Skocz do zawartości

Ciepla woda w Sterckeman Starlett 390 CP


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co sprawdziłem wynika że jak nie zamontuję dołączonego zaworu na wyjściu który trzyma ciśnienie urządzenie działa jako zbiornik przepływowy nie wymaga żadnego minimalnego ciśnienia poza pokonaniem siły grawitacji niewykluczone że nieco mocniejszą pompkę będę musiał kupić zobaczymy

 

Po pracy zrobię fotki jak to u mnie wygląda zamontowane na razie z netu wrzucam zdjęcie podgrzewacza po zdjęciach od razu zobaczycie o co chodzi zbiornik ma wejście i wyjście od góry dlatego nie uda się zastosowanie takiego zaworka jak sugeruje Kristofer bo woda i tak zostanie w podgrzewaczu w zasadzie tak myślałem żeby go inaczej zamontować ale poziomo też nic nie da bo nie opróżni się do końca.

Może rozwiązaniem byłoby kupienie zbiornika odwrotnego bo są takie z wejściami od dołu tylko wtedy ten zaworek zwrotny trzeba by było dać żeby woda się nie cofała siłą grawitacji tylko czy pompka da radę wtedy go napełnić bo woda będzie "napierać" od góry ? rozważałem tą opcję ale obawiałem się czy zbiornik w trakcie pracy będzie zawsze pełny w innym przypadku mógłby się uszkodzić - co myślicie ? zawsze mogę jeszcze ten wymienić :)

 

No właśnie, to zaledwie część problemów podczas montażu bojlera nie przeznaczonego dla karawaningu. Kolejne mogą się pojawić w trakcie jego używania i w różnych okresach, a dodatkowo, u wielu osób inne (indywidualna specyfika korzystania).

Z tego powodu, wciąż uważam, że dedykowane rozwiązania są zawsze lepsze i na ogół nie wymagają rozwiązywania takich dylematów (wszystko już jest opracowane na gotowe, łącznie z potrzebnym osprzętem).

Z tego co sprawdziłem wynika że jak nie zamontuję dołączonego zaworu na wyjściu który trzyma ciśnienie urządzenie działa jako zbiornik przepływowy nie wymaga żadnego minimalnego ciśnienia poza pokonaniem siły grawitacji niewykluczone że nieco mocniejszą pompkę będę musiał kupić zobaczymy

 

Po pracy zrobię fotki jak to u mnie wygląda zamontowane na razie z netu wrzucam zdjęcie podgrzewacza po zdjęciach od razu zobaczycie o co chodzi zbiornik ma wejście i wyjście od góry dlatego nie uda się zastosowanie takiego zaworka jak sugeruje Kristofer bo woda i tak zostanie w podgrzewaczu w zasadzie tak myślałem żeby go inaczej zamontować ale poziomo też nic nie da bo nie opróżni się do końca.

 

Może rozwiązaniem byłoby kupienie zbiornika odwrotnego bo są takie z wejściami od dołu tylko wtedy ten zaworek zwrotny trzeba by było dać żeby woda się nie cofała siłą grawitacji tylko czy pompka da radę wtedy go napełnić bo woda będzie "napierać" od góry ? rozważałem tą opcję ale obawiałem się czy zbiornik w trakcie pracy będzie zawsze pełny w innym przypadku mógłby się uszkodzić - co myślicie ? zawsze mogę jeszcze ten wymienić :)

 

Kristofer linki o Carverach nie zachęcają do zakupu chyba że ktoś ma dużo wolnego czasu na remont tego podgrzewacza :) problemem są też te rurki od gazu angielskie ja kupiłem do swojej piec Carver bo ktoś się bał gazu i wymontował oryginalny piec z mojego Burstnera TO BYŁ BŁĄD musiałem się mocno namęczyć z podłączeniem gazu oni mają coś prawie 6mm tylko to jest calowa nieco grubsza i trzeba było rurkę pilnikiem zjechać leciutko żeby weszła do redukcji 6mm-8mm nie muszę mówić że wymagana maksymalna prezycja zbyt mocno to będzie nieszczelne za mało nie chce wejść baryłka uszczelniająca masakra nie polecam tych angielskich urządzeń zawsze masę problemów wychodzi w trakcie montażu

 

Ten link był wyłącznie w celu uzmysłowienia, że z takimi sprawami można się uporać, a w owym temacie jest nie tylko o naprawie, ale i o udanych montażach. Zresztą, takich osób, które ten bojler zamontowały  i są zadowolone, to trochę jest na forum. Sam znam przynajmniej dwie takie osoby. trzeba by poszukać tematów, gdzie było to dokładniej opisane.

