różnych sposobach postępowania - lepszych, gorszych, a nawet i ekstremalnych, ale jeśli czytający potrafi z tego wszystkiego wybrać dla siebie ten najlepszy i będzie usatysfakcjonowany, to ta nasza pisanina spełni swoją rolę :hmm:
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, czy jak zmieszam te wszystkie substancje razem, to wyjdzie mi banan ?  :slina:

Tak to jest, jak już wszystko naukowo zechcemy wytłumaczyć ..., a królową nauk jest ponoć matematyka.

Nie chcę nawet sobie wyobrażać, jaki wzór matematyczny na banana mógłby tu ktoś wstawić :look:  :]

 

Á propos wzorów - jaki w takim razie jest wzór chemiczny wody zwykłej i święconej ???  ;) 

 

Czasami tak bywa, że "panna młoda", nie zawsze jest młoda  :jump:

 

Teraz już zupełnie poważnie: w tym wszystkim, co nas otacza (jak napisał BJoe) najważniejsze jest, aby zachować umiar, a że nasze samopoczucie może chwilami zależeć od stopnia realizacji własnych upodobań, to jeśli Kol. Robak czuje awersję do wszelakiej chemii, nie będzie jej najzwyczajniej stosował, a instalację zdezynfekuje w/g własnych, sprawdzonych metod.

Piszemy o różnych sposobach postępowania - lepszych, gorszych, a nawet i ekstremalnych, ale jeśli czytający potrafi z tego wszystkiego wybrać dla siebie ten najlepszy i będzie usatysfakcjonowany, to ta nasza pisanina spełni swoją rolę :hmm:

IMHO

H2O -woda zwykła , H2O# woda święcona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.