Skocz do zawartości

Poszukiwana duża przyczepa do 1400 DMC


StaszekC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu czytam to forum w związku z tym, że poszukuję przyczepy. Przyczepa pomieścić musi dwoje dorosłych, troje dzieci (póki co małe) i psa.

W tym roku planuję uzywać głównie stacjonarnie na działce ale chcę od razu kupić coś czym będziemy mogli pojeździć na dłuższe trasy po Europie.

Holownik to Mazda 5 - 143 KM, maks. DMC to 1400 kg.

 

Po przejrzeniu wielu dostępnych opcji myślę o Buerstner 600 - jak np. ta: allegro.pl/show_item.php?item=3930132667

 

Co myślicie o takiej opcji - czy będzie mi dużo trudniej jeździć z dwoma osiami?

 

Pozdrawiam

Staszek

 

PS: myślałem jeszcze o DETHLEFFS NOMAD RC 7 ale z tego co widzę mają one DMC 1500 czyli o 100 kg za dużo - nie wiem czy mógłbym coś z tym zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolego dowiedz się czy lodówka chodzi na gaz bo napisał, że na 220v a na zdjęciach jest gaz 12 i 220, mw 1200 a dmc 1300 coś strasznie mało tego bagażu możesz do niej wsiąść, a przy licznej rodzinie sam wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, sam byłem zaskoczony tym, że oficjalnie jest tylko 100 kg bagażu, czy jeżeli dorzucę kolejne 100 (nie przekraczając limitu samochodu) będzie to duży problem? Co do lodówki, cena przyczepy jest na tyle niska, że lodówkę można dokupić. Ważne, że jest ogrzewanie - to byłoby droższe.

 

Pozdrawiam

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Znaleźć ładną, a zwłaszcza suchą przyczepę, z potrzebnym układem wnętrza, nie wymagającą wkładu finansowego i do tego w "dobrej" cenie, jest niezmiernie trudno.
W przypadku tej podlinkowanej byłbym bardzo ostrożny. Przyczepa była użytkowana stacjonarnie, ma szereg modyfikacji, wyklejoną łazienkę, jakieś spuchnięte parchle na drzwiach wejściowych, wiszące fragmenty instalacji, brak toalety WC, brak zaczepu ze stabilizatorem, lodówka na 230 V  ??? Koszt lodówki w wersji mobilnej jest równy lub wyższy, niż koszt pieca (tak dla informacji).

Opis nierzetelny, zawierający kłamstwa, zdjęcia nie pokazują istotnych rzeczy, ogólnie: standard handlarza :pad:

IMHO

 

To, tak bardzo pobieżnie, bez dokładnego analizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę, to żadna z przyczep tego "sprzedawcy" nie posiada normalnego WC, jakie stosuje / montuje się w przyczepach, natomiast przynajmniej dwie z nich mają zamontowaną muszlę ceramiczną  :look:  :look:  :look:   domową !
To już chyba taka "specjalizacja" tego sprzedającego :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czy jeżeli dorzucę kolejne 100 (nie przekraczając limitu samochodu) będzie to duży problem?

 

będzie to duży problem !

 

po pierwsze: BEZPIECZEŃSTWO Twojei Twojej rodziny

po drugie: jak chcesz podróżowac za granicę to kontorola wagi może się kosztowac parę tys. euro

po trzecie: komfort jazdy

po czwarte: przy takiej rodzince warto mieć wiecej ładowności - bo te 100 kg to pościele, butla z gazem i pełna lodówka. a gdzie reszta?

 

 

 

 

a propos tej budki - szkoda na nią czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a po piąte, nie wiadomo jaki jest w ogóle stan zawieszenia, osi (aż dwóch) i elementów gumowych w prawie 30-letniej przyczepie, która być może stała cały czas w jednym miejscu. To, co wytrzyma dobrze utrzymana i na bieżąco serwisowana nawet 15, czy 20 letnia przyczepka, w przypadku w/w może być wyzwaniem wbijającym przysłowiowy gwóźdź do ....

:hmm: 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holownik to Mazda 5 - 143 KM, maks. DMC to 1400 kg.

 

Nie chciałbym podważać kompetencji odnośnie ustalania DMC przyczepy dla holowniak, ale czy mógłbyś dla zaspokojenia mojej ciekawości podać z dow. rej. swojej Mazdy nie tylko pozycję O1 (rozumiem, że to jest wspomniane 1400 kg), ale również DMC samochodu?

 

Nie widze problemu w jeździe na 2 osiach. Nie patrz na to zbytnio. Są ważniejsze sprawy w przyczepie.

 

EDIT: już znalazłem w danych w sieci, że auto m DMC=2230 kg. Jeśli to prawda to niestety z budą 1400 kg łapiesz się na via toll. Nie jest to koniec świata, ale warto brać pod uwagę podczas zakupu, żeby być świadomym opłat i kategorii prawa jazdy.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co myślicie o takiej opcji - czy będzie mi dużo trudniej jeździć z dwoma osiami?

 w/g mnie  lepiej się jeździ, stabilniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.