[...]   dodam jeszcze że piecyk ma wylot spalin od dołu musiałem powiększyć dziurę w podłodze żeby go zamontować i przeciągłem jedną z desek użebrowania teraz w okolicach pieca jak staję to obudowa piecyka trzeszczy na szczęście nie wpłynęło to na twardość podłogi ale z tymi dźwiękami muszę coś zrobić :(

 

Nie wiem, o czym piszesz :niewiem: Jeśli o piecu ogrzewania, to zgoda, ale teraz piszemy o bojlerach / termach wody i bojler "CC 2" nie potrzebuje żadnych otworów w podłodze, a jedynie jeden kwadratowy na bocznej ścianie - to wszystko.

Teraz kilka na szybko znalezionych przykładów wspomnianej termy Trumy TT2.

Zaznaczam, że są to urządzenia nowe, więc można je w rozsądnych cenach znaleźć, co moim zdaniem sprawia, że poszukiwanie urządzeń zastępczych nie jest zasadne :hmm:  Przy czym odpadają wszelkie dylematy montażowe, oraz kwestie typu "jaki zawór, kran lub pompkę zastosować" - wszystko jest oczywiste i osiągalne.

 

450 zł.

http://allegro.pl/bojler-truma-tt2-kamper-przyczepa-i3973762753.html

 

630 zł.

http://allegro.pl/bojler-elektryczny-truma-tt2-i3935283307.html

 

670 zł.

http://allegro.pl/bojler-elektryczny-truma-tt-2-kamping-kamper-i3973773403.html

 

720 zł.

http://allegro.pl/bojler-truma-therme-tt-2-5l-i3941054946.html

 

789 zł.

http://allegro.pl/bojler-truma-therme-tt2-tt-2-podgrzewanie-wody-i3972927196.html

 

799 zł.

http://allegro.pl/bojler-terma-elektryczna-230v-zestaw-truma-mayer-i3906482284.html

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie, to zaledwie część problemów podczas montażu bojlera nie przeznaczonego dla karawaningu. Kolejne mogą się pojawić w trakcie jego używania i w różnych okresach, a dodatkowo, u wielu osób inne (indywidualna specyfika korzystania).

Z tego powodu, wciąż uważam, że dedykowane rozwiązania są zawsze lepsze i na ogół nie wymagają rozwiązywania takich dylematów (wszystko już jest opracowane na gotowe, łącznie z potrzebnym osprzętem).

 

pewnie masz trochę racji w zasadzie to podpowiedział mi to gość od którego kupowałem przyczepę, handluje kempingami także się zasugerowałem jego zdaniem, potem jak kupiłem co trzeba i pomontowałem zacząłem widzieć pewne problemy ale jestem zdania że będzie ok tylko postaram się coś wymyślić z tym spuszczaniem wody zresztą ostatecznie zawsze mogą kupić tą trumę i wstawić w tym miejscu najgorsze czyli instalacja jest gotowa :) a jeszcze odnośnie tej trumy grzałka 300W (nie mam nadmuchu z pieca) i 5l zbiornika słabo do mnie przemawia przy 2 dorosłych i dwójce dzieciaków

 

Ten link był wyłącznie w celu uzmysłowienia, że z takimi sprawami można się uporać, a w owym temacie jest nie tylko o naprawie, ale i o udanych montażach. Zresztą, takich osób, które ten bojler zamontowały  i są zadowolone, to trochę jest na forum. Sam znam przynajmniej dwie takie osoby. trzeba by poszukać tematów, gdzie było to dokładniej opisane.

 

 

Nie wiem, o czym piszesz :niewiem: Jeśli o piecu ogrzewania, to zgoda, ale teraz piszemy o bojlerach / termach wody i bojler "CC 2" nie potrzebuje żadnych otworów w podłodze, a jedynie jeden kwadratowy na bocznej ścianie - to wszystko.

 

pisałem o problemach z montażem różnych sprzętów z anglików, akurat mój piec do ogrzewania posłużył jako przykład jakie mogą być problemy, przy podgrzewaczu nie trzeba co prawda nic w podłodze robić ale ciężko znaleźć odpowiednie miejsce montażu trzeba gaz podłączyć wyciąć w ścianie dziurę itp ale nie twierdzę że się nie da przeglądajac podobne tematy widziłem w jednym z postów na forum ktoś pisał że z junkersa podgrzewacz zrobił - widać wszystko się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.