Skocz do zawartości

Jakie radio i gdzie zamontowane


Heniekag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fakt, widziałem w akcji głośnik bluetooth JBL i jestem zakochany...

 

Ja nie przeczę, że niektóre głośniki bluetooth mogą grać "dobrze". Sam się nieraz dobrze bawiłem przy muzyce z takiego urządzenia. Podstawowa wada takiego głośnika to brak stereo i odpowiedniej sceny. Poza tym dobrej jakości głośnik z bluetooth także trochę kosztuje i wydaje mi się, że za taką cenę skompletuje o wiele lepszy zestaw Car Audio. Fakt, że będę musiał się przy tym trochę narobić, jednak przynajmniej mój sprzęt łatwo nie dostanie nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mam 4 zamontowane fabrycznie - 2 pod półką w sypialni i 2 w salonie.  Średnica 10 cm, słabej jakości ale da się posłuchać. Z radia w salonie odciąłem sygnał głośników sypialniowych i podłączyłem pod drugie radio. Sygnał z jednej anteny na 2 radia - antenna też była seryjnie (ukryta gdzieś z tyłu - idze w stone tynego zderzaka ?). Zasilanie  podciągnięte od radia głównego. Zdaje to egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, najprawdopodobniej dla 90% ludzi taki głośnik bluetooth będzie wystarczający. Niestety, ale ja oczekuję czegoś więcej.

Myślę że dla 99%, sam miałem obawy co do jakości bo nie lubię muzyki z kibla, i JBL mnie zaskoczył.

Nie mam potrzeby na zabawę z montażem na stałe.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko do tematu (jako audiofil i zawodnik CAR AUDIO), że przyczepa jest fatalnym wnętrzem do dobrego nagłośnienia...

 

Ale jeśli komuś radio czy inne multimedia potrzebne i akceptuje jakość fabrycznego podstawowego zestawu samochodu budżetowego, to oczywiście każde rozwiązanie jest dobre.

 

 

 

PS

Podobnie jak Struś używam głośnika BT - JBL Charge2+ (w warunkach kempingowych wystarczający w pełni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko do tematu (jako audiofil i zawodnik CAR AUDIO), że przyczepa jest fatalnym wnętrzem do dobrego nagłośnienia...

 

No ja nie jestem audiofilem ale lubię dobrej jakości dźwięk. Jak się kiedyś spotkamy to z chęcią bym posłuchał Twojej artylerii z Sabika. W kabriolecie da się zrobić dobre CarAudio?

 

Załamałeś mnie z tym fatalnym wnętrzem przyczepy do nagłośnienia. Choć sam mam podobne odczucia i problem z odpowiednim umiejscowieniem głośników. Niestety, ale będę musiał siedzieć bokiem do stereofoni głośników.

 

W połowie tego postu  opisałem mój wybór budżetowego radia, a na dedykowanym forum opisałem swój dylemat związany z wyborem głośników pomiędzy:

 

1. Excursion SHX-6.3C 

2. HERTZ ESK 163L.5 

 

Czy masz jakieś doświadczenie z w/w zestawami/głośnikami bo ja się bardziej skłaniam do tego pierwszego ze względu na mniejsze głośniki średnio i wysokotonowe, przez co łatwiej będzie sklecić dla nich jakieś obudowy.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odsłuch, mnie osobiście Hertze trochę za bardzo ostrzą górą.... ale to subiektywne, więc sam musisz porównać. Nie doradzę, bo każdy z nas ma inne upodobania.

 

Sam grałem najpierw na PB 2XL-6c, a docelowo DLS R6A... co śmieszne na PB + RF P1 zdobyłem więcej, niż na o niebo lepiej grającym kolejnym setupie.

 

A w Saabie niestety od 2 lat się zabieram za mody... Cały plan zabudowy wykonany, graty czekają... ale że od czerwca kupiliśmy cepę to teraz auto poszło w odstawkę, a dłubie non toper w przyczepie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za opinie. Niestety, ale w wersji trójdrożnej LDS R6.3 to wydatek rzędu 1400 PLN, co jak powiedział Dudek jest bez sensu w przyczepie, tym bardziej bez wzmacniacza. Dlatego chyba zaryzykuje z jednym z wymienionych przeze mnie zestawów, bo różnicy w cepce chyba nie usłyszę, tym bardziej, przy cichym/średnim odtwarzaniu.

 

Dla wooferów chcę zrobić dedykowaną obudowę. Aktualnie mam do wykorzystania stare kolumny, dla jednych sam kiedyś robiłem obudowy. Tak więc nie będą to tylko meble bo inaczej nie ma sensu wstawiać takich wooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba nie planujesz w tej instalacji pominąć wzmacniacza i podłączać głośników pod same radio?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S&A, w poście #144 dałem linki do miejsc, gdzie opisuję szczegółowo swoją wizję audio. Ja wiem, że ludzie od CarAudio nie wyobrażają sobie jakiejkolwiek konfiguracji bez wzmacniacza, jednak w cepce nie potrzebuję nie wiadomo jakiej mocy a podłączone domowe kolumny do tego radia naprawdę roznoszą przyczepę:

 

post-20089-0-84429300-1512337168_thumb.jpg

 

BDW, dolne kolumny to moje dzieło sprzed 20 lat (niskotonowe tonsila) i lepiej grają niż te wyżej Philipsa. Zresztą czy pierwszy system stereo czy drugi daje takie basy, że wszystko lata w przyczepie i jakbym zamontował najwyższej klasy głośniki i wmacniacze to i tak nie będzie odpowiedniego efektu. Tak więc podsumowując, mocy mi starcza. Co nie zmienia faktu, że planuję zamontowanie wzmacniacza, bo mam jedno wyjście RCA na tył. Jednak w tej chwili nie wiem, czy użyję go jako wzmacniacza subwoofera wewnątrz przyczepy czy jako zasilenie domowych kolumn na zewnątrz przyczepy. Wszystko zależy od tego, jak zakupiony trójdrożny system będzie grał bezpośrednio pod radiem wewnątrz przyczepy. Jakbyście mi polecili jakiś wzmacniacz (raczej dwukanałowy) to byłbym wdzięczny.

 

Dzisiaj już wziąłem się za przygotowanie miejsca na woofery:

 

post-20089-0-15512900-1512337881_thumb.jpg

 

Zdjęcie tej osłonki nie było łatwe, oprócz 8 śrub była dodatkowo po bokach połączona za pomocą 14 zszywek tapicerskich (co za deb.. to wymyślił):

 

post-20089-0-82775400-1512338048_thumb.jpg

 

no i przyciąłem jakieś stare kolumny jako dawcy obudów:

 

post-20089-0-53504700-1512338139_thumb.jpg

 

Będą one razem połączone przy pomocy grubej ścianki działowej, skręcone i sklejone. Najgorsza robota jaka mnie czeka to wycięcie otworów na głośniki w tej osłonie - nie mogę popełnić błędu (nie mam zapasowej :oslabiony: ).

 

Tak przy okazji, wiecie jak było świetnie odpalić piecyk (wewnątrz powyżej 20, na zewnątrz 2), odpalić muzyczkę (całkiem rozsądnie) i popijając sobie piwko (bezalkoholowe) siedzieć sobie w cepce  :bzik: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem tu przez przypadek :) nie jest już trochę czas na tego typu rozwiązania -> patrz zdjęcie. Jeden głośnik załatwia sprawę, żadnych kabli, zasilane z usb, moc taka, że postawi włosy na głowie w przyczepie lub otworzy okna.

 

Jest coś co przemawia za tym żeby robić dziury w przyczepie i montować radia samochodowe?!

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.