Skocz do zawartości

glony w przewodach wodnych


Rekomendowane odpowiedzi

To ja może jeszcze coś podpowiem, bo widzę, ze nikt tego nie zrobił.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu , a podchlorynu itp. wynalazków nie przeznaczonych dla karawaningu zwłaszcza,  należy sprawdzić, co wchodzi w skład posiadanej instalacji, z czego to jest zrobione i co na ten temat mówi producent.

Głównie chodzi o pompki, pompy ciśnieniowe, zawory, baterie wody (te metalowe), termy i bojlery. Reszta, jak węże, złączki z tworzywa, gumowe uszczelki będą na ogół niewrażliwe na zastosowane środki.

Są takie urządzenia, jak np. bojlery, gdzie stosowanie jakiegokolwiek środka czyszczącego zawierającego chlor, będzie zabójcze !

Zastosowanie w takim przypadku tak agresywnego środka, jak podchloryn, może zniszczyć bojler lub pompę ciśnieniową.

Jeśli uszkodzenie nawet nie nastąpi natychmiast, to w niedługim czasie po czyszczeniu.

 

Gdy w instalacji wodnej przyczepy nie ma urządzeń wrażliwych na pewne preparaty, to należy moim zdaniem stosować wyłącznie chemię karawaningową, odpowiednio dobraną do potrzeb. Preparatów jest całe mnóstwo.

Likwidacja glonów jest bardzo trudna, a jeśli instalacja została doprowadzona do takiego stanu, że są one dobrze widoczne wszędzie, to czasem faktycznie pomóc może tylko wymiana węży. Wcześniej jednak i tak trzeba instalację potraktować dobranym preparatem, aby glony nie zostały w jakichś "zakamarkach" instalacji, ponieważ szybko się rozprzestrzenią na nowo ułożone węże.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

odnośnie instalacji to widziałem tylko w paru miejscach przez moment jak wyciągałem przedsionek, teraz jak sprowadzę już budkę przyjrzę się tematowi dokładnie i zadecyduje co dalej z tym tematem.dziękuje wszystkim za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony należy polubić, a jak już ktoś chce koniecznie się ich pozbyć, choćby na tydzień, to sprawę należy skalkulować.

Lepsze efekty da ”cola” z marketu i rozwodniony „Agent”, czyli „Domestos” – co ćwiczyłem z niezłym rezultatem .

Zamiast kupować śmierdzidło za cenę wyższą od Whisky, zalecałbym płukanie tą ostatnią.

Edytowane przez adamkwiatek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony należy polubić, a jak już ktoś chce koniecznie się ich pozbyć, choćby na tydzień, to sprawę należy skalkulować.

Lepsze efekty da ”cola” z marketu i rozwodniony „Agent”, czyli „Domestos” – co ćwiczyłem z niezłym rezultatem .

Zamiast kupować śmierdzidło za cenę wyższą od Whisky, zalecałbym płukanie tą ostatnią.

Spiryt jeszcze tańszy, a mocniejszy. Z kraniku wylewać się będzie "ALGÓWKA PREMIUM" :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co? mam zassać domestos i zostawić a później przepłukać cała instalacje?

czy może tabletki z juli http://www.jula.pl/tabletki-do-dezynfekcji-wody-biotab-50-szt-550260?

Kolego, Domestos to substancja bardzo ingerująca w materiały z którymi ma styczność. Kiedyś wyczyściłem chromowaną baterię umywalkową właśnie Domestosem. Powłokę chromu prawie zeżarło, w każdym bądź razie na tyle zeżarło chrom, że zaczął prześwitywać żółty podkład spod chromu (mosiądz). Bateria AUT. Wyobraź sobie taką substancję (nawet po dokładnym wypłukaniu) w przewodach do wody przeznaczonej do użytku łazienkowo – kuchennego. To już lepiej te Twoje tabletki z Juli albo preparaty zasugerowane przez kolegów.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najpierw policz ile będzie kosztowała chemia a ile nowa instalacja.

Wiesz jak wymienić wszystko: rurki, pompki i kraniki (wariant podstawowy) to trochę talarków wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś stosował te tabletki z juli, zainwestował bym w jakiś środek ale jak robią te środki to takie ilości że co ja z tym zrobię? jak by nie mogli zrobić do czyszczenia w małych ilościach.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.