Skocz do zawartości

piec Carver 1800


irekw

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze pytanie czy można jechać z włączonym piecem czy raczej nie jest to nie wskazane .

 

Tu masz o tym i odnośniki do tematów, w których było wszystko, co trzeba wiedzieć:

http://forum.karawaning.pl/topic/13259-używanie-urz-gazowych-podczas-jazdy-fakty-bez-mitów/?p=310867

P.S.

Tak zupełnie na marginesie.

Nie każdy piec jest taki sam, mimo podobnego wyglądu. Podobnie, kwestie rozwiązań poboru powietrza, czy odprowadzania spalin ( kształt, krzywizny, średnice, długości itp. parametry przewodów) nie mogą być przypadkowe lub takie, które wydają się nam "odpowiednie".

Jeśli już robi się jakiś montaż, to raczej wierne kopiowanie instalacji stosowanej w przyczepie lub kamperze, a nie własna myśl techniczna :hmm: , choćby wydawała się nam najbardziej poprawna.

Moim zdaniem, instalacje gazowe i odprowadzania spalin nie powinny podlegać zmianom w/g domowych pomysłów.

 

Smutny przykład na poparcie tego:

http://forum.karawaning.pl/topic/12041-nie-dziłająca-gazówka-płyta-kuchenna-3-palnikowa/?p=320397

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mnie dwukrotnie silny wiatr zwiał płomień podczas ogrzewania na postoju, więc nie wydaje mi się, aby ten piec dał sobie radę. Z 2 strony nie ma w nim górnego komina więc nie ma  aż takiego przeciągu - może na pełnej mocy by poszedł.

 

odnośnie pieca z wylotem dolnym - wielu ludzi jest zdziwionych, na jednym ze spotów miałem nawet wizytację pod przyczepą :). Dla potomnych a przedewszystkim majsterkowiczów / przerabiaczy dostawczaków na campery pisałem o tym piecu wielokrotnie na różnych forach. Osobiście pomyślałbym jeszcze o webasto. Widziałem działanie takiego w nowiutkim kamperze - w środku pełna cisza jedynie z zewnątrz lekkie buczenie. Nie trzeba wozić ze sobą większego zapasu gazu - spokojnie wtedy 5kg na sezon starczy a ropa w baku zawsze jest

mam ebersprachera suchego 1800 wat jednak aby być na plusie z bilansem energetycznym potrzebowałem piec który bedzie ogrzewał zabudowę bez udziału prądu ,ponieważ nie bardzo miałem jak poprowadzić komin ,idealnym rozwiązaniem wydaje mi się taki piec zobaczę jak będzie się sprawował

ebera mam zamontowanego wewnątrz zabudowy pod podniesioną podłogą drugiego rzędu siedzeń jego praca nie przeszkadza mi w środku w nocy trochę słychać jednak nie ma tragedi,na zewnątrz nie mam tłumika i chałas też wydaje się niewielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego działania w czasie jazdy to wydaje mi się  że w Twoim przypadku bez osłony na dojściu masz marne szanse by nie zwiało Ci płomienia. Poza tym tak jak masz ustawioną  puchę  na wydechu też  będziesz łykał w komin wichurę w czasie jazdy i murowana "cofka" . Musisz brać  pod uwagę  że cug w tym piecu jest nieporównywalnie słabszy niż  w każdym innym z długim kominem na dach, a tu dodatkowo pucha ustawiona z wiatrem- kierunkiem jazdy.

 

Pomyśl jeszcze o zabudowaniu zaworu i przewodu termopary przed ew. mechanicznymi uszkodzeniami . Ogólnie przydał by się  jakiś  parawan przed całością zabezpieczający przed błotem i resztą  z pod kół ale z drugiej strony za parawanem mogą  być takie zawirowania powietrza że piec zgaśnie w przedbiegach.

 

Mając ebera ja bym odpuścił grzanie w czasie jazdy poza tym czy jest Ci aż  tak konieczne ? sam nadmuch z silnka nie wystarczy na ogrzanie budy w czasie jazdy?

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zrobiłem dwie jazdy próbne na odcinku ok 3km płomień nie gaśnie .

obecnie kombinuję z nawiewen miałem starego trumawenta na 12 V jednak wydaje mi się że coś nie tak z silnikiem ,po kilku chwilach obroty maleją, a silnik się zatrzymuje jakby coś go blokowało, rozebrałem całośc i nie wiem czy szukać jakiegoś silnika na zamianę czy reanimować starego narazie jestem na etapie składania starego silniczka jak poskładam do kupy to pomierzę czy nie jest spalony ,chodzi mi po głowie aby go zastąpić silniczkiem od pompy wspomagania obiegu chłodzenia z samochodu osobowego jednak nie wiem ile taki silniczek ma wat ,wymiarowo jest podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam obrotami na automatycznym ustawieniu steruje rezystor. Nie pamiętam jak dokładnie ale wydaje mi się  że jeśli piec jest zimny to obroty maleją .

Jakoś  tak tam było że obroty uzależnione były od temperatury pieca , sprawdź to zanim zaczniesz walkę . Sam się  kiedyś zamotałem co jest grane i okazało się  że wszystko dobrze hula a gotowy byłem "wyważać otwarte drzwi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam pytanie dotyczące palnika z pieca Carver 1800. Do czego służy ten drugi, jakby zaślepiony kanał ? Dodam jeszcze, że ja także nie mam świeczki w swoim piecyku a jedynie regulację płomienia, która wydaje się znikoma. Różnica wielkości płomienia w obu skrajnych położeniach zaworu jest niewielka. i jeszcze jedno, czy w zaworze pieca, we wlocie zasilającym powinno znajdować się sitko ?

post-18632-0-11863800-1441449928_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Mam pytanie do użytkowników pieca sb1800 truma. Piecyk odpala normalnie, cztery dysze palą się na niebiesko ale po około 10-15 minutach zaczyna coś się tlić i piecyk buchnie ogniem z pod spodu i gaśnie. Co może być przy przyczyną - dodam że dysze są przeczyszczone dopływa tlenu i odprowadzanie spalin jest prawidłowe.

Edytowane przez Karol1977 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.