Skocz do zawartości

Ciepla woda w Sterckeman Starlett 390 CP


Rekomendowane odpowiedzi

Wracam na moment do jednego z zamieszczonych zdjęć, tego ze zbiornikiem.

Widzę tam czerwony wąż podobny do węża wodnego (co to i od czego) ?

Od czego jest zawór, którego fragment jest widoczny ? Piec, bo przy zaworach gazu widać tylko zawór lodówki i kuchenki ?

Może już masz jakiś fragment instalacji ....

A może masz już coś do grzania wody i o tym nie wiesz :jump:

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia

 

 

 

 

A wiesz ze tez na to zwroclem uwage ;)

Sam nie wiem jak to jest i po co ale wydaje mi sie ze tych Sterckeman-ow Starlett CP 390 wychodzilo dosc sporo w roznych opcjach i byc moze ta opcja byla pierwotnie tlustsza niz mi sie trafila ;) Na to mi wyglada ze ktos przy tym cos manipulowal ;)

 

Exen ...Oczywiscie ze wole opcje chudsza ;) Jakie to beda plus minus koszta ?

Edytowane przez Arecky69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wracam na moment do jednego z zamieszczonych zdjęć, tego ze zbiornikiem.

Widzę tam czerwony wąż podobny do węża wodnego (co to i od czego) ?

Od czego jest zawór, którego fragment jest widoczny ? Piec, bo przy zaworach gazu widać tylko zawór lodówki i kuchenki ?

Może już masz jakiś fragment instalacji ....

A może masz już coś do grzania wody i o tym nie wiesz :jump:

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia

 

 

 

 

A wiesz ze tez na to zwroclem uwage ;)

Sam nie wiem jak to jest i po co ale wydaje mi sie ze tych Sterckeman-ow Starlett CP 390 wychodzilo dosc sporo w roznych opcjach i byc moze ta opcja byla pierwotnie tlustsza niz mi sie trafila ;) Na to mi wyglada ze ktos przy tym cos manipulowal ;)

 

Zrób fotki, gdzie ten wąż się kończy i zaczyna ;)

Nie sprawdziłeś, gdzie ten wąż idzie ?

No chyba, że na jednym i drugim końcu nie jest nigdzie przyłączony lub ktoś zdemontował bojler / ogrzewacz, który pierwotnie był. Tyle, ze krany masz raczej bez mieszaczy (trzeba sprawdzić naocznie), to albo też musiały by być zmienione, albo był mieszacz centralny.

Musisz to wszystko sprawdzić i zrobić fotki, bo teraz znowu tylko gdybamy.

Popatrz na krany od spodu, czy mają dwa króćce wody, czy tylko jeden.

Jeśli dwa, to szukaj po czerwonym wężu miejsca, gdzie powinien być jakiś ogrzewacz.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiesz ze tez na to zwroclem uwage ;)

Sam nie wiem jak to jest i po co ale wydaje mi sie ze tych Sterckeman-ow Starlett CP 390 wychodzilo dosc sporo w roznych opcjach i byc moze ta opcja byla pierwotnie tlustsza niz mi sie trafila ;) Na to mi wyglada ze ktos przy tym cos manipulowal ;)

 

Exen ...Oczywiscie ze wole opcje chudsza ;) Jakie to beda plus minus koszta ?

 

patrz http://allegro.pl/bojler-terma-truma-therme-2-krany-c-z-woda-i3935637744.html

Krany podobne do Twoich, więc może jak prześledzisz dokładnie dokąd biegnie ten czerwony wąż to znajdziesz może coś podobnego właśnie :miga:

Nie zapomnij zrobić zdjęcia :ee:

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz łyżka dziegciu.

Pytałeś o koszty, gdybyś musiał założyć bojler gazowy (elektryczny nie będzie działał tak, jak byś tego chciał) :nono:

 

Koszt przy sprzęcie używanym od 1000 zł. do ok. 3200 -3500 zł. dla osprzętu nowego.

