Skocz do zawartości

piec Carver 1800


irekw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pytanie

czy ta nakładka na palnik co jest zaznaczona na fotce musi być zmontowana w odpowiednim kierunku

Nigdy nie wiedziałem jak być  powinno, a bywało że kolidowało z jakimiś  rurami ,  jak bym nie zamontował zawsze spełniało swoje zadanie ale z jakiegoś  powodu najczęściej ustawiałem jak na fotce. Oczywiście w czasie postoju... jak to by miało być  w czasie jazdy to nie mam praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nakładki były stosowane w starszej generacji tych pieców, a miało to za zadanie pobieranie na palnik powietrza poniżej cieplejszego mieszanego ze spalinami.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie

czy ta nakładka na palnik co jest zaznaczona na fotce musi być zmontowana w odpowiednim kierunku

 

Instrukcja producenta nie narzuca położenia komory wlotu powietrza, a jedynie podaje konkretne zalecenia, które należy uwzględnić w czasie jego ustawiania.

 

post-8228-0-24429200-1388705214_thumb.jpg

Czyli:

Należy wybrać odpowiednią pozycję ustawienia ramienia wlotu powietrza tak, aby uniknąć kurzu lub wody rozpylanej przez koło oraz, aby nie było jakichkolwiek przeszkód dla przepływu powietrza, jak tylko to jest możliwe.

Na zakończenie dokręcamy nakrętki motylkowe.

 

To by było na tyle :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nakładki były stosowane w starszej generacji tych pieców, a miało to za zadanie pobieranie na palnik powietrza poniżej cieplejszego mieszanego ze spalinami.

I znów muszę  się  wymądrzać ? :)

 

Tam nic niema się  mieszać  ze spalinami. :) Wręcz powinno raczej unikać  spalin , zwłaszcza na takim krótkim wylocie podpodłogowym bo spaliny są  dość  gorące  a to jest plastikowe.  Poza tym od zarania te nakładki stosowano w piecach z kominami przez dach gdzie niema nawet możliwości jakichś  miksów ze spalinami.

 

Pokrótce można powiedzieć  że to służy głównie do łagodzenia cyrkulacji powietrza.

1- zapobiega zdmuchnięciu świeczki przez wiatr hulający pod podłogą. - (sprawdzone)

2- Tłumi hałas (wycie w kominie )  w czasie rozruchu zimnego pieca z kominem przez dach.- (sprawdzone) Hałas w kominie nieraz bywa taki że aż  rura    rezonuje.

Można by jeszcze poteoretyzować  że  przez swój kształt wlotów  zapobiega przysłonięciu dolotu powietrza przez  np. wysoką trawę  pod przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja producenta nie narzuca położenia komory wlotu powietrza, a jedynie podaje konkretne zalecenia, które należy uwzględnić w czasie jego ustawiania.

 

attachicon.gifustawienie wlotu powietrza.JPG

Czyli:

Należy wybrać odpowiednią pozycję ustawienia ramienia wlotu powietrza tak, aby uniknąć kurzu lub wody rozpylanej przez koło oraz, aby nie było jakichkolwiek przeszkód dla przepływu powietrza, jak tylko to jest możliwe.

Na zakończenie dokręcamy nakrętki motylkowe.

 

To by było na tyle :hmm:

a gdzie można pobrać instrukcje do tego pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już :skromny:

 

attachicon.gifinstr_montażu_Truma1800.JPG

 

Plik należy zapisać, a później podczas przeglądania powiększać do pasującego rozmiaru.

A tu jest link do PDF tego co wkleił Krzysiek. Niestety to tylko szczątkowa instrukcja montażu wydana przez serwis montażowy "arcsystems".

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, mi chodziło o to, że wlot powietrza w nakładce jest poniżej wylotu spalin, jednocześnie nakładka ograniczała możliwość pobierania powietrza mieszanego ze spalinami. W nowszych modelach z tej nakładki zrezygnowano, zastępując ja taką plastykową niepełną przysłoną palnika. Dotyczy to oczywiście Carver 1800S.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś udało mi sie zamocować piec w zabudowie ,początkowo myślałem że nie będzie miejsca pod podwoziem ,jedna poprzeczka została wycięta i się zmieścił .

do pieca pasował trumawent od pieca truma nawet były gotowe miejsca na śruby ,usunołem jedną blszkę od strony komina bo opierała się o ramę auta i piec zamontowany .

teraz tylko pozostało kupić rurkę miedzianą i podłączyć pod instalacje gazu

szkoda ze wcześniej nie wiedziałem że jest taki piec z wylotem spalin pod podwozie nie kupował bym trumy

dziękuję koledze kmtaxi ,myślę że ten zakup będzie udany

 

jeszcze pytanie czy można jechać z włączonym piecem czy raczej nie jest to nie wskazane .

post-5256-0-29211900-1388779641.jpg

post-5256-0-12675600-1388779649_thumb.jpg

post-5256-0-95897000-1388779655_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dwukrotnie silny wiatr zwiał płomień podczas ogrzewania na postoju, więc nie wydaje mi się, aby ten piec dał sobie radę. Z 2 strony nie ma w nim górnego komina więc nie ma  aż takiego przeciągu - może na pełnej mocy by poszedł.

 

odnośnie pieca z wylotem dolnym - wielu ludzi jest zdziwionych, na jednym ze spotów miałem nawet wizytację pod przyczepą :). Dla potomnych a przedewszystkim majsterkowiczów / przerabiaczy dostawczaków na campery pisałem o tym piecu wielokrotnie na różnych forach. Osobiście pomyślałbym jeszcze o webasto. Widziałem działanie takiego w nowiutkim kamperze - w środku pełna cisza jedynie z zewnątrz lekkie buczenie. Nie trzeba wozić ze sobą większego zapasu gazu - spokojnie wtedy 5kg na sezon starczy a ropa w baku zawsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.