Skocz do zawartości

glony w przewodach wodnych


Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz to moge kupic ta puszke i odpsprzedac ci kilka tabletek, u mnie i tak conajmniej 10 na jedno odkazanie pojdzie :)

Jeśli to możliwe to Ja również chętnie na taką 10 się piszę oczywiście za jakąś rozsądną cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W przyszłym tygodniu podjadę do Juli i zobaczę czy w ogóle to jest w Bielskim sklepie, jak coś to ja będę potrzebował na bank 20 tabletek na start a resztę mogę odsprzedać. Koszt puszki 50 szt to 49,99 wg gazetki. Jeżeli nie będzie sprzeciwu to myślę żeby dużo nie kombinować to cena 1 pln za 1 tabletkę plus koszt wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicznik spoko ale wg instrukcji pisze 1 tabletka na 10 l. Ja chętnie wezmę 10 to chyba wystarczy bo zbiornik mam 30l + terma 5l i przewody. Rozumiem, że tabletki trzeba rozpuścić w zbiorniku i wodę zassać do instalacji ? Jak kupisz tabletki to daj znać. Do Bielska mam nie daleko ale po same tabletki nie chce mi się śmigać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dam znać. tylko jeszcze spytam teścia czy nie chce wsiąść dla siebie bo jak tak to z nim kupie na spółkę i nie będzie problemu tyle że ten mój teść to ciężki chłop jest:) ale fajnie że jest taka możliwość, a pytanie jeszcze jedno co ile należało by czyścić instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dam znać. tylko jeszcze spytam teścia czy nie chce wsiąść dla siebie bo jak tak to z nim kupie na spółkę i nie będzie problemu tyle że ten mój teść to ciężki chłop jest:) ale fajnie że jest taka możliwość, a pytanie jeszcze jedno co ile należało by czyścić instalacje?

Na opakowaniu pisze "działa przez co najmniej 6 tygodni" ale lepiej niech się wypowiedzą Ci którzy już taką instalację czyścili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych tabletek to chyba warto sobie trochę zostawić. Kiedyś wymieniałem instalację nalot wrócił za chwilę, więc operację treba powtarzać. Zupełnej przejrzystości rurek się raczej nie osiągnie, bardziej chodzi o zdezynfekowanie. Zawsze leję wodę z kranu do czajnika nigdy się nie zatruliśmy. Przed sezonem zawsze jakimś purantankiem dezynfekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze  dodam swoje trzy grosze

 

Do pozbycia się glonów z węży i zbiornika (generalnie z całego układu)

to ja używam zwykłego chloru do basenów w tabletkach

1 tabletka pokruszona do wody na kranik wężyk który doprowadza wodę z kranu spowrotem do zbiornika z wodą

odkręcam kranik i woda krąży w takim układzie

Po godzince albo dwóch po glonach niema śladu

płuczemy układ świeżą wodą o po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz ją włączyć 24h/24h

ja pompki z przyczepy używam  w oczku wodnym i chodzi jak ta lala drugi czy trzeci sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się bał że po 2 godzinach pracy non stop to zajadę pompkę

 

Jeżeli jest to typowa pompka wody np. taka, jak firmy "Elegant", to bez najmniejszego problemu popracuje w wodzie nawet kilkanaście godzin. Powiem więcej, godzinę, to i na sucho będzie się kręcić bez jakiegokolwiek uszczerbku dla siebie.

 

ja jeszcze  dodam swoje trzy grosze

 

Do pozbycia się glonów z węży i zbiornika (generalnie z całego układu)

to ja używam zwykłego chloru do basenów w tabletkach

 

Z tym chlorem, to już nie chce mi się powtarzać.

Proszę, nie traktujcie chloru, jako uniwersalnej recepty !

Gdy chodzi tylko o wąż i sam zbiornik, OK, ale ...

Chlor może być zabójczy dla niektórych urządzeń w instalacji wodnej przyczepy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady

mowa o delikatnym roztworze który zabije glony a nie wypali dziury i popali skóre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.