Z używek jest aktualnie np.:

http://allegro.pl/bojler-podgrzewacz-wody-carver-truma-i3954694193.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem ja calutka i porobilem kilka zdjec.Mi ona wyglada na egzemplarz lekko odchudzony przez niemiaszkow bo kupilem ja po stosunkowo dobrych pieniadzach...wiec gdzies musi byc haczyk ;)

 

Zdjecia nr 1-2 czerwonego przewodu pod lozkiem obok zbiornika na wode.

post-12835-0-70551900-1391979472_thumb.jpg

post-12835-0-10045700-1391979539_thumb.jpg

 

Zdjecia nr 3-4 czerw.przewod w szafce obok lodowki i pod zlewem.

post-12835-0-01633100-1391979588_thumb.jpg

post-12835-0-53425200-1391979626_thumb.jpg

 

Zdjecie  5 czerw.przewod idzie pod lawka 

post-12835-0-42521900-1391979696_thumb.jpg

 

Zdjecie  6 czerw.przewod w szafce za ogrzewaniem Truma 

post-12835-0-94475000-1391979752_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest w tym półokrągłym styropianie ?

Wygląda na to, że masz już spory kawał instalacji :ok:

Sprawdź, jak wyglądają krany od spodu (chociaż jeden) i może też fotka.

Coraz więcej spraw się wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest w tym półokrągłym styropianie ?

Wygląda na to, że masz już spory kawał instalacji :ok:

Sprawdź, jak wyglądają krany od spodu (chociaż jeden) i może też fotka.

Coraz więcej spraw się wyjaśnia.

 

 

Pod styropianami wg mnie sa kola czyli sa to nadkola ;)

Z kranami chodzi Ci o przylaczenie pod nimi w weze tak ?

Na fotce nr 3 jest zwisajacy czerwony waz zakonczony gwintem...cos tam chyba bylo w tamtej komorze albo mi sie zdaje...

Edytowane przez Arecky69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szedłeś wzdłuż czerwonego węża i nie przeoczyłeś jego rozgałęzienia po drodze, to wygląda na to że brakuje tam czegoś co pełniłoby rolę podgrzewacza.

Ogólnie trudno jest zorientować się w niektórych zdjęciach - nie wiadomo, gdzie jest pion a gdzie poziom.

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod styropianami wg mnie sa kola czyli sa to nadkola ;)

Z kranami chodzi Ci o przylaczenie pod nimi w weze tak ?

Na fotce nr 3 jest zwisajacy czerwony waz zakonczony gwintem...cos tam chyba bylo w tamtej komorze albo mi sie zdaje...

 

Tak, chodzi mi o te przyłącza węży do kranów.

O styropian się pytałem dlatego, że nie widząc całości, tylko fragmenty przyczepy, trudno czasem się domyśleć, co może się kryć w danym miejscu.

Wychodzi na to, że ten czerwony wąż pod zlewem mógłby być do baterii zlewu, ale ...

zrób fotkę tej baterii (kranu) w miejscu, gdzie dołączony(e) są do niej węże.

Dalej nie widać gdzie kończy się czerwony wąż. Musisz prześledzić jeszcze jego drogę.

Tam gdzie mógłby być np. bojler, muszą dochodzić dwa węże - czerwony i niebieski.

Powinien też być w pobliżu zawór spustowy wody (w podłodze) - zakładając, że jakiś ogrzewacz jest lub był.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........................

O termie TT 2 pracującej tylko dzięki ogrzewaniu piecem Trumy, nawet nie wspominam, bo moim zdaniem to nieporozumienie.

 

 

Przy okazji, bo bedę montował TT2 do podgrzewania wody i doprowadzenie przewodów z ciepłym powietrzem to akurat u mnie spore wyzwanie. Nie ma sensu? to nie działa? Chodzi mi o wodę do umycia rąk, naczyń. Żeby nie była lodowata. Wrzątu nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jutro w dzien to jeszcze przeszperam ale...znalazlem jeszcze jedna fotke...to jest pod lozkiem...

Generalnie w jakich miejscach montuja takie bojlery elektryczne lub gazowe bo moja ma tez miejsce na 2 butle?

Czy producent moglby przystosowac instalacje w weze czerwone pod mozliwa instalacje bojlera czy raczej takich rzeczy nie robia

post-12835-0-47321800-1391985183_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, bo bedę montował TT2 do podgrzewania wody i doprowadzenie przewodów z ciepłym powietrzem to akurat u mnie spore wyzwanie. Nie ma sensu? to nie działa? Chodzi mi o wodę do umycia rąk, naczyń. Żeby nie była lodowata. Wrzątu nie potrzebuję.

 

Raz, że musi być jak najbliżej pieca, wtedy sprawność jest większa, a dwa, jak sobie wyobrażasz grzanie piecem w czasie lata, aby mieć ciepłą wodę ;) . To rozwiązanie raczej na jesień lub wczesną wiosnę, bo na zimę też lepszy jest bojler. Chociaż w tych okresach wyłącznie na umycie rąk wystarczy. Poza tym podgrzewanie zaledwie kilku litrów wody jest dosyć długie.

TT2 może być też z grzałką elektryczną i wtedy jest większy sens jego montażu, jednak wciąż potrzebny dostęp do 230 V.

To chyba tyle, co można na temat tego ogrzewacza powiedzieć.

OK jutro w dzien to jeszcze przeszperam ale...znalazlem jeszcze jedna fotke...to jest pod lozkiem...

Generalnie w jakich miejscach montuja takie bojlery elektryczne lub gazowe bo moja ma tez miejsce na 2 butle?

Czy producent moglby przystosowac instalacje w weze czerwone pod mozliwa instalacje bojlera czy raczej takich rzeczy nie robia

 

To jest zawór gazowy od ogrzewania (piec).

Nie widzę powodu, dla którego producent miałby iść w koszty i robić tak, jak piszesz :nono:

Wygląda na to, że u Ciebie "coś" było lub jest (tego jeszcze nie wiemy) :hmm:

Gdzie się montuje ? Najczęściej pod łóżkiem (gazowe) lub termy (np. TT), ale te z kolei powinny być jak najbliżej pieca, chyba że wersje z grzałką elektryczną, to też pod łóżkiem (jednak wyraźnych reguł nie ma - widywałem identyczne modele przyczep z zupełnie innym rozmieszczeniem wyposażenia). 

Bojlery i ogrzewacze elektryczne, to już dowolnie, ale na drodze przewodów wodnych między zlewozmywakiem, a umywalką, czy prysznicem.

Zajrzyj jutro pod przyczepę i zobacz, czy nie widać gdzieś w podłodze kawałka rurki spustowej wody ?

Jeśli coś takiego zobaczysz (lub ślad, jakiś zaślepiony otwór), to szukaj w tej okolicy wewnątrz przyczepy.

Jak pisałem wcześniej, przy ogrzewaczach są najczęściej montowane też zawory (zawór) spustowy wody z całej instalacji.

Generalnie, taki ogrzewacz to spora rzecz i trudno jej nie zauważyć otwierając przypodłogowe szafki, schowki lub stelaż łóżka i tak też będą biegły przewody wodne (najczęściej wzdłuż ścian).

Ten czerwony wąż u Ciebie, to może faktycznie jakiś ewenement z fazy produkcyjnej :look: , ale będzie wiadomo, jak odkryjesz, gdzie jest jeszcze ten drugi koniec. Po fotkach kranów (od spodu) też się coś wyjaśni i może odkryjemy, czy to wybryk produkcyjny, czy ktoś coś wymontował :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry

Ja juz po kolejnej sesji w przyczepce ;)

Konca nie widac...choc chyba jeden juz znalazlem i dalej nie wiem o co kaman.

 

Te dwie fotki to fotki zlewu od spodu jak tez zaslepiona koncowka wlasnie chyba od tego weza  ktory by szedl wlasnie do kranu ale tam nie ma z kolei trojnika ;)

 

post-12835-0-27839600-1392017628_thumb.jpg

post-12835-0-30349000-1392017690_thumb.jpg

 

A tu leci ten waz czerwony jeszcze a drugim koncu przyczepy pod lawka tuz pod sama lazieneczka  czyli tam tez bedzie doprowadzony...tylko po ciul ;)

 

post-12835-0-92199600-1392017769_thumb.jpg

post-12835-0-35803100-1392017807_thumb.jpg

 

W przypadku kiedy nie znalezlismy nic grzejacego wode a sam kabelek co byloby dla mnie najlepsze do wykonania i oczywiscie najtansze ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zaslepka czarna okragla ktora widac na ostatniej fotce to moze byc tez zaslepiony spust wody zrobiony pod mozliwa instalacje bojlera albo ze niby byl tu bojler juz sam zglupialem ;)

Oto fotka spodu przyczepy pod ta zaslepka ;)

 

post-12835-0-99237200-1392021607_thumb.jpg

Edytowane przez Arecky69